فهرست
سوژه روز؛ برنابئو خلوت‌تر از همیشه!
سوژه روز؛ برنابئو خلوت‌تر از همیشه!

سوژه روز؛ برنابئو خلوت‌تر از همیشه!

آی اسپورت - رئال مادرید فصل ۱۹-۲۰۱۸ لالیگا را بامداد دوشنبه (به وقت تهران) با پیروزی ۲-۰ مقابل ختافه آغاز کرد. کارواخال و بیل برای رئال گلزنی کردند تا جولن لوپتگی کار خود را روی نیمکت رئال با برد در لالیگا استارت بزند. اما نکته مشهود این مسابقه، سکوهای خالی سانتیاگو برنابئو بود.

از مسابقه خانگی مقابل ختافه تنها ۴۸۴۴۶ نفر دیدن کردند که چیزی در حدود ۶۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه ۸۱ هزار نفری سانتیاگو برنابئو را تشکیل می‌دهد. غیبت کریستیانو رونالدو بعد از ۹ فصل و کم تحرکی باشگاه در کشاندن جانشینی مناسب به رئال از اصلی ترین دلایل این استقبال کم محسوب می‌شود. برای یافتن آخرین بازی که چنین استقبال کمی از رئال در خانه صورت گرفت، باید به آخرین روزهای رئال قبل از حضور رونالدو مراجعه کنیم.

آخرین باری که برنابئو تا این حد سکوهای خالی به خود دید، به ۲۴ می ۲۰۰۹ و دیدار مقابل مایورکا بازمی‌گردد. رئال که بعد از شکست ۶-۲ خانگی مقابل بارسا در هفته سی و چهارم آن فصل وارد بحران شده بود، در این مسابقه از هفته سی و هفتم با نتیجه ۳-۱ شکست خورد تا چهارمین باخت متوالی را نیز تجربه کند. رئال در مقابل مایورکا با گل هیگواین پیش افتاد اما آرانخو، سانتانا و کیتا برای مایورکا گل زدند تا رئال خوانده راموس شکستی دیگر را متحمل شود. از این مسابقه خانگی تنها ۵۰ هزار نفر استقبال کردند.

شکست هفته بعد مقابل اوساسونا به این معنا بود که رئال فصل را با ۵ شکست متوالی به پایان می‌برد؛ اتفاقی که منجر به وقوع یک رنسانس در برنابئو شد و با بازگشت فلورنتینو پرز به باشگاه، فصل دوم کهکشانی کلید خورد و نفراتی چون رونالدو، کاکا، بنزما و ژابی آلونسو به مادرید پیوستند.

نکته امیدوارکننده بازی دیشب برای هواداران رئال، گلزنی گرت بیل بود. بیل که با ارسال خود از جناح چپ زمینه ساز گل اول رئال بود، خود گل دوم را به ثمر رساند تا نقش مهمی در این پیروزی ایفا کند. بیل حالا برای سومین فصل متوالی، گلزنی در هفته اول لالیگا را تجربه می‌کند. بیل در روز اول فصل ۱۷-۲۰۱۶ در پیروزی ۳-۰ مقابل سوسیه‌داد ۲ گل زد و در اولین هفته فصل ۱۸-۲۰۱۷ نیز در پیروزی ۳-۰ مقابل دپورتیوو لاکرونیا گل اول را به ثمر رساند. در فصلی که به نظر قرار نیست کسی از بیرون جایگزین رونالدو شود، آماده بودن مهره ای چون بیل برای هواداران اهمیت فراوانی دارد.

 

90tv

۲    
آی اسپورت
2018-08-20 10:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر