فهرست
یادداشت: اتلتی و سیمئونه در اوج
یادداشت: اتلتی و سیمئونه در اوج

یادداشت: اتلتی و سیمئونه در اوج

توره هوگشتاید
 
پیروزیِ اتلتی در ال داربی تمامِ عوامل و عناصری که تیمِ دیگو سیمئونه را در سه فصل اخیر به یکی از قدرت‌هایِ اسپانیا و اروپا بلد کرده را با خودش داشت: خطِ دفاعیِ مستحکم، مهاجمینِ دونده، پرسِ شدید و قدرتِ به هم ریختنِ ریتمِ بازیِ حریف. اتلتی مقابلِ رئالِ مادریدی قرار گرفت که در 6 بازیِ خانگیِ اخیر 33 گل زده بود. اما تیمِ سیمئونه نشان داد چرا در 6 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش تنها 2 گل خورده است.
اتلتی در این دیدار مقابلِ 3-3-4 رئال با سیستمِ 2-4-4 به زمین آمد. تورس و گریزمان، مهاجمین تیم، مدام راموس و واران را پرس می‌کردند و حتی گاهی رویِ توپ‌هایِ بلند کیلور ناواس را هم تحت فشار قرار می‌دادند. دو هافبکِ کناریِ اتلتی، سائول و کوکه با عرضِ کم بازی می‌کردند و مدام کنارِ هافبک‌هایِ میانی، گابی و آگوستو قرار می‌گرفتند تا مقابلِ سه هافبکِ میانیِ رئال، کروس و مودریچ و ایسکو، برتری عددی پیدا کنند. خطِ میانیِ اتلتی برایِ قطعِ ارتباطِ هافبک‌ها و مهاجمینِ رئال با هم خیلی جلو بازی می‌کرد. این تاکتیک ریسکِ خودش را هم دارد و باعث می‌شود فاصله‌یِ خطِ میانی با خطِ دفاعی زیاد شود. اما سیمئونه می‌دانست که هافبک‌هایِ رئال تحتِ فشار نمی‌توانند بازیسازیِ همیشگی را داشته باشند، و طرحش به همین دلیل جواب داد. هروقت هم توپ به سه مهاجمِ رئال می‌رسید، گابی و آگوستو با سرعتِ زیاد برمی‌گشتند و به خطِ دفاعی اضافه می‌شدند. این پرسِ بالایِ اتلتی تا آخرِ بازی ادامه داشت و حتی دقیقه‌یِ 85 به بعد هم مهاجمینِ این تیم ناواس را پرس می‌کردند تا مجبور شود پاسِ بلند بدهد و بازیسازیِ رئال از زمینِ خودش شکل نگیرد. اما نقشِ مهمِ دیگر مهاجمینِ اتلتی در این دیدار مقاطعی بود که پرسِ بالا قطع می‌شد و تیم به دفاعِ پرعمق رو می‌آورد. در این مقاطع گیزمان و تورس وظیفه‌یِ فشار آوردن رویِ هافبک‌هایِ بازیسازِ رئال را داشتند، کاری که به خوبی انجام دادند.
وقتی اتلتی در این بازی رو به دفاعِ پرعمق و فشرده می‌برد، فاصله‌ای که بازیکنانش باهم داشتند عملا از 20 یارد بیشتر نمی‌شد و این فشردگی فضایی که خامس و ایسکو دوست دارند از آن استفاده کنند را کاملا از بین می‌برد. نمایشِ بدِ بازیسازی‌هایِ زیدان در این بازی شاهدِ همین تاکتیکِ سیمئونه بود. برایِ همین خامس دقیقه‌یِ 57 تعویض شد و ایسکو دقیقه‌یِ 70. بدین ترتیب رونالدو که در نیمه‌یِ دوم عملا نقشِ مهاجمِ مرکزی را بازی می‌کرد، موفق نشد به فرصت‌هایِ زیادی برسد و تیمِ سیمئونه با یک نمایشِ کلاسیکِ دیگر، بازهم همشهریِ بزرگ‌اش را شکست داد.
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-28 09:52:54
نظر دهید

۱ نظر
برزو
يكشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۲۷
اینا خوبه! ازین یادداشتها بیشتر بذارید:: اتفاقا اموزشی هم هست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر