فهرست
گزارش ویژه: فوتبالیستها، خبر دار!
گزارش ویژه: فوتبالیستها، خبر دار!

گزارش ویژه: فوتبالیستها، خبر دار!

آی اسپورت - دیدار صبای قم و تراکتورسازی در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی یک چهره ویژه داشت. در این دیدار پربرخورد و جنجالی( دو بازیکن تراکتورسازی از زمین مسابقه اخراج شدند) فرید کریمی در شرایطی وارد میدان شد که هواداران قمی به دیدن او با پیراهن صبا عادت کرده بودند اما کریمی با پیراهن تراکتورسازی جلوی تیم سابقش قرار گرفته بود. او یکی از بازیکنانی بود که به خاطر سربازی مجبور به تغییر باشگاه شده بود. طبق قوانین کشور ایران، مردان در 18 سالگی باید دو سالی را به خدمت سربازی بروند اما بیشتر فوتبالیستهای این کشور ترجیح می دهند تا حد امکان به صورت داوطلبانه یونیفورم سربازی نپوشند. این وسط یک راه ویژه هم برای گذراندن خدمت اجباری وجود دارد و آن رفتن به باشگاههای نظامی است که به فوتبالیستها اجازه می دهد ضمن گذراندن دوران خدمت، فوتبالشان را به صورت حرفه ای دنبال کنند. در چنین شرایطی طبیعی است که باشگاههای نظامی انتخاب وسوسه انگیزی برای فوتبالیستها باشد و آنها، زمانش که برسد به این باشگاهها می روند.
تبریز به جای خارج!
دوباره برویم سراغ کریمی . فرید یک بازیکن مستعد بود که برای استیل آذین بازی می کرد و در 23 سالگی به صبای قم پیوست. او عملکرد بسیار خوبی در صبا داشت و تبدیل به امید گلزنی این تیم شده بود. در شزایطی که صحبت از حضور او در باشگاههای خارجی بود، یکدفعه بحث سربازی مطرح شد تا این بازیکن به صورت قرضی راهی تبریز شود
سرباز خوش تیپ
ورلد ساکر در ادامه گزارش خود به نکته جالبی اشاره کرده. اینکه علیرضا حقیقی دروازه بان تیم ملی هم مشکل سربازی دارد و به همین دلیل، در خارج از کشور به بازی ادامه می دهد.  به نوشته ورلدساکر، حقیقی اگر چه تا امروز مشکلی برای حضور در بازیهای خانگی تیم ملی نداشته اما باید دید اگر او بخواهد برای فوتبال بازی کردن به ایران برگردد، آن وقت چه سرنوشتی انتظار او را می کشد( ورلد ساکر در شرایطی بحث سربازی دروازه بان ایرانی ماریتیمو را مطرح کرده که سازمان نظام وظیفه می گوید کارت معافیت حقیقی هیچ مشکلی ندارد و او نباید نگران بحث سربازی اش باشد)
دایی هم قربانی سربازی است
بعد از شکست خانگی صبا مقابل تراکتورسازی، علی دایی که شدیدا از باخت تیمش ناراحت بود، موضوع فرید کریمی را پیش کشید و گفت در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقی نمی افتد که باشگاههای نظامی بتوانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی استعدادهای بازیکنان دیگر را جذب کنند. دایی هم مثل بسیاری از فوتبالیست های سرشناس ایرانی، در مقطعی قربانی بحث های مربوط به سربازی شده. بازیکن سابق بایرن مونیخ در مقطعی از لیگ ژاپن پیشنهاد داشت و می توانست به لیگی برود که گری لینه کر و آرسن ونگر در آن حضور داشتند اما از آنجایی که او به خدمت نرفته بود، به جای لژیونر شدن، در بانک تجارت ماند و به سربازی رفت تا بعد از آن دوران ملی او شروع شود.
سوژه اعتراض دایی در آن بازی جنجالی، فرید کریمی بود اما محمدرضا اخباری گلر ذخیره تراکتورسازی در آن دیدار – که پنالتی بازیکن صبا را گرفت – و شاهین ثاقبی، دو بازیکن سرباز دیگر تراکتورسازی بودند که برای گذراندن خدمت سربازی به تبریز رفته اند. قدرت باشگاههای نظامی و شرایط ویژه آنها در استفاده از بازیکنان سرباز باعث شده که لیگ فوتبال ایران به صورت صد در صد عادلانه برگزار نشود


منبع: روزنامه هفت صبح
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-28 08:34:34
نظر دهید

۱ نظر
برزو
يكشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴، ۰۹:۰۸
کجان طرفداران تبریزی؟؟؟؟ اون وقت که به استقلال میبازن میگن سربازها کم کاری کردند ولی بازیهایی که میبرن (با کمک همین سربازها) صداشون درنمیاد!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر