فهرست
پیش‌بازی: ولفسبورگ – بایرن مونیخ؛ جشنِ تولدِ باواریایی‌ها
پیش‌بازی: ولفسبورگ – بایرن مونیخ؛ جشنِ تولدِ باواریایی‌ها

پیش‌بازی: ولفسبورگ – بایرن مونیخ؛ جشنِ تولدِ باواریایی‌ها

آی‎‌اسپورت – بایرن مونیخ و ولفسبورگ شرایطی تقریبا مشابه در چمپیونز لیگ داشتند. دو تیمِ آلمانی در دورِ رفتِ مرحله‌یِ یک هشتمِ نهایی در خارج از خانه از رقبایشان پیش افتادند، اما در حالی که به نظر می‌رسید صعودشان قطعی شده، به آن‌ها اجازه‌یِ بازگشت به بازی دادند. با این وجود تساویِ 2-2 در خانه‌یِ یوونتوس و پیروزیِ 3-2 در خانه‌یِ خنت، بایرن و ولفسبورگ را برایِ صعود به مرحله‌یِ یک چهارمِ نهایی همچنان بسیار خوش‌بین و امیدوار نگاه می‌دارد. اما شرایطِ دو تیم در بوندسلیگا به هیچ وجه قابلِ مقایسه نیست. بایرن طبقِ معمولِ چند فصلِ اخیر در صدرِ جدول بدونِ رقیب است و 8 امتیاز با دورتموند فاصله دارد. اما ولفسبورگ که این فصل کوین دبروینه را از دست داد و باس دوست را هم مدام مصدوم و خارج از فورم دید، در رده‌یِ هشتمِ جدول قرار گرفته است. قهرمانِ جامِ حذفیِ سالِ گذشته البته تنها 4 امتیاز با رده‌یِ چهارم و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ فاصله دارد. برایِ همین پیروزی در این دیدار برایِ شاگردانِ دیتر هکینگ می‌تواند بسیار حیاتی باشد و امیدهایشان برایِ حضور در دو فصلِ پیاپیِ چمپیونز لیگ را زنده نگاه دارد. برایِ رسیدن به این هدف ولفسبورگ باید کابوسِ بازیِ رفت را فراموش کند و اجازه ندهد تکرار شود؛ جایی که رابرت لواندوفسکی در 9 دقیقه 5 گل زد تا پیروزیِ 1-0 ولفسبورگ به شکستِ 5-1 بدل شود.
برایِ بایرن در این دیدار بواتینگ و بداشتوبر و خاوی مارتینز به دلیلِ مصدومیت و رافینیا به دلیلِ محرومیت غایب هستند و برایِ ولفسبورگ هم بازیکنانِ کلیدی‌ای مثلِ دیگو بنالیو، دنیل کالیگوری و باس دوست قادر به بازی نیستند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-ولفسبورگ این فصل 77 درصد امتیازاتش در لیگ را از بازی‌هایِ خانگی کسب کرده است (24 از 31).
2-ولفسبورگ در این مقطع نسبت به فصلِ پیش 16 امتیاز کمتر دارد (31) و اگر تمامِ 12 بازیِ آینده‌اش را هم ببرد به امتیازِ نهاییِ فصلِ پیش نخواهد رسید (69).
3-ولفسبورگ در 41 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش در بوندسلیگا گل زده است. یک گل مقابلِ بایرن بهترین رکوردِ تاریخِ این باشگاه را ثبت خواهد کرد.
4-بایرن در 6 بازی‌ای که این فصل در بوندسلیگا، بعد از بازی‌هایِ چمپیونز لیگ به زمین رفته، پیروز بوده است (20 گل زده، 1 گل خورده).
5-رابرت لواندوفسکی با 5 گلی که در بازیِ رفت به ولفسبورگ زد رکوردِ تنها ذخیره‌ای که بیشتر از 3 گل زده، سریع‌ترین هت تریک، سریع‌ترین 4 گل و سریع‌ترین 5 گل را در تاریخِ بوندسلیگا به نامِ خودش ثبت کرد.
6-امروز تولدِ صد و شانزده سالگیِ بایرن مونیخ است. بایرن تولدِ صد و پانزده سالگی‌اش را فصلِ پیش با پیروزیِ 4-1 مقابلِ کلن جشن گرفت.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 

 
     
آی اسپورت
2016-02-27 10:10:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر