فهرست

سروش رفیعی: امروز هم یک فینال داریم

آی‌اسپورت‌ ـ سروش رفیعی بازیکن جوان تیم فولادخوزستان در  گفت‌وگو ‌ با آی‌اسپورت‌ از وضعیت خود و بازی های پیش روی تیم فولاد می‌ گوید.آنها امروز با بنیادکار بازی دارند و این فرصت خوبی برای ادامه درخشش ستاره های جوانی مثل اوست .

فولاد در حال حاضر شانس اول قهرمانی لیگ است بازی پیش رو با استقلال را چطور می‌ بینی؟

تمامی اعضای این تیم تا اینجای فصل خیلی زحمت کشیدند و همگی تلاش کردیم تا بتوانیم رتبه مناسبی را در لیگ کسب کنیم بعد از حذف از جام حذفی تمام تمرکز خود را روی لیگ گذاشتیم و خدا را شکر توانستیم به صدرجدول برسیم. در شرایط فعلی و با توجه به حساسیت جدول  نمی‌ توانیم بازی با استقلال را یک بازی عادی قلمداد کنیم، استقلال در مسیر قهرمانی رقیبمان است و از کادرفنی و بازیکنان خوبی برخوردار است و با توجه به اینکه تیم های پرسپولیس و نفت تنها 3 امتیاز از ما کمتر دارند ما باید از این بازی خانگی نهایت استفاده را برده و 3 امتیاز بازی را کسب کنیم تا در هفته آخر تنها با یک تساوی بتوانیم قهرمان شویم. حضور تماشاگران اهوازی و حمایت آنها از تیم باعث می‌ شود که راحت تر بتوانیم استقلال را از پیش رو برداریم.

فکر می‌ کنید کدام تیم برای فولاد در مسیر قهرمانی تهدید محسوب می‌ شود؟

روی کاغذ پس از فولاد پرسپولیس و نفت تهران از شانس بیشتری برخوردارند اما فکر می‌ کنم با توجه به بازی های نسبتا ساده تری که پرسپولیس در پیش رو دارد و با توجه به شرایط این تیم پرسپولیس جدی ترین تهدید برای ما محسوب می‌ شود.

در لیگ قهرمانان آسیا فولاد چه هدفی را دنبال می‌ کند و آیا ممکن است به خاطر بازی آینده برابر استقلال بازی امروز را چندان جدی نگیرید؟

مطمئنا بازی ها آسیایی برای ما بسیار جدی خواهد بود، آقای فرکی در طول فصل طوری برنامه ریزی کردند که تیم تحت هر شرایطی در آمادگی کاملی قرار داشته باشد. همانطور که آقای فرکی گفته اند اولویت ما لیگ برتر است اما ما با برنامه ای مناسب به جام باشگاه ها آمدیم و احساس می‌ کنیم توانایی صعود به مراحل بالاتر را داریم و به دنبال این هستیم با پیروزی در بازی امروز مسیر صعود خود را هموار کرده و با خیال آسوده تری ادامه مسیر را طی کنیم. شرایط مناسب بچه ها، برنامه قوی کادرفنی و امکانات باشگاه همگی ابزاری هستند که باعث می‌ شود ما در هر بازی فقط به پیروزی فکر کنیم.

سروش رفیعی در اکثر بازی های فولاد در لیگ بازی کرده اما چرا معمولا در نیمی از زمان بازی حضور دارد؟

این مسئله در وهله اول به کادرفنی و در راس آن آقای فرکی مربوط می‌ شود در حال حاضر و طی این دو سال شرایط به گونه ای بوده است که همه بازیکنان این تیم از آمادگی خوبی برخوردار بوده و تیم فولاد کاملا یکدست و منظم است. لذا سرمربی تیم انتخاب های زیادی برای حضور در ترکیب تیم دارد و این آقای فرکی است که در نهایت تصمیم می‌ گیرد من در ترکیب حضور داشته باشم یا نه و من وظیفه خود می‌ دانم که در خدمت تیم باشم و در هر حالت برای تیم تلاش کنم. خدا را شکر در این فصل به غیر از بازی با گسترش فولاد که 3 اخطاره بودم در تمام بازی های لیگ حضور داشتم و در لیگ قهرمانان آسیا هم در 3 بازی اخیر دقایق زیادی را برای فولاد بازی کردم.

امسال نسبت به سال های گذشته چه میزان پیشرفت کرده ای؟

امسال شرایط من با سال های گذشته فرق کرده و احساس می‌ کنم به مراتب پخت تر و باتجربه تر شده ام و می‌ توانم روان تر و با اعتماد به نفس بیشتری بازی کنم. 2 سال پیش در ابتدای فصل مصدومیتی داشتم که باعث شد با ترس بازی کنم اما خدا را شکر امسال هیچگونه مصدومیتی نداشتم و توانستم برای تیم فولاد مثمرثمر باشم. فکر می‌ کنم حضور آقای فرکی و بازیکنان باتجربه در تیم به من بسیار کمک کرده و باعث پیشرفت من شده است.

چه برنامه ای برای سال آینده خود داری؟

من برای سال آینده هم با باشگاه فولاد قرارداد دارم و خوشحال می‌ شوم اگر شرایط مناسب باشد باز هم بتوانم در خدمت این تیم باشم. اما باید تا پایان فصل صبر کرد تا ببینیم شرایط به چه گونه ای رقم می‌ خورد.

     
آی اسپورت
2014-04-01 13:59:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر