فهرست
یادداشت: نقشِ کلیدیِ کوتینیو و سیلوا در فینالِ جامِ اتحادیه
یادداشت: نقشِ کلیدیِ کوتینیو و سیلوا در فینالِ جامِ اتحادیه

یادداشت: نقشِ کلیدیِ کوتینیو و سیلوا در فینالِ جامِ اتحادیه

جیمی ردنپ
 
پیروزیِ 4-1 لیورپول مقابل من سیتی در لیگ، بهترین نمایشِ تیمِ یورگن کلوپ تا امروز بوده، اما لیورپول امشب مقابلِ منچستر سیتی‌ای متفاوت در ومبلی به زمین می‌رود. در ماهِ نوامبر که دو تیم در استادیومِ اتحاد بازی کردند وینسنت کمپانی و داوید سیلوا بازی نکردند، فرناندینیو در نیمه‌یِ دوم به بازی آمد و آگوئرو که بعد از مدت‌ها به ترکیبِ اصلیِ سیتی بازگشته بود در دقیقه‌یِ 66 و در حالیکه تیمش 3-0 عقب بود از زمین بیرون رفت. اما سیتی امشب با بهترین ترکیبش به جنگِ لیورپول می‌رود، البته به استئناءِ کوین دبروینه‌یِ مصدوم، که در بازیِ لیگ بهترین بازیکنِ تیمش بود.
لازم نیست حتما کارشناسِ فوتبال باشی تا اهمیتِ وینسنت کمپانی برایِ سیتی را درک کنی. سیتی در بازی‌هایی که کاپیتانِ خودش را داشته به 67 درصد پیروزی در این فصل رسیده است. این درصد بدونِ کمپانی 59 بوده است. سیتی در 9 بازی‌ای که کمپانی در لیگ در ترکیبِ اصلی قرار گرفته، 7 کلین شیت داشته، اما در 17 بازیِ دیگر بدونِ او تنها موفق شده 4 بار دروازه‌اش را بسته نگاه دارد. اگر کمپانی مصدوم نمی‌شد و کلِ فصل را بازی می‌کرد، الان سیتی با خیالِ راحت در صدرِ جدولِ لیگِ برتر قرار داشت. جدا از کمپانی، داوید سیلوا هم کم کم فرمِ خوبش را پیدا می‌کند، فرناندینیو در ترکیبِ اصلی قرار می‌گیرد و آگوئرو در این روزها فوق‌العاده به نظر می‌رسد.
نگرانیِ اصلی برایِ سیتی اما رویکردِ آن‌ها به بازی‌هایِ این فصل بوده است. گاهی به نظر می‌رسد سیتی فکر می‌کند چون بازیکنانِ بهتری دارد می‌تواند بدونِ توجه به حریف فوتبالِ خودش را بازی کند و پیروز شود. همیشه اینطور نیست. سیتی این فصل کمتر نشانی از طرح و برنامه‌یِ خاصی برایِ مهارِ خطرِ رقبا داشته است. بازیکنی که سیتی امشب باید بیش از بقیه مراقبش باشد فلیپه کوتینیو است. کوتینیو در بازیِ لیگ سیتی را نابود کرد و بازیکنانِ سیتی هرگز موفق نشدند مقابلش ایستادگی کنند. حالا توره و فرناندینیو باید به فکر راهی برایِ مهارِ او باشند. لیورپول امشب دنیل استوریج را هم دارد، بازیکنی که همیشه برایِ هر تیمی خطرناک است و درکِ متقابلش با کوتینیو، قدرتِ خطِ حمله‌یِ لیورپول را دو برابر می‌کند. این نکته از سویِ دیگر برایِ لیورپول هم صادق است. برنامه‌یِ دفاعیِ اصلیِ لیورپول باید مهارِ داوید سیلوا باشد. هافبک‌هایِ دفاعیِ لیورپول باید فضایِ سیلوا را ببندند و اجازه ندهند پاس‌هایِ او به آگوئرو برسد. مهارِ سیلوا می‌تواند شانسِ قهرمانیِ لیورپول را خیلی بالا ببرد. اما اگر سیلوا اجازه‌یِ دیکته کردن بازی را داشته باشد کار برایِ لیورپول بسیار دشوار می‌شود.
در مجموع به نظرم بازیِ جذاب و نزدیکی را ببینیم. فتحِ جام‌هایِ حذفی سنتِ باشگاهِ لیورپول است و یورگن کلوپ حالا این فرصت را دارد تا در اولین فصلش یک افتخار به دست بیاورد، این چیزی است که هودارانِ لیورپول این فصل از تیمشان می‌خواهند، بردنِ حداقلِ یک جام. برایِ پیگرینی هم این فرصتی است که دومین قهرمانیِ جامِ اتحادیه‌اش در سه سال حضور در سیتی را جشن بگیرد و با افتخار تیم را ترک کند.
 
     
آی اسپورت
2016-02-28 11:11:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر