فهرست

علیرضا مرزبان: پدیده باید در فوتبال هم موفق باشد

آی‌اسپورت‌ ـ علیرضا مرزبان مربی تیم پدیده مشهد درباره پیروزی پرگل این تیم برابر گهر دورود و شانس صعود پدیده به لیگ برتر با آی‌اسپورت‌ به  گفت‌وگو ‌ نشست.

بازی برابر گهر دورود و پیروزی با 5 گل برابر این چطور بود؟

حقیقت این است که ما در نیمه اول بازی استرس زیادی داشتیم زیرا نتیجه بازی بندرعباس برای ما خیلی مهم بود و تمامی بازیکنان ما به فکر آن بودند اما در نیمه دوم بازیکنان توانستند بر خودشان تسلط پیدا کرده و بازی را در دست بگیرند. تیم گهر دورود در چند هفته اخیر تمرین مناسبی نداشته و این مسئله باعث شد که در ادامه بازی بدن آنها تحلیل رفته و بازیکنان ما بتوانند کنترل بازی را در دست بگیرند. در مجموع بازی بسیار زیبا و پرگلی بود که خوشبختانه با پیروزی قاطع ما به پایان رسید. خوشبختانه هم تیم ما برد و هم سیاه جامگان نتوانست در بندرعباس به پیروزی برسد که این مسئله باعث شد ما به صدرجدول صعود کرده و در هفته آخر سرنوشت ما در دست خودمان باشد. به قول پائولو کوئلیو که در یکی از کتاب هایش می‌ گوید برنده همیشه تنهاست.

بازی آخرتان را برابر گل گهر سیرجان آن  هم در سیرجان چطور پیش بینی می‌ کنید؟

تیم گل گهر سیرجان، تیمی فوق العاده با کلاس و خطرناک است که در بازی رفت در مشهد ما را خیلی اذیت کردند. سرعت این تیم از دفاع به حمله خیلی بالاست چرا که می‌ توانند برای هر حریفی خطرناک باشد. در حال حاضر این تیم موقعیت خود را در رتبه پنجم جدول تثبیت کرده و شانس صعود یا سقوط را ندارد. به همین دلیل فشاری بر روی بازیکنان این تیم نیست و آنها می‌ توانند بسیار راحت در مقابل ما بازی کنند. مطمئنا بازی سختی خواهد بود اما تیم ما برای بردن و صعود به لیگ برتر همه فاکتورهای لازم را دارد و این باعث می‌ شود که امیدواری بسیاری به صعود لیگ برتر داشته باشد.

در صورت عدم نتیجه گیری در هفته پایانی و حضور در مرحله پلی آف آیا تیم پدیده توانایی رقابت با یک تیم لیگ برتری  دارد؟

این مسئله بستگی به آن دارد که چه تیمی از لیگ برتر در مرحله پلی آف قرار بگیرد زیرا به نظر من برخی از تیم های پایین جدولی در لیگ برتر از کیفیت نسبتا بالایی برخوردار است و که رقابت با آن تیم ها مشکل ساز باشد. اما کیفیت برخی از تیم های پایین جدولی در لیگ برتر در حدی نیست که بتوانند تیم پدیده را ببرند. در هر صورت مرحله پلی آف شرایط خاص خود را دارد و در یک بازی سرنوشت صعودکننده به لیگ برتر مشخص می‌ شود.

تیم پدیده برای حضور قدرتمند در فوتبال ایران چه برنامه ای دارد؟

در حال حاضر فکر می‌ کنم فلسفه  مشخصی در این زمینه وجود ندارد که بتوان درباره آن بحث کرد و یا اینکه ممکن است باشگاه برنامه هایی داشته باشد که آن را با ما مطرح نکرده است. اما این را هم باید بگویم باشگاه پدیده نیاز به یک برنامه درازمدت دارد تا خود را بتواند به عنوان یک تیم موفق به فوتبال ایران معرفی کند. اگر این تیم به لیگ برتر صعود کند با توجه به شرایطی که در مشهد است و علاقه ای که در میان هواداران مشهدی وجود دارد می‌ توان از این تیم یک تیم با کیفیت ساخت. البته لازم است بازیکنان خوبی نیز به ترکیب پدیده نیز اضافه شوند زیرا شرایط لیگ برتر با لیگ یک متفاوت است. مطمئنا ما می‌ توانیم در لیگ برتر عملکرد خوبی داشته باشیم چون پدیده مجموعه موفقی است و در زمینه های اقتصادی پیشرفت زیادی داشته است، پس باید در فوتبال هم موفق باشد. در رقابت های مختلف در دنیا این مجموعه های موفق اقتصادی و ورزشی در کنار یکدیگر قرار می‌ گیرند.

     
آی اسپورت
2014-04-01 13:47:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر