فهرست
قلعه‌نویی: الجزیره را آنالیز کردیم، آن جلو خطرناک‌اند/ هواداران واقعی تراکتور همیشه از ما حمایت کرده‌اند
قلعه‌نویی: الجزیره را آنالیز کردیم، آن جلو خطرناک‌اند/ هواداران واقعی تراکتور همیشه از ما حمایت کرده‌اند

قلعه‌نویی: الجزیره را آنالیز کردیم، آن جلو خطرناک‌اند/ هواداران واقعی تراکتور همیشه از ما حمایت کرده‌اند

آی اسپورت- تراکتورسازی امروز اولین گام خود را در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برمی‌دارد و سرمربی این تیم همواره تاکید داشته که اولین مسابقه در هر تورنمنتی بسیار حائز اهمیت است. روزنامه همشهری ورزشی گفت‌وگویی با امیر قلعه‌نویی انجام داده است که می‌خوانید.
 
اولین مسابقه خود را در ماراتن لیگ قهرمانان آسیا برابر الجزیره امارات برگزار خواهید کرد. شما همواره تاکید داشته‌اید مسابقه اول در هر تورنمنتی نقشی تعیین‌کننده دارد. الان هم بر این عقیده هستید؟
در ابتدا جا دارد ایام فاطمیه را به مردم تسلیت بگویم. بله، همان‌طور که گفتید اولین مسابقه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بسیار حائز اهمیت است. ان‌شاءالله بتوانیم مقابل الجزیره با یک بازی منطقی 3امتیاز را بگیریم و در ادامه راه نیز در این مسابقات نتایج لازم را کسب کنیم.
اوضاع تیم تراکتورسازی برای انجام یک بازی زیبا و در عین حال سنگین مقابل الجزیره مناسب است؟
خوشبختانه بعد از مسابقه‌ای که مقابل سپاهان داشتیم، شرایط بسیار خوبی را به دست آوردیم. الان هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ فنی اوضاع خیلی خوبی داریم.
 
از تیم الجزیره شناخت دارید؟
بله، فیلم آخر آنها را که 3 بر 2 پیروز شدند دیدیم. در 50متر جلو خیلی خطرناکند ولی ما هم تراکتورسازی هستیم. شرایط تیم ما نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است؛ به خصوص برد برابر سپاهان خیلی کمکمان کرد. به نظرم با ارائه یک بازی منطقی می‌توانیم 3امتیاز دیدار با الجزیره را به دست بیاوریم.
 
ولی شما در لیگ برتر روی کم‌تجربگی امتیازات زیادی را از دست دادید و این ترس وجود دارد در لیگ قهرمانان آسیا هم این کم‌تجربگی به شما آسیب بزند.
نه، تیم ما جوان اما باتجربه است. تراکتورسازی 4سال است که در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و بازیکنان، تجربه لازم را دارند.
 
اما الجزیره امارات هم نشان داده تیم خطرناکی است.
روی این تیم شناخت داریم. می‌دانیم یک مهاجم خطرناک دارند، چند بازیکن ملی‌پوش هم دارند که در جام ملت‌های آسیا بازی کرده‌اند اما با وجود اینکه تیم بسیار خوبی هستند نقاط ضعفی دارند که سعی می‌کنیم از آنها استفاده کنیم.
 
تیم‌های عربی هزینه‌های چندصد میلیاردی انجام می‌دهند. آیا تیم‌های ایرانی مثل تراکتورسازی می‌توانند مقابل آنها موفق شوند؟
یقینا می‌توانند. اگر آنها میلیاردی هزینه می‌کنند ما هم سرمایه نیروی انسانی داریم که برابر با میلیاردها تومان است. استعداد نابی در بین بازیکنان ایرانی وجود دارد که اگر تلاش و ساماندهی لازم را انجام دهیم، می‌توانیم از همین سرمایه استفاده بهینه کرده و در میادین بین‌المللی موفق ظاهر شویم.
 
فکر می‌کنید بازی با الجزیره با حضور پرشور هواداران تبریزی می‌تواند زمینه آشتی آنها با تیم اول شهرشان را فراهم کند؟
ان‌شاءالله همین‌طور خواهد بود. البته هواداران واقعی تراکتورسازی همواره از ما حمایت کرده‌اند. در بازی با الجزیره هم اگر این اتفاق بیفتد، بازیکنان با حمایت آنها می‌توانند عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارند.


9411
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-24 12:31:09
نظر دهید

۲ نظر
pENNY
چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۵۴
عجب آنالیز پیچیده ای :/
-
چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۴۹
در حد انالیز بیژن ذوافغار نسب که نیمه دوم وقت اضافه فینال جام ملت های اسیا خودش رو کشت تحلیل کرد که هر کی الان گل بزنه کار حریف خیلی سخته!!!
خخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر