فهرست
فرکی: از هواداران می گذرم اما از بقیه نه
فرکی: از هواداران می گذرم اما از بقیه نه

فرکی: از هواداران می گذرم اما از بقیه نه

آی اسپورت- حسین فرکی اگرچه این روزها از فوتبال دور است اما بازی‌ها را خیلی خوب و با دقت پیگیری می‌کند، مخصوصا بازی‌های تیم سابقش سپاهان که در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور دارد. فرکی در مورد بازی سپاهان - النصر، حمایتش از استیماچ، دعوت این مربی کروات از او و... صحبت می‌کند.
 بازی سپاهان مقابل النصر را دیدید؟
 بله، بازی خیلی خوبی بود. من بازی هر 2 نماینده کشورمان را همزمان تماشا می‌کردم و واقعا خوب بود. هر 2 تیم بازی قابل قبولی انجام دادند که به آنها تبریک می‌گویم. ان‌شاءا... این روند تداوم داشته باشد چون اسم ایران اولویت است.
ظاهرا اضافه شدن پادوانی و پریرا خیلی به تیم کمک کرد.
 بله، به هر حال مجموع بازیکنان نسبت به قبل و زمانی که ما بودیم تفاوت داشته. آن زمان کمبودهایی بود اما با آمدن بازیکنان خارجی، تیم بهتر شده. البته ما با همان بضاعت هم کار را دنبال می‌کردیم. این به معنای آن نیست که بازیکنان بدی داشتیم اما با اضافه شدن بازیکنان خارجی شرایط بهتر شده. از سپاهان هم غیر از چیزی که مقابل النصر دیدیم انتظار نمی‌رفت.
خیلی‌ها معتقدند اگر زمان شما، لئوناردو پادوانی و شیمبا بودند، سپاهان نتایج خیلی خوبی می‌توانست بگیرد...
 مجموعه بازیکنان سپاهان خوب هستند. چه جوان‌هایی که قابل پیش‌بینی بودند که می‌توانند بدرخشند و چه خارجی‌هایی مثل پادوانی و پریرا. اینها بازیکنان خود من بودند و از ابتدا که به ایران آمدند با من کار کردند. من به توانایی‌های پادو و شیمبا شک ندارم و البته بازیکنانی مثل وریا، عبدا... کرمی و... اینها بازیکنان خوب و تاثیرگذاری هستند. نقش مهم و پررنگ پادو و شیمبا در بازی با النصر کاملا مشخص بود. این بازیکنان اگر تیم کارش را خوب انجام دهد می‌توانند توانایی‌هایشان را نشان دهند اما اگر تیم مشکل داشته باشد نمی‌توانند. در بازی با النصر هم شرایط از هر جهت فراهم بود و شیمبا 2 گل زد و البته موقعیت‌های خوبی از دست داد که این مساله گاهی ضعف است. پادو هم ثابت کرد در خط دفاع خیلی موثر است. در واقع می‌خواهم بگویم تاثیر حضور این بازیکنان زمانی که من بودم هم به شرایط بستگی داشت.
به هر حال این برد به استیماچ کمک زیادی کرد، چون گفته می‌شد بازی با النصر بازی سرنوشت مربی کروات سپاهان است. جالب این بود که شما با شنیدن این مساله، از او حمایت کردید...
 شما می‌دانید که من همیشه واقعیت‌ها را می‌گویم. چون می‌دانم مشکل تیم به مربی ربطی پیدا نمی‌کند، از استیماچ حمایت کردم. در جابه‌جایی‌هایی که انجام می‌شود خیلی وقت‌ها نتیجه به دست نمی‌آید. اگر نتیجه ندهد به مربی خیلی ارتباط ندارد. بخصوص در تیم‌های بزرگ که هوادار دارند. استیماچ بازیکن بزرگی بوده و مربی خوبی است. وقتی خودم حضور در سپاهان و مشکلات را لمس کردم این حرف را زدم. من وقتی جای کرانچار به سپاهان هم رفتم این شرایط را داشتم.می‌دانم هواداران حوصله ندارند اما مشکل از مربی نیست.
ظاهرا همین هوادارانی که الان هم حوصله ندارند و زمانی علیه شما شعار می‌دادند الان پشیمان شده‌اند و به کانون هواداران گفته‌اند کاش فرکی نمی‌رفت.
 بله، من مصاحبه آقای قریشی مسوول کانون هواداران سپاهان را خواندم. زمانی که من بودم ایشان و هیات‌مدیره کانون به من خیلی محبت داشتند ولی به هر حال تعدادی هستند که خیلی تندرو هستند و احساسی عمل می‌کنند. من همیشه به این هواداران احترام گذاشتم. روزی که آمدم خیلی دلخور بودم از همین تعداد و پیامک‌های توهین‌آمیزی که دادند اما همان‌ها الان پیامک می‌دهند و می‌خواهند من از آنها بگذرم، در صورتی که من همان روز گذشته بودم.
اما زمانی که جدا شدید، در مصاحبه‌هایتان این مساله را احساس نمی‌کردیم و عصبانیت خاصی داشتید. در واقع کاملا مشخص بود که نمی‌خواهید از آن بگذرید.
 نسبت به همه نبود. نسبت به همان تعداد است. مردم و هواداران را می‌شناسم و می‌دانم احساس‌شان چه بود.
همان تعداد یعنی چه کسانی؟
 تعدادی که جو ورزشگاه را خراب می‌کردند.
شاید آنهایی که جو تیم را به هم می‌زدند.
 در تیم هم بودند. فرق نمی‌کند سپاهان یا هر تیم دیگری. این موضوع باید سازماندهی شود. صحبت من هم نیست. بعضی‌ها فکر می‌کنند وقتی اتفاقی می‌افتد یک نفر مقصر است اما در تیم‌هایی که هوادار دارند اینطور نیست.
استیماچ در مصاحبه‌ای که با ما داشت، گفت دوست دارد شما را به قهوه دعوت کند. این دعوت را می‌پذیرید؟
 استیماچ برای من مثل کرانچار، برانکو و اسکوچیچ است. مربیانی که به فوتبال ایران آمدند همکار من هستند و مثل مربیان دیگر آنها را دوست دارم. استیماچ مربی بزرگی است که شاید حتی من دعوت کنم از ایشان. فکر می‌کنم استیماچ چون سن و سالش کمتر از من است لطف داشت و دعوت کرد که من هم با کمال میل می‌پذیرم.
منبع:ایران ورزشی
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2016-02-25 21:07:58
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر