فهرست
جپاروف: ۲۰۱۸سال استقلال است
جپاروف: ۲۰۱۸سال استقلال است

جپاروف: ۲۰۱۸سال استقلال است

آی اسپورت- سرور جپاروف در حالي به پايان سال ميلادي 2017 مي‌رسد كه روزهاي سختي را در تهران، تاشكند، اصفهان و دوباره تهران سپري كرده است. او در سال 2017 يكي از بزرگترين آرزوهاي دوران فوتبالي‌‌اش را در يك قدمي محقق شدن از دست داد و در نهايت افتخار حضور در جام جهاني‌ را تجربه نكرد! سرور جپاروف براي تولد حضرت مسيح (ع) هم برنامه داشت تا به ازبكستان برود ولي...! او در گفت‌وگو با خبرورزشي در آستانه فرا رسيدن سال جديد ميلادي براي همه مسيحيان جهان به ويژه ازبكستاني‌ها و ارامنه ايران آرزوي سلامتي و سالي پربركت داشت.

*از سال 2017 خاطرات بدي برايت باقي ماند؟

نه! من هرگز خاطرات بد را در ذهنم انبار نمي‌كنم. فقط اگر كسي مثل شما درباره‌شان از من سؤال بپرسد آنها را به ياد مي‌آورم... (خنده)!

*مي‌توانستي در اين سال به جام جهاني‌ برسي!

البته من در اين سال دچار يكسري اتفاقات ناخواسته شدم كه خودم هيچ نقشي در رقم خوردن‌شان نداشتم. شايد مهمترين‌شان عدم راهيابي تيم ملي كشورم به جام جهاني‌ روسيه بود. خيلي دوست داشتيم در اين دوره كه بازي در روسيه است ما هم به عنوان يكي از كشورهاي سابق اتحاد جماهير شوروي به روسيه مي‌رفتيم كه نشد. از يك سو اين آخرين دوره‌اي بود كه من مي‌توانستم اين بخت را داشته باشم در جام جهاني‌ حضور پيدا كنم. چون براي جام جهاني‌ بعدي من 42 ساله مي‌شوم و خيلي بعيد است مربي تيم ملي بخواهد از من استفاده كند (خنده)!

*يعني تا آن زمان بازي مي‌كني؟

شايد! اگر بتوانم چرا بازي نكنم؟!

*پس نرسيدن به جام جهاني‌ اتفاق تلخي بوده است؟

به هر حال در فوتبال هميشه آن اتفاقي كه شما انتظار داريد رخ نمي‌دهد. بايد تلاش كنيد تا به آن برسيد. گاهي هم البته هرچه تلاش كنيد تقدير را نمي‌توان تغيير داد. به هر حال من دو بار در آسيا بهترين بازيكن سال شدم و از اين نظر خيلي خوشحالم ولي دوست داشتم در جام جهاني‌ هم باشم كه اين افتخار نصيبم نشد. ناراحت هم نيستم چون مردم كشورم با همين افتخاراتي كه به دست آورده‌ام مرا دوست دارند و اميدوارم نسل جديد فوتبال كشورم در ادوار بعدی اين افتخار را براي ازبكستان رقم بزند.

* اما در استقلال هم اتفاقات خوبي برايت رخ نداد؟

بله! پارسال زمستان كه به استقلال آمدم اوايل سال 2017 بود كه متوجه شديم پنجره نقل و انتقالات بسته است. خيلي دوست داشتم همان زمان به استقلال بپيوندم. با تيموريان (آندو) دوست شده بودم و برنامه‌هاي زيادي داشتيم ولي مجبور شدم به اصفهان بروم. در اصفهان هم روزهاي خوبي بود ولي در نهايت به آنچه با اعضاي تيم در نظر داشتيم دست پيدا نكرديم. اين فصل هم با استقلال روزهاي خوبي را استارت نزديم. فصل دور از انتظار همه ما بد شروع شد و اسير بدبياري‌هايي شديم كه روحيه همه را تخريب كرده بود. با اين همه حالا و در روزهاي آخر سال 2017 خوشحالم كه تيم باشگاهي‌ام خوب نتيجه مي‌گيرد و طرفداران تيم‌مان راضي هستند.

*اتفاق خوبي هم برايت در سال 2017 رخ داد؟

هر روزي كه اتفاق بدي برايم رخ نداده، روزهاي خوب بوده است. من يك بار در پايان ديدار برگشت با كره‌جنوبي (14 شهريور) خيلي ناراحت شدم كه جام جهاني‌ را از دست داديم. آن شب فوق‌‌العاده غمگين بودم. كتمان هم نمي‌كنم. حس مي‌كردم بهترين فرصت براي حضور در جام جهاني‌ را به خاطر 2 امتياز از دست داده بوديم. يك بار هم در پايان بازي با پديده (31 مرداد) كه عليرضا منصوريان خيلي ناراحت بود. آن شب واقعاً بي‌رحمي فوتبال را حس كردم. مي‌ديدم طرفداران استقلال چقدر او را دوست داشتند ولي به يك‌باره با دو، سه نتيجه بد همه چيز صددرصد تغيير كرد! اگر آن شب اشك ريختم براي ترس از بي‌رحمي فوتبال بود. همان هواداران الان مرا تشويق مي‌كنند و آن شب هم كسي به من حرفي نزد ولي به اين فكر كردم اگر من هم مربي شوم چنين روزهايي مي‌تواند در انتظارم باشد. در آن دو شب واقعاً غمگين بودم ولي در ساير روزها و شب‌ها هرگز ناراحت نبودم و براي همين سال 2017 را سالي خيلي خوب مي‌دانم. از آن دو شب هم درس گرفتم. فقط همين!

*كريسمس چه كردي؟

دوست داشتم كنار خانواده‌ام باشم ولي اين امكان برايم به وجود نيامد. آنها تاشكند هستند و من نتوانستم به ازبكستان برگردم. بازي داشتيم و باز هم بازي داريم. ولي اين اولين بار نيست كه دچار اين شرايط مي‌شوم. حتماً بعد از بازنشستگي از فوتبال روزهاي زيادي فرصت دارم تا كنارشان باشم. در تهران هم دوستان استقلالي‌ام زحمت ‌كشيدند و براي ما مراسم گرفتند و خوشحال‌مان كردند. برد 4 بر صفر شب كريسمس هم كه ديگر همه چيز را بهتر و كامل‌تر كرد تا به خوبي به استقبال سال جديد برويم.

*با خانواده ديداري نداشتي؟

از طريق فضاي مجازي بود. دلم براي پسرم و دخترم تنگ شده و دنبال فرصتي هستم تا به ديدارشان بروم. گرچه تقريباً هر روز آنها را مي‌بينم.

*پيامي براي مسيحيان ايراني طرفدار استقلال نداري؟

اميدوارم بابانوئل براي همه استقلالي‌ها كادوي ويژه‌اي در سال جديد داشته باشد و ما در جام‌ حذفي آن هديه را دريافت كنيم.

*در ليگ چطور؟

متأسفانه با امتيازهاي زيادي كه در دور رفت از دست داديم فاصله به وجود آمده تا صدر زياد است و با نگاه مثبت به ادامه راه تا صدرنشيني ليگ برتر نگاه مي‌كنيم. اگر بتوانيم قهرمان شويم كه 2018 سال استقلال مي‌شود.

* اينكه بهترين گلزن استقلال هستي چه حسي دارد؟

باز هم گل می‌زنم، باز هم پشتک می‌زنم و با اين كارها به جوان‌ترهای استقلال كه همه‌شان را دوست دارم می‌گويم اگر كم‌كاری كنند به تنهايی خودم همه گل‌ها را می‌زنم و تک تک‌شان را جا می‌گذارم (خنده)... 

* در 2018 خداحافظي نمي‌كني؟

فقط شما خبرنگارها مرا به ياد اين كار مي‌اندازيد! وگرنه اصلاً به خداحافظي فكر نمي‌كنم. چه اصراري هست كه من با اين آمادگي بدني خداحافظي كنم؟!...  مي‌خواهم بازي كنم و باز هم گل بزنم.

* بازي با استقلال خوزستان و ادامه مسير را چطور مي‌بيني؟

تيم ما با شفر به تاكتيك درستي دست يافته كه مي‌تواند با تكيه بر آن هر كاري بكند. ما بهترين نتيجه در بين همه تيم‌هاي دور برگشت را گرفتيم و اين خبر خوبي براي هواداران استقلال و خبر بدي براي رقباي ماست. قطعاً كارمان با اين برد سخت‌تر مي‌شود ولي من متوجه شدم تيم‌مان در روزهاي سخت بهتر كار مي‌كند.

خبرورزشی

۱۰۶ ۱  
آی اسپورت
2017-12-27 01:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
666
چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
چرا سنتی ها رو میریزین تو صنعتی ها؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر