فهرست
پیش‌بازی: یوونتوس – اینتر؛ دربیِ ایتالیا در تورین
پیش‌بازی: یوونتوس – اینتر؛ دربیِ ایتالیا در تورین

پیش‌بازی: یوونتوس – اینتر؛ دربیِ ایتالیا در تورین

آی‌اسپورت – یوونتوس بعد از بازگشتِ چشمگیرش به بازیِ رفت مقابلِ بایرن مونیخ در چمپیونز لیگ، حالا به سریِ آ بازگشته تا با پیروزی در دربیِ ایتالیا اختلافِ امتیازش با ناپولی در صدرِ جدول را به عددِ 4 برساند. از سویِ دیگر اینتر هم برایِ زنده نگه داشتنِ امیدهایِ خودش برایِ رسیدنِ به رده‌یِ سوم و کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ نیازِ شدیدی به 3 امتیازِ بازیِ امشب دارد. رم دیشب با ششمین پیروزیِ پیاپی‌اش در لیگ با 53 امتیاز به رده‌یِ سوم رسید. با توجه به شکستِ احتمالیِ فیورنتینا در بازیِ فرداشب مقابلِ ناپولی، پیروزیِ اینتر در این دیدار فاصله‌یِ نراتزوی را با جالوروسی در رده‌یِ سوم تنها به 2 امتیاز خواهد رساند. تمامِ این نکات را اضافه کنید به جدالِ سنتیِ یووه و اینتر که بزرگترین بازیِ دهه‌یِ اخیرِ فوتبالِ ایتالیا، بینِ پرافتخارترین تیم‌هایِ این دوران بوده است.
مصدومِ بزرگِ یوونتوس برایِ بازیِ امشب کلودیو مارکیزیو است که یک هفته‌ای قادر به بازی نخواهد بود. اما بازگشتِ جورجو کیلینی و الکس ساندرو باعث می‌شود که آلگری به احتمالِ زیاد بازهم رو به سیستمِ 2-5-3 بیاورد. یوونتوس هفته‌یِ پیش در تساویِ بدونِ گل مقابلِ بولونیا رکوردِ 15 پیروزیِ متوالی‌اش را از دست داد، اما اینتر در شرایطی پا به دربیِ ایتالیا می‌گذارد که سالِ 2016 را خیلی بد آغاز کرده است. شاگردانِ روبرتو مانچینی بعد از حذف از کوپا ایتالیا به دست یوونتوس، تنها 7 امتیاز از 5 بازیِ بعدی‌شان گرفتند و هفته به هفته از کورسِ قهرمانی دور شدند و حالا تنها امیدشان جنگیدن برایِ کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-این صد شصت و ششمین رویاروییِ اینتر و یووه است. یووه 78 بازی را برده و اینتر 45 بازی را.
2-اینتر اولین تیمی بود که یووه را در جی استادیوم در سریِ آ شکست داد (نوامبرِ 2012). اما نراتزوری در مجموع تنها 11 پیروزی در 82 بازی‌اش در تورین، در لیگ، دارد.
3-یووه در هر 9 بازیِ اخیرش مقابلِ اینتر گل زده است.
 4-یووه 7 کلین شیتِ متوالی در سریِ آ را تجربه کرده است. آخرین بار که یووه 8 کلین شیت متوالی داشت به دسامبرِ 2013 باز می‌گردد و آخرین باری که 9 کلین شیتِ متوالی داشت به فصلِ 1972-1973.
5-یووه در 9 بازیِ اخیرِ خودش در سریِ آ تنها 6 بار متحملِ شوت درونِ چهارچوبش شده است. در حالیکه اینتر در 16 بازیِ این فصل، در هر بازی حداقل 4 بار متحملِ شوت درونِ چهارچوبش شده است.
6-جی جی بوفون 656 دقیقه است که در سریِ آ گل نخورده است. اگر بوفون در بازیِ امشب هم دروازه‌یِ خودش را بسته نگه دارد، رکوردِ قبلیِ خودش (745 دقیقه بدونِ گل خورده) را خواهد شکست.
7-مائورو ایکاردی در 6 بازیِ لیگ مقابلِ یووه، 6 گل زده است. اما ایکاردی در بازیِ رفت برایِ اولین بار موفق نشده دروازه‎‌یِ بیانکونری را باز کند.
8-ایکاردی این فصل با هر 9 توپی که در باکسِ حریف لمس کرده، یک گل زده است (11 گل، 100 لمسِ توپ).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-28 13:32:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر