فهرست
10 نکته از لیگ یک: از سقوط فولاد یزد تا صدرنشینی ایرانجوان
10 نکته از لیگ یک: از سقوط فولاد یزد تا صدرنشینی ایرانجوان

10 نکته از لیگ یک: از سقوط فولاد یزد تا صدرنشینی ایرانجوان

آی‌اسپورت-  هفته بیست و هفت لیگ یک با سومین شکست پیاپی فجرسپاسی و صعود خونه به خونه به رده دوم به پایان رسید.
 


1-  باخت بد موقع
ماشین‌سازی که با حضور رسول خطیبی نیم فصل دوم را توفانی آغاز کرد و توانست با بردهای متوالی خود را به جمع مدعیان اضافه کند، در بدترین زمان ممکن سه امتیاز مهم را از دست داد. شکست آن هم از تیم ته جدولی پاس، ترمز تبریزی‌ها را کشید.


2- سومی شکست پیاپی
از اواخر نیم فصل اول افت فجر آغاز شد و با توجه به مشکلات مالی این تیم می‌شد حدس زد تنها نماینده شیراز به مانند نیم فصل اول نتیجه نخواهد گرفت اما کمتر کسی فکر می‌کرد فجری‌ها اینگونه دچار افت شوند. سه شکست پیاپی حالا رتبه دوم را هم از فجر گرفت و اگر کلانتری نتواند جلوی این روند را بگیرد شانس‌های صعود شیرازی‌ها به زودی از بین می‌رود.


3- بازگشت هیجان به قائمشهر
هر چقدر در این سه هفته فجر باخت در عوض نساجی با بردهای متوالی توانست از بحرانی که دچارش شد خارج شود. نساجی‌چی‌ها حالا با امیدواری بیشتری لیگ را دنبال می‌کنند. آنها حالا می‌توانند با ادامه این روند خود را دوباره در جمع مدعیان ببینند.


4- صعود به رده دوم در اوج حاشیه
درست زمانی که خونه به خونه درگیر حواشی مختلفی بود و حتی مربی خارجی هم در تمرینات این تیم حاضر شد، یک گل در ثانیه‌های پایانی علاوه بر اینکه میثاقیان را نجات داد باعث شد این تیم برای اولین بار در طول فصل به رتبه دوم صعود کند. حالا میثاقیان و خونه به خونه بیشتر از هر زمان دیگری به لیگ برتر نزدیک شدند.


5-  برد مسی کرمانی‌ها
مس کرمان پس از چند نتیجه ضعیف این هفته توانست پارسه را در کرمان شکست دهد تا وضعیت خود را در بالای جدول بهبود ببخشد. البته مس مانند بیشتر بردهای این فصل خود با کمترین اختلاف ممکن و به سختی به سه امتیاز بازی دست پیدا کرد.


6- پیروزی پس از ده هفته
هفته شانزدهم بود که اراکی‌ها در خانه توانستند شهرداری اردبیل را با سه گل شکست دهند. آلومینیوم در آن زمان یکی از مدعیان لیگ محسوب می‌شد. اما ده هفت ناکامی آنها را به رده‌های پایین و انتهایی جدول فرستاد. آلومینیوم حالا در هفته بیست و هفتم بار دیگر توانستند با سه گل به پیروزی برسد تا حداقل خطری سهمیه اراک در لیگ یک را تهدید نکند.


7- آبادان آرام شد
نفت چند هفته بود که به پیروزی نرسید. آنها هفته قبل شکست سنگینی هم در مقابل گل‌گهر تجربه کردند. اما آلومینیوم هرمزگان حریف مناسبی برای  شاگردان دست‌نشان بود که حداقل وارد یک بحران دیگر نشوند. هر چند که با توجه به شرایط جدول آنها شانس زیادی برای صعود ندارند.


8- بوشهری‌ها صدرنشین نیم فصل دوم
نتایج ایرانجوان در نیم فصل دوم فوق‌العاده بود. آنها توانستند از هشت بازی دور برگشت پنج پیروزی، یک تساوی و دو باخت کسب کنند. بوشهری‌ها حالا با 16 امتیاز بالاتر از هر تیمی صدرنشین نیم فصل دوم لیگ محسوب می‌شوند. تیمی که در هفته‌های اخیر تقریبا تمام تیم‌های مدعی از جمله پیکان، مس و فجر را شکست داد.


9- فولاد یزد سقوط می‌کند
آخرین برد فولاد یزد به هفته شانزدهم در مقابل داماش بر می‌گردد. یازده هفته بدون برد برای تیمی که از ابتدا هم در رده‌های پایین جدول قرار داشت نشان می‌دهد که یزد سال آینده نماینده‌ای در لیگ یک نخواهد داشت مگر اینکه در هفته‌های پیش رو به مانند یک تیم مدعی امتیاز جمع کند.


10- فرصت‌سوزی پیکان
با وجود اینکه پیکان اختلاف خوبی با دیگر تیم‌های مدعی ایجاد کرده اما اگر خود را از همین حالا صعود کرده بدانند شاید در پایان فصل برای‌شان گران تمام شود. پیکانی‌ها این هفته در تهران دو امتیاز حساس را در مقابل مس رفسنجان از دست دادند تا شانس بیشتر کردن فاصله را از دست بدهند.
 

کدخبر:9412
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-26 00:49:00
نظر دهید

۲ نظر
-
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۱۸
بابل صعود می کنه
-
جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴، ۰۱:۲۱
ایرانجوان اگر 10% بودجه پیکان را داشت الان جای این تیم بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر