فهرست
پیش‌بازی: بارسلونا – سویا؛ پیش‌ درآمدی بر فینالِ کوپا دل ری
پیش‌بازی: بارسلونا – سویا؛ پیش‌ درآمدی بر فینالِ کوپا دل ری

پیش‌بازی: بارسلونا – سویا؛ پیش‌ درآمدی بر فینالِ کوپا دل ری

آی‌اسپورت – آخرین باری که بارسلونا باخت به ماهِ اکتبرِ 2015 بازمی‌گردد و به شکستِ 2-1 مقابلِ سویا در استادیوم رامون سانچز پیزخوران. این اولین باری بود که اونای امری در 21 جدال مقابلِ بارسلونا به عنوانِ مربی موفق به شکست دادنِ غول‌هایِ کاتالونیا شد. اما بعد از این بازی بارسلونا در 33 بازی بدونِ شکست ماند و اگر امشب هم رکوردِ خودش را مقابلِ سویا حفظ کند، به رکوردِ 34 بازیِ بدونِ شکستِ رئال مادرید در سالِ 1989 می‌رسد. آمارِ خارج از خانه‌یِ سویا در این فصل شاگردانِ انریکه را برایِ رسیدن به این مرز بسیار امیدوار می‌کند. سویا این فصل تا به حال خارج از خانه پیروز نشده و فقط نتایجِ خوبِ این تیم در خانه است که همچنان شاگردانِ اونای امری را در رده‌یِ ششمِ جدول قرار داده است. سویا در حالِ حاضر 9 امتیاز از ویارئالِ رده‌یِ چهارمی کمتر دارد و شکستِ احتمالی‌اش امشب می‌تواند پایانی بر امیدِ کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگِ سالِ آینده باشد. از سویِ دیگر بارسلونا که حالا دیگر رئالِ مادرید را عملا از کورسِ قهرمانی خارج می‌بیند، می‌تواند با گرفتنِ شکستِ دورِ رفت و کسبِ 3 امتیاز، فاصله‌یِ خودش با اتلتیکو مادرید را دوباره به عددِ 8 برساند. این بازی در ضمن پیش ‌درآمدی بر فینالِ کوپا دل ریِ امسال هم هست.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-بارسلونا در 12 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش مقابلِ سویا در لا لیگا بدونِ شکست بوده است (10 برد، 2 مساوی).
2-آخرین باری که سویا بارسلونا را در نوکمپ برد، سالِ 2002 بود، با نتیجه‌یِ 3-0. از آن تیم خوسه آنتونیو ریس هنوز برایِ سویا بازی می‌کند.
3-بارسا 20 بازی بدونِ شکستِ خانگی در لا لیگا را تجربه می‌کند (18 برد، 2 مساوی). شاگردانِ انریکه در این 20 بازی متوسطِ 3.5 در هر بازی را داشته‌اند.
4-سویا در 12 بازیِ خارج از خانه‌یِ این فصل موفق به کسبِ پیروزی نشده است (8 مساوی، 4 باخت).
5-لوئیس سوارز با 25 گل و 12 پاسِ گل، از هر دو منظر بهترین بازیکنِ فصلِ لا لیگا بوده است. سوارز در 5 بازیِ اخیرش در لیگ 7 گل زده است.
6-هیچ تیمی از 5 لیگِ اولِ اروپا این فصل به اندازه‌یِ بارسلونا پنالتی از دست نداده است (6تا از مجموعِ 12تا).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-28 14:35:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر