فهرست
کفاشیان رسما اعلام کرد:توانمندی اینفانتینو باعث شد به او رای بدم
کفاشیان رسما اعلام کرد:توانمندی اینفانتینو باعث شد به او رای بدم

کفاشیان رسما اعلام کرد:توانمندی اینفانتینو باعث شد به او رای بدم

آی‌اسپورت- انتخابات فدراسیون جهانی فوتبال پس از کشیدن به دور دوم به پایان رسید تا جیانی اینفانتینوی سوئیسی به عنوان رئیس جدید فیفا انتخاب شود. رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان که در سوئیس حضور داشت، در خصوص جو این انتخابات گفت که شرایط بسیار خوب بود و اینفانتینو هم پس از پایان رأی‌گیری خوشحالی‌اش را پنهان نکرد. علی کفاشیان در گفت و گو با تسنیم در خصوص پایان انتخابات ریاست فیفا و پیروزی جیانی اینفانتینو در این انتخابات، اتفاقاتی که برای فوتبال ایران با این انتخاب رخ می‌دهد و سایر مسائل صحبت کرد.انتخابات فیفا برگزار و اینفانتینو به عنوان رئیس انتخاب شد. در این خصوص صحبت می‌کنید.
رقابت سنگینی بود که در دور اول به نتیجه‌ای نرسید و مشخص نشد که چه کسی رئیس فیفا خواهد شد، اما در دور دوم 115 رأی به جیانی اینفانتینو داده شد که با همین آرا او رئیس فیفا شد.


آیا باید به شما تبریک بگوییم که اینفانتینو برنده شده است و شما حامی او بودید؟
بله، من هم خوشحالم.


پس رأی شما به اینفانتینو بود.
من به اینفانتینو رأی دادم. بالاخره توانمندی‌های او را دیدیم و رأی دادیم.


این انتخاب را چطور می‌بینید و به نظرتان انتخاب اینفانتینو چقدر می‌تواند به فیفا و فوتبال جهان کمک کند؟
او فردی بسیار توانمند است و به ایران هم که آمده بود ما توانایی‌های و برنامه‌های او را دیدیم. در انتخابات هم کاملاً مورد حمایت اروپایی‌ها بود و مطمئناً با کمک همه و البته اروپایی‌ها می‌تواند باعث توسعه فوتبال دنیا شود. ما هم توانمندی خودمان را نشان داده و ارتباط خوبی با اینفانتینو گرفته‌ایم که در واقع می‌تواند این موضوع به فوتبال ما هم کمک کند.


شیخ سلمان هم رقابت نزدیکی با رئیس جدید فیفا داشت. انتخاب نشدن او چه تأثیری در فوتبال آسیا خواهد داشت؟
در آسیا اتفاقی رخ نمی‌دهد. شیخ سلمان رئیس فیفا نشد، اما بالاخره کارهای خود را در AFC انجام می‌دهد و جلو می‌برد. او در AFC رئیس است و در فیفا هم عضویت دارد که مشکلی از این بابت نیست. همه باید همکاری کنیم تا فوتبال جهان توسعه بگیرد و ما هم قطعاً به دنبال کسب کرسی خواهیم بود تا در فیفا نماینده داشته باشیم.


یکی از مسائلی که تا قبل از انتخابات هم روی آن تأکید می‌شد، بحث بازگشت اعتماد و اعتبار به فیفا بود. این موضوع پس از انتخاب اینفانتینو به چه شکل پیش خواهد رفت؟
اساسنامه فیفا که امروز تغییرات آن مورد تأیید قرار گرفت، باعث شد که پس از این همه‌ی اعضا یک مقدار با احتیاط جلو بروند. این اصلاح باعث می‌شود افراد مراقبت‌های بیشتری کنند و خلافی صورت نگیرد.


پس با این تغییرات، باید منتظر تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال کشورمان هم باشیم؟
قطعا همین‌طور است. همین که دفعه قبل هم تغییر اساسنامه را در مجمع به تأخیر انداختیم، به این دلیل بود که اصلاحات اساسنامه فیفا را ببینیم. ما منتظر به تصویب رسیدن این اصلاحات بودیم.


اخیراً گفته بودید بعد از مشخص شدن رئیس فیفا در خصوص حضور در انتخابات فدراسیون تصمیم می‌گیرید. اکنون که اینفانتینو انتخاب شده، در این خصوص تصمیم گرفته‌اید؟
من نگفتم بعد از انتخابات فیفا می‌گویم که در انتخابات شرکت می‌کنم یا نه؛ اکنون هم باید برگردم و شرایط را ببینم تا تصمیم بگیرم.


حضور اینفانتینو در رأس فیفا به دلیل ارتباط‌هایی که با او گرفته‌ایم، چقدر می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند؟
این اتفاق کمک زیادی به فوتبال ما خواهد کرد. اینفانتینو دیدگاه‌های مثبتی دارد و جلسات مختلفی با او گذاشته‌ایم که امشب هم به دنبال برگزار جلسه دیگری با وی هستیم. چون فردا باید به ایران بازگردیم و مسلماً وقت نمی‌شود که این کار را انجام بدهیم. پس باید همین امشب جلسه‌مان را برگزار کنیم.


در این جلسه به دنبال چه چیزی خواهید بود؟
با او صحبت خواهیم کرد تا سطح ارتباطات فوتبال ایران با فیفا گسترش پیدا کند و قطعاً به دنبال کسب کرسی در فیفا هم هستیم. این اتفاق مهمی برای فوتبال ایران خواهد بود.


این خبر درست است که برخی نمایندگان ایرانی با مسئولان AFC برای تعلیق احتمالی فوتبال ایران جلسه داشته‌اند؟
من این موضوع را به جد تکذیب می‌کنم و به هیچ عنوان چنین چیزی نبوده و نیست. اصلاً مشکلی وجود نداشته و تخلفی صورت نگرفته که قرار باشد به دنبال تعلیق فوتبال ما باشند.


گزارش میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را به AFC فرستاده‌اید؟
انتخابات فیفا تمام شد و ما فردا به ایران باز می‌گردیم. یکشنبه یا دوشنبه این گزارش را به AFC می‌دهیم که بازی با تیم‌های عربستانی هم در ایران برگزار شود و مشکلی از این بابت نیست.


اینفانتینو در خصوص مشکل فوتبال ایران و عربستان گفته بود که مخالف دخالت‌های سیاسی است. آیا انتخاب او به عنوان رئیس فیفا باعث می‌شود که رأی به سود فوتبال ایران باشد؟
ما این موضوع را در AFC پیگیری می‌کنیم و تصمیم‌گیری لازم صورت خواهد گرفت.


به نظرتان مورد قبول قرار می‌گیرد و اگر اعتراض ما قبول نشد، به فیفا اعلام خواهیم کرد؟
هنوز نمی‌دانم و ما تلاش می‌کنیم از AFC به نتیجه برسیم.کد خبر:9412
     
آی اسپورت
2016-02-26 22:02:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر