فهرست

علی زینالی: جلوی استقلال و پرسپولیس شانس نداشتم

آی‌اسپورت‌ ـ علی زینالی هافبک چپ تیم فوتبال سایپا که در فصل جاری برای این تیم بازی های قابل قبولی انجام داده است درباره وضعیت خود با آی‌اسپورت‌ به  گفت‌وگو ‌ نشست.

بازی سایپا و سپاهان چطور بود؟

فکر می‌ کنم این بازی از با کیفیت ترین بازی های لیگ بود که دو تیم بازی زیبایی را به نمایش گذاشته اند. تیم ما برای اعاده حیثیت و حفظ شخصیت تیمی خود پا به زمین گذاشته بود و دنبال آن بودیم بتوانیم با کسب یک نتیجه مناسب اعتبار خود را افزایش بدهیم. خدا را شکر جلو در مقابل تیم مدعی سپاهان بازی منجسم و خوبی ارائه دادیم و توانستیم یک امتیاز از این بازی کسب کنیم.

رتبه سایپا را در انتهای لیگ برتر چطور پیش بینی می‌ کنی؟

همانطور که می‌ دانید وضعیت ما در جدول تثبیت شده است و احتمالا در پایان لیگ رتبه هشتم را کسب کردیم. اما دو بازی آینده برای ما بسیار مهم خواهد شد و در این دو بازی با خیالی آسوده به دنبال کسب امتیاز و افزایش اعتبار تیم خود خواهیم بود.

در طول این فصل چرا تنها در دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال و بازی برگشت برابر پرسپولیس غایب بودی؟

همانطور که می‌ دانید همه بازیکنان علاقمند هستند که در بازی برابر تیم های پرسپولیس و استقلال از خود درخشش نشان دهند اما متاسفانه من در این فصل در 3 بازی از 4 بازی مقابل این دو تیم غایب بودم. در دور رفت در بازی مقابل فجر که قبل از بازی تیم ما با استقلال بود دو کارت زرد دریافت کردم که منجر به اخراج من در آن دو بازی و محرومیت از بازی استقلال شد. به عقیده من هر دوی این کارت زردها خصوصا کارت زرد دوم که داور به من داد از اشتباهات داوری بود.

در بازی با پرسپولیس هم در دور برگشت به دلیل بی احتیاطی که در بازی قبل از آن در برابر استقلال اهواز داشتم و منجر به اخراج من شد غایب بودم. اما برای بازی برگشت با استقلال بسیار دقت داشتم که کارت زرد نگرفته و از این بازی محروم نشوم و کاملا آماده بازی برابر استقلال بودم. اما به صلاحدید سرمربی تیم علیرغم آمادگی که داشتم در مقابل استقلال بازی نکردم.

فصل قبل کمتر بازی می‌ کردی چرا؟

فکر می‌ کنم سال قبل اشتباهاتی داشتم و کم کاری هایی هم انجام دادم. اما متاسفانه آقای تقوی هم که در آن زمان سرمربی تیم بود نسبت به من کم لطفی داشتند و کمتر مرا در ترکیب اصلی تیم قرار می‌ دادند.

چه اتفاقی افتاد که امسال به عنوان یکی از مهره های اصلی سایپا خود را مطرح کردی؟

فکر می‌ کنم در 2 سال گذشته من به کسی احتیاج داشتم که به من اعتماد کند که متاسفانه در این 2 سال گذشته این اعتماد از سوی آقایان صالح و تقوی صورت نگرفت. اما خوشبختانه امسال آقای فیرات به من اعتماد کرد و مرا در ترکیب اصلی تیم قرار داد؛ من هم جواب اعتماد ایشان را دادم و توانستم بازی های قابل قبولی برای سایپا انجام دهم. البته این را هم بگویم که به دنبال این هستم که سطح بازی خود را روز به روز ارتقا بدهم.

در چند سال اخیر در پست های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته ای، پست مورد علاقه خودت کدام است؟

من از زمان بازی در تیم نوجوانان فوروارد بودم اما پس از آنکه وارد رده سنی جوانان و امید شدم به عنوان هافبک چپ بازی کردم. در مقاطع دیگری نیزبه عنوان دفاع چپ و راست و حتی هافبک وسط از من استفاده شد. اما بیشتر از همه پست هافبک چپ که امسال هم برای سایپا در این پست بازی می‌ کنم که بیشتر دوست دارم و احساس می‌ کنم که در این پست از سایر پست ها موفق تر و مثمرثمرتر هستم.

برای سال آینده خود چه برنامه ای داری؟

من سال آینده هم با سایپا قرارداد دارم و همیشه خود را یک سایپایی می‌ دانم زیرا چندین سال است در این تیم توپ می‌ زنم. امیدوارم مدیران باشگاه برای فصل آینده بستر مناسبی را مهیا سازند تا بتوانیم نتایج  مطلوبی کسب کنیم.

     
آی اسپورت
2014-04-01 13:44:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر