فهرست
پیش‌بازی: فینالِ جامِ اتحادیه؛ لیورپول – منچستر سیتی
پیش‌بازی: فینالِ جامِ اتحادیه؛ لیورپول – منچستر سیتی

پیش‌بازی: فینالِ جامِ اتحادیه؛ لیورپول – منچستر سیتی

آی‌اسپورت – شاگردانِ یورگن کلوپ برایِ رسیدنِ به فینال ومبلی راهِ سختی را سپری کردند. لیورپول در دورِ سوم در ضرباتِ پنالتی کارلایل را شکست داد، بعد بورنموس و ساوتهمپتون را از پیش رو برداشت و در نهایت در دو بازیِ رفت و برگشت در مرحله‌یِ نیمه نهایی، یک بار دیگر با ضرباتِ پنالتی صعود کرد. در مقابلِ سیتی راهی ساده‌تر را طی کرد و با پیروزی‌هایِ مقتدرانه مقابلِ ساندرلند، کریستال پالاس و هال سیتی به مرحله‎‌یِ نیمه نهایی رسید و در بازی‌ای جنجالی در مجموعِ رفت و برگشت اورتون را 4-3 برد.
این دوازدهمین فینالِ جامِ اتحادیه برایِ لیورپول است که بالاترین رکوردِ این جام محسوب می‌شود. لیورپول از 11 فینالِ قبلی 8 قهرمانی کسب کرده است که آخرین بار سالِ 2012 مقابلِ کاردیف سیتی بود. برایِ من سیتی اما این تنها پنجمین فینال است. سیتیزن‌ها از 4 فینالِ قبلی 3 قهرمانی به دست آورده‌اند، دو تا در سال‌هایِ 1970 و 1976 و یکی در سالِ 2014 در فینال مقابلِ ساندرلند. نکته‌یِ جالب اینجاست که این اولین فینالِ لیورپول – منچستر سیتی در کلِ تاریخِ دو باشگاه است.
مانوئل پیگرینی که امشب با توجه به شرایطِ لیگ و چمپیونز لیگ و حذف شدن از اف.ای کاپ، شاید آخرین فرصتش برایِ کسبِ جامِ دیگری برایِ سیتی باشد، می‌تواند خسوس ناواس، ویلفرد بونی و الیاکیم مانگالا را حداقل رویِ نیمکت داشته باشد. اما کوین دبروینه و سمیر نصری و فابین دلف همچنان مصدوم هستند. پیگرینی در چند روزِ اخیر برایِ آماده‌سازیِ کاملِ کمپانی و استرلینگ و سانیا بعد از سفر به اوکراین، برایِ این سه مهره‌یِ کلیدی جلساتِ ریکاوریِ جدا از بقیه‌یِ تیم گذاشته بود. پیگرینی در این بازی هم به دروازه‌بانِ دومش، ویلی کابایرو اعتماد خواهد کرد و سه بازیکنِ جوانش، یعنی برسانت چلینا، الکس گارسیا و مانو گارسیا را هم با خودش به ومبلی خواهد برد. برایِ لیورپول هم آدام لالانا و جو آلن و مارتین اشکرتل به تمرینات باز گشته‌اند، اما بعید است امروز در ترکیبِ اصلی قرار بگیرند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-لیورپول در 8 بازیِ اخیرش در جامِ اتحادیه و جامِ حذفی مقابل سیتی بدونِ شکست بوده است (6 برد، 2 مساوی). آخرین باری که سیتی لیورپول را در این دو جام شکست داد به بازیِ تکراریِ دورِ چهارمِ اف.ای کاپِ 1973 باز می‌گردد.
2-این پنجمین سالِ پیاپی است که یورگن کلوپ به فینالِ یک جامِ حذفی می‌رسد. اما کلوپ 3 فینالِ آخر را باخته است.
3-سیتی در راهِ رسیدن به فینال 17 گل، توسطِ 9 بازیکنش زده است.
4-در 8 بازیِ اخیرِ دو تیم در مسابقاتِ مختلف، 32 گل رد و بدل شده است و هر دو تیم در هر بازی گل زده‌اند.
 
     
آی اسپورت
2016-02-28 10:36:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر