فهرست
الهام فرهمند: برنامه 90 مرا سورپرایز کرد
الهام فرهمند: برنامه 90 مرا سورپرایز کرد

الهام فرهمند: برنامه 90 مرا سورپرایز کرد

آی اسپورت - الهام فرهمند بانوی جوان فوتبال ایران و زننده سومین گل برتر دو ماه اخیر که دوشنبه‌شب نامش در برنامه نود خیلی بیشتر از قبل مطرح شد، معتقد است این اتفاق می‌تواند به سود فوتبال بانوان باشد. او که از نظر برنامه نود یکی از زیباترین گل‌های ٢ ماه قبل فوتبال ایران را به ثمر رسانده بود، درنهایت بعد از ٢ بازیکن سرخابی به‌عنوان سوم دست یافت که برای یک فوتبالیست دختر و آن هم برخلاف عرف همیشگی برنامه نود قطعا نتیجه خوبی به حساب می‌آید. به همین بهانه با الهام فرهمند، بازیکن تیم آینده‌سازان میهن اصفهان که به گفته خودش ٥بار در اردوی تیم‌ملی نیز حضور داشته، همکلام شدیم:
شاید تمام بینندگان برنامه نود از قرار گرفتن گل یک بانوی فوتبالیست در نظرسنجی این برنامه متعجب شدند. خودت هم قطعا چنین حسی داشتی.
روز قبل از پخش برنامه نود بود که متوجه شدم این گل قرار است در برنامه نود پخش شود چون از سوی مسئولان این برنامه فیلم این گل به سرپرست ما ارسال شد و پرسیدند که چه کسی آن را به ثمر رسانده است. البته من فکر می‌کردم قرار است در بخشی از برنامه گزارشی درباره فوتبال بانوان پخش شود و اشاره‌ای هم به گل من خواهد شد اما وقتی اول برنامه فهمیدم گل من در میان ٦ گل برتر ٢ ماه اخیر است، واقعا سورپرایز شدم.
‌ عکس‌العمل اطرافیانت چگونه بود؟
باور کنید در همان ساعات پایانی شب شاید نزدیک به ١٠٠ نفر به من زنگ زدند و پیامک دادند. از دوست و آشنا گرفته تا بازیکنان سایر تیم‌های لیگ به من تبریک ‌گفتند و همه خوشحال بودند. به‌هرحال مطرح شدن نام من مهم نبود، بلکه مهم این بود فوتبال بانوان نامش در برنامه نود باشد و بیشتر دیده شود که خدا را شکر این اتفاق رخ داد.
فکر می‌کردی بتوانی بیش از ٢٠٠‌هزار رأی بیاوری و در رده سوم قرار بگیری؟
هرگز فکرش را نمی‌کردم. بالاخره این برای نخستین‌بار بود که فردوسی‌پور تصمیم گرفت از یک گل فوتبال بانوان در کنار آقایان استفاده کند. در ضمن فیلمی که گل مرا نشان می‌داد، خیلی بی‌کیفیت بود و این هم به خاطر امکانات پایین فوتبال بانوان است. درنهایت این‌که بعد از بازیکنان استقلال و پرسپولیس توانستم در رده سوم بایستم، نشان می‌دهد که تمام بانوان بیننده این برنامه به من رأی داده‌اند. شاید اگر محبوبیت تیم‌های پایتخت نبود و کیفیت فیلم گل من هم بیشتر بود،‌ می‌توانستم بیشتر از این هم رأی بیاورم و بالاتر از بقیه باشم. با این حال صرف این‌که در این نظرسنجی بودم، برایم ارزشمند بود و از فردوسی‌پور تشکر می‌کنم.
فکر می‌کنی این کار فردوسی‌پور می‌تواند تاثیری روی حمایت از فوتبال بانوان داشته باشد؟
امیدوارم که مسئولان این برنامه را دیده باشند و به استعدادی که در میان فوتبالیست‌های بانوان وجود دارد، پی برده باشند. اتفاقی که در برنامه نود افتاد، می‌تواند سرآغازی برای توجه بیشتر حداقل در برنامه ورزشی به فوتبال بانوان باشد. البته امیدوارم فردوسی‌پور هم این کارش را ادامه دهد و حتی دقایقی از برنامه‌اش را به فوتبال بانوان اختصاص دهد.

منبع: روزنامه شهروند
     
آی اسپورت
2016-02-24 11:31:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر