فهرست

اتفاق روز: دعوای حقوقی بر سر حرف های مظلومی و برانکو!

آی اسپورت - باخت استقلال مقابل نفت تهران آستانه تحمل سرمربی این تیم را تا جایی کاهش داد که مظلومی در مواجهه با سؤال خبرنگاران اظهار نظری جنجالی کرد و گفت: «به داوری خسته‌نباشید می‌گویم. من واقعاً متأسفم برای داوری. هیچ وقت درباره داوری صحبت نکردم اما اکبریان (داور بازی) پنالتی واضح ما را نگرفت. داوری‌ها پس از مدت‌ها به سمت تیمی خاص گرایش پیدا کرده که البته اسمی نمی‌آورم».
سرمربی عصبانی استقلال که به دلیل عدم کسب نتایج دلخواهش در بازی‌های قبل برابر استقلال اهواز و ذوب‌آهن اصفهان به شدت تحت فشار رسانه‌ها و پیشکسوتان تیمش بود و می‌دانست که با آن باخت ممکن است باز هم این فشارها در روزهای پس از باخت به نفت افزایش پیدا کند در پایان صحبت‌های آن شب خود به این موضوع هم تأکید کرد که: «اعتراضات حریفان ما در نیم‌فصل اول روند قضاوت‌ها را به ضرر ما کرد. نباید در چنین بازی‌های مهمی از چنین داورانی استفاده شود».
این اظهارات خیلی سریع مورد توجه رسانه‌ها و البته مسئولان کمیته داوران قرار گرفت تا آنجا که رئیس دپارتمان داوری اقدام به شکایت از این مربی کرده و موضوع وارد فازی جدی شد. هرچند افشارزاده صبح فردای آن مصاحبه جنجالی  اعلام کرد مظلومی نباید درباره داوری چنین اظهار نظری می‌کرد ولی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ماجرا را به جد پیگیری کرد تا در نهایت دیروز این موضوع به مجادله رسانه‌ای معاونت حقوقی باشگاه استقلال و دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال منتج شود.
مسئولان باشگاه استقلال که ظرف این روزها با نقب زدن به اتفاقات اخیر در فصل جاری به مطالبی که از سوی برانکو ایوانکوویچ درباره داوری‌های مشکوک در لیگ برتر پانزدهم (جاری) عنوان شده، رسیده‌اند، روز گذشته با طرح این موضوع کمیته انضباطی را به چالشی در همین ارتباط دعوت و عنوان کردند اگر حکمی علیه سرمربی تیم‌شان صادر شود مدارکی رو می‌کنند که کمیته انضباطی را با مشکل مواجه خواهد کرد.
استقلالی‌ها که با مراجعه به آرشیو رسانه‌ها جملات تندی از برانکو علیه کمیته داوران و داوری‌های لیگ برتر را استخراج کرده بودند معتقدند اگر جریمه یا محرومیتی برای مظلومی در نظر گرفته شود باید مشابه آن هم برای سرمربی پرسپولیس تعیین شود. استقلالی‌ها با یاد کردن از جملات برانکو مانند: «برانکو: داور از عذاب وجدان خوابش نبرده است...» یا اینکه «داور باید شرم کند...» و یا این جمله معروف برانکو که «داور باید از پرسپولیس عذرخواهی کند...» و دیگر موارد اینچنینی معتقد هستند که تبعیضی در ارتباط با سرمربی تیم‌شان با دیگر مربیان لیگ برتری نباید اعمال شود.
استقلالی‌ها حتی در این باره کمیته انضباطی را تهدید هم کردند که مبادا در این باره مرتکب اشتباه شوند چون با انتشار مدارکی که به آن استناد می‌کنند کمیته انضباطی به شدت با مشکل مواجه خواهد شد. گرچه مسئولان کمیته انضباطی پس از اطلاع از این موضوع اعلام کردند اگر تا پیش از این در صدور حکم مصر بودند حالا بر این موضوع اصرار بیشتری هم خواهند ورزید.
منبع: خبرآنلاین
  ۵  
آی اسپورت
2016-02-25 08:26:36
نظر دهید

۵ نظر
-
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴، ۰۹:۵۰
برانکو اون جملات رو فقط نگفت, گفت داورا از عمد,ضد لنگ سوت میزنن اونم تو بازی هایی که داوری به سود لنگ بود,مثل سپاهان یا بازی با سایپا که داوری ضد سایپا بود. بنگر هم گفته بود,داور باید شماره ۱۰ حریف رو بپوشه و نورمحمدی و طارنی هم حرفهای اینچنینی زدن, چرا برانکو محروم نمیشه؟
آرش
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۵۰
خدا وکیلی دیگه این استقلالیا به سنگ پا گفتن زکی، یعنی آدم میمونه چی بگه.
-
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۴۸
چون حق با پرسپولیس بود اما شمایی که داوری ها کلا به نفعتون بوده بخاطر یه اشتباه داشتید کل لیگ رو زیرسوال می بردید . درضمن توهین نکن دوست عزیز استقلالی
-
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۲۳
محروم کنن چه اتفاقی میفته, مگه حنیف رو که تو انزلی از دقیقه ۱ بازی بهش فحش دادن رو محروم نکردند, اینم روش.
اون از نود لنگی که اگه پرسپولیس بازیش رایگان باشه خوبه(یاد پارسال جام باشگاه های اسیا که همش تعریف از اومدن پر شور مردم کرد) ولی اگه استقلال طبقه دوم رو رایگان کنه به فوتبال صدمه وارد میشه...
اون از سایت نود که بعد از تهمت های فراوان و مصاحبه های فراوان پرسپولیسیا علیه داوری هیچ عکس العملی نداشت ولی تا مضلومی علیه تیم محبوبشون پرسپولیس مصاحبه کرد و چرخش داوری رو مطرح کرد,سریع سند تعداد اشتباهات رو کردند و معلوم نیست با چه ملاک و منطقی, با چه استدلالی برای اشتباهات داوری امتیاز قایل شدند و پرسپولیس رو صدر نشین و استقلال رو ۱۰ جدول کردند..
این از کمیته داوران و انضباطی.
برای ما تاجیا بزرگیمون تو اسیا جواب خوبیه به اونایی که ما رو متهم میکنن.همین که وقتی این همه ادعا در مورد داشتن بهترین بازیکنای بعد از انقلاب دارند ولی هیچ افتخار تیمی تو همین اسیا ندارن.
از ۱۷ سال پیش که فوتبال دیدم همیشه لطف دولت ها به این پرسپولیس بوده و هست چه از اوردن بهترین مربیای خارجی فوق گرون قیمت مثل اری هان دنیزلی برانکو,... ولی وقتی به استقلال رسیده همیشه صحبت از خروج ارز میشه و...
برزو
يكشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۴۶
قانون باید واسه همه یکسان باشه، نمیشه برانکو محروم "نشه" مظلومی محروم "بشه"!!! اگه مظلومی رو محروم کردند مخصوصا الان که 8-9 هفته به اخر لیگ مونده و استقلال صدر جدوله من دیگه اخبار فوتبال و لیگ ایران رو پیگیری هم نمیکنم! از فصلهای بعد هم جام رو بدن لنگ دیگه لیگ برگزار میکنن چیکار؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر