فهرست
پیش‌بازی: منچستر یونایتد – آرسنال؛ طلسمِ ده ساله‌یِ توپچی‌ها در اولدترافورد
پیش‌بازی: منچستر یونایتد – آرسنال؛ طلسمِ ده ساله‌یِ توپچی‌ها در اولدترافورد

پیش‌بازی: منچستر یونایتد – آرسنال؛ طلسمِ ده ساله‌یِ توپچی‌ها در اولدترافورد

آی‌اسپورت – آرسنال از سالِ 2006 بدین سو موفق نشده در خانه‌یِ منچستر یونایتد در لیگ به پیروزی برسد. اگر آرسن ونگر می‌خواهد طلسمِ 12 ساله‌اش در کسبِ قهرمانیِ لیگ برتر را بشکند، شکستنِ این طلسمِ 10 ساله از اهمیتِ زیادی برخوردار است. لستر دیروز در جدالی نفس‌گیر موفق شد با گلِ دقیقه‌یِ 89 لئوناردو اوژوا نوریچ را 1-0 شکست بدهد و اختلافِ امتیازش با آرسنال و تاتنهام دوباره به 5 برساند. تاتنهام امروز در وایت هارت لین مقابلِ سوانزی قرار می‌گیرد و برایِ همین آرسنال برایِ جا نماندنِ از کورسِ قهرمانی نیاز به 3 امتیازِ دیدار مقابلِ یونایتد دارد. یونایتد هم از سویِ دیگر با توجه به اینکه سیتی این هفته در لیگ بازی نمی‌کند، می‌تواند اختلافِ امتیازش با رده‌یِ چهارم را به 3 امتیاز برساند.
کارِ یونایتد در مسیرِ شکست دادنِ آرسنال و حفظِ رکوردِ خانگی‌اش مقابلِ توپچی‌ها امروز بسیار سخت است. فهرستِ مصدومینِ یونایتد به شکلِ باورنکردنی‌ای هر هفته بیشتر و بیشتر می‌شود. داوید دخئا که پیش از بازیِ رفت مقابلِ میچیلند مصدوم شده بود، احتمالا بتواند امروز در ترکیبِ اصلی قرار بگیرد، اما آنتونی مارسیال که قبل از بازیِ برگشت مقابلِ قهرمانِ دانمارک مصدوم شد وضعیتی نامشخص‌تر از دخئا دارد. اگر ستاره‌یِ فرانسویِ یونایتد به این بازیِ حساس نرسد، لویی ون گال یک بارِ دیگر به مهاجمِ نوجوانش، مارکوس رشفورد اعتماد خواهد کرد، بازیکنی که پنجشنبه دو گلِ حیاتی مقابلِ میچیلند زد. به جز این دو بازیکن، اسمالینگ و بروتویک-جکسون هم به احتمالِ زیاد به ترکیبِ اصلی، یا حداقل نیمکت برسند. اما بقیه‌یِ مصدومینِ یونایتد، از رونی و شواین‌اشتایگر و فلینی گرفته تا یانگ و والنسیا و شاو، هنوز قادر به بازی کردن نیستند.
در سویِ مقابل بدترین خبر برایِ آرسنال مصدومیتِ الکس اوکسلید-چیمبرلین است که به گفته‌یِ ونگر زانویِ مصدومش باعث می‌شود تا چند هفته‌ای حاشیه‌نشین باشد. در غیابِ او، تئو ولکات در ترکیبِ اصلی قرار خواهد گرفت، در حالی که روسیچکی، ویلشر و کازورلا همچنان مصدوم هستند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-آرسنال 6 بازی از 8 بازیِ اخیرِ لیگش در اولدترافورد را باخته است (2 مساوی).
2-پیروزیِ آرسنال در دیدارِ رفتِ این فصل در امیریتس، اولین پیروزیِ مردانِ ونگر در 8 بازیِ متوالی در لیگ مقابلِ یونایتد بود (3 مساوی، 5 باخت).
3-آرسنال و یونایتد خارج از خانه این فصل بیش از هر تیمِ دیگری بعد از زدنِ گلِ اول امتیاز از دست داده‌اند (7).
4-آرسنال در 8 بازیِ اخیرش در لیگِ برتر 5 کلین شیت داشته است.
5-مسوت اوزیل در حالِ حاضر 17 پاسِ گل در لیگِ برتر دارد. در تاریخِ این لیگ تنها آنری (20) و لمپارد و فابرگاس (18) بیش از این تعداد پاسِ گل، البته در یک فصلِ کامل داشته‌اند.
6-یونایتد بعد از 26 بازی تنها 41 امتیاز دارد (بدترین رکورد در کلِ تاریخِ لیگ برتر). یونایتد در این 26 بازی تنها 33 گل زده است، این رکوردِ بد از فصلِ 1989-1990 بدین سو بی سابقه بوده است.
7-منچستر یونایتد در تاریخِ لیگِ برتر 995 گل در اولدترافورد زده است.
8-آرسنال از 7 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش در لیگ تنها 2 بازی را برده است (3 مساوی، 2 باخت). در حالیکه آرسنال از 12 بازیِ خارج از خانه‌یِ پیش از این 7 بازی، 10 پیروزی کسب کرده بود.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-28 12:38:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر