فهرست
گزارش روز: اتلتیکو با چه ترکیبی مقابل بارسا قرار خواهد گرفت؟
گزارش روز: اتلتیکو با چه ترکیبی مقابل بارسا قرار خواهد گرفت؟

گزارش روز: اتلتیکو با چه ترکیبی مقابل بارسا قرار خواهد گرفت؟

آی اسپورت - آن ها کار سختی را مقابل بیلبائو انجام دادند.ابتدا با یک گل عفب افتادند اما با حفظ تمرکز و آرامش توانستند با هنرنمایی دیگو کاستا بازی را به تساوی بکشانند. کوکه نیز تیر خلاص را شلیک کرد تا اتلتیکو مادرید همچنان پیشتاز لا لیگا باشد.

در همین رابطه دیه گو گودین در مصاحبه با مارکا تاکید کرد: " ما از قدرت خودمان آگاهی داریم و می دانیم که برای پیروزی باید چه کار کنیم. مطمئنا بارسا از شانس بیشتری برای صعود برخوردار است اما ما نیز می دانیم که چگونه باید مقابل این تیم در بهترین فرم خودمان قرار بگیریم."

فرم ایده ال گودین به اتلتیکو کمک کرده است تا بهترین خط دفاعی لا لیگا را در اختیار داشته باشد. البته از نقش بازیکنانی همچون فیلیپه لوئیس، میراندا و خوان فران نیز نباید غافل شد. چابی معتقد است که مدافعان اتلتیکو به سختی به حریف شانس کسب موقعیت را می دهند و این کار را برای هر تیمی سخت می کند.

بارسا در آخرین مصاف دو تیم در ویسنته کالدرون تنها موفق به زدن 2 شوت در چارچوب شده بود که این مسئله از فشردگی خط دفاع اتلتیکو مادرید حکایت دارد. همچنین دو تیم در 3 بازی اخیرشان تنها 2 بار موفق به گلزنی شده اند.

در پشت دیوار دفاعی موفق اتلتیکو دروازه بان جسوری همچون کورتوا قرار گرفته است. او در ادامه ی درخشش خود در فصل جاری مقابل بیلبائو نیز بسیار خیره کننده ظاهر شد. سوپر واکنش او در برابر ضربه ی آدوریز باعث پیروزی اتلتیکو در دیداری سخت و نفس گیر شد. کورتوا با شتاب زیادی در مسیر تبدیل شدن به بهترین دروازه بان جهان در حال حرکت است.

با توجه به محرومیت رائول گارسیا "آ اس" پیش بینی کرده است که دیه گو یا  خوسه سوسا از شانس خوبی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی برخوردار هستند. به احتمال زیادی سیمئونه سیستم 1-1-4-4 را برای این دیدار انتخاب خواهد کرد. با توجه به اینکه بازی در نوکمپ برگزار خواهد شد قرار دادن یک مهاجم در ترکیب چندان دور از ذهن نیست و به این ترتیب داوید ویا که در برابر بارسا در این فصل موفق به گلزنی شده بود، احتمالا در ترکیب قرار نخواهد گرفت. اگر سیمئونه تصمیم به استفاده از سیستم 1-4-1-4 بگیرد احتمالا کریستین رودریگز شانس بازی در سمت چپ خط میانی را به دست خواهد آورد.

بار هجومی اتلتیکو بر روی 3 بازیکن متمرکز خواهد شد. دیگو کاستا، آردا توران و کوکه در این فصل فوق العاده ظاهر شده اند. آردا و کوکه روی هم 9 گل و 16 پاس گل داده اند در حالی که کاستا به تنهایی 25 گل برای تیمش به ثمر رسانده است.

اتلتیکو به ضد حملات احتمالی مقابل بارسا امید زیادی بسته است. با توجه به میل هجومی که بارسا در این دیدار خانگی از خود نشان خواهد داد فضاهای زیادی در پشت مدافعان این تیم علی الخصوص دنی الوس ایجاد خواهد شد و سیمئونه امید زیادی به این فضاها برای طراحی ضد حملات تیمش بسته است.

به این ترتیب ترکیب احتمالی سیمئونه برای این دیدار به شرح زیر خواهد بود:
کورتوا - خوان فران - میراندا - گودین - فیلیپه لوئیس - گابی - خوسه سوسا - ماریو سوارس - کوکه - آردا توران – کاستا

منبع: بلیچر ریپورت

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-04-01 10:22:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر