فهرست
یادداشت: چالش‌های فرهاد مشیری، سرمایه‌گزار جدید ایرانی اورتون
یادداشت: چالش‌های فرهاد مشیری، سرمایه‌گزار جدید ایرانی اورتون

یادداشت: چالش‌های فرهاد مشیری، سرمایه‌گزار جدید ایرانی اورتون

لوک او فارل
یک سرمایه گذاری مطمئن در باشگاه همیشه رویای اورتون بوده است. در لیگی که باشگاه های دیگر مالکان ثروتمند دارند یا از بیرون حمایت مالی می شوند، اورتون مدت ها بدون حرکت بود و پیشرفتی نداشت. در اوایل فصل اما صحبت ها و شایعاتی درباره روی کار آمده سرمایه گذاری جدید به وجود آمد. اما به راحتی می شد فهمید که این فقط شایعه هستند. خیلی ها انتظار داشتند سرمایه گذاری تایلندی که روی تخت خوابش در حال استراحت است پا پیش بگذارد. اما حالا آن ها باید با فرهاد مشیری، کسی که 49.9 درصد سهام باشگاه را خریده رویاپردازی کنند. سرمایه گذار ایرانی باید کارش را با سرمایه گذاری در 5 زمینه آغاز کند تا آینده ای درخشان و روشن در انتظار این تیم باشد.
ورزشگاه
گودیسون پارک ورزشگاهی تاریخی است. قسمتی از تاریخ فوتبال انگلیس. اما واقعیتی که نمی شود از آن فرار کرد این است که این ورزشگاه به روزهای آخر انقضایش رسیده است. سن و سالش هم این را نشان می دهد. بارها این باشگاه برای بازسازی ورزشگاهش تلاش کرده است. هم در سال 2003 و هم در سال 2009. اما هر بار این اتفاق نیفتاده است. همسایه بودن این باشگاه با لیورپول باعث شده تا توجه کمتری به آن ها شود. اگر مشکل مالی در این باشگاه حل شود، ساخت ورزشگاه جدید یا بازسازی ویژه این ورزشگاه می تواند قدمی مثبت و رو به جلو برای آبی های مرسی ساید باشد.
ترکیب تیم
توجهی به دوره های اخیر لیگ نشان می دهد که اورتون همیشه از نظر جذب بازیکن و توانایی در نگه داشتن ستاره ها از تیم های دیگر عقب بوده است. اما همیشه این طور نبوده است. این باشگاه زمانی به نام «میلیونر های مرسی» مشهور بوده است. در ده0 60 هم این تیم رقیب خیلی از تیم ها بوده است. اما حالا «پول آرتتا کجاست» یک جوک سرشناس در تمام مرسی ساید شده است. او از این تیم جدا شد و باشگاه نتوانست با پول او هیچ سرمایه گذاری ای انجام دهد. این موضوع باعث عصبانیت هواداران شد. دیوید مویس در زمان مربی گری در این تیم مدام با این مشکل رو به رو بود؛ فروش بازیکنان بدون جایگزین کردن بازیکن دیگر. با روی کار آمدن سرمایه گذار جدید این موضوع یکی از موضوعاتی است که باید به طور جدی پیگیری و برطرف شود. باید به بهترین شکل از استعدادهای اورتون نگه داری شود و در فروش ستاره ها هم تجدید نظری شود.
توسعه تبلیغات
درآمد تلویزیونی اورتون باید درست مدیریت شود و بتواند قسمت های دیگر که این باشگاه در آن ها ضعف دارد را پوشش دهد. این باشگاه باید سر وسامانی به اسپانسرینگ ها و تبلیغات و فروش محصولاتش دهد. اورتون البته درآمد خوبی از حق پخش تلویزیونی دارد. اما آمار نشان می دهد که این درآمد آن ها را به اندازه ای متکی کرده که در قسمت های دیگر سرمایه گذاری و درآمدزایی عقب مانده اند. مطمئنا این باشگاه باید آلترناتیوی برای درآمدش داشته باشد.
شفافیت
اخیرا رابطه بین مقامات باشگاه و هواداران شدیدا تیره و تار شده است. مخصوصا زمانی که سهامداران باشگاه سوالات هواداران عصبانی را بدون پاسخ گذاشتند و توجهی به آن نکردند. اما با روی کار آمدن سرمایه گذار جدید، انتظار می رود رابطه هواداران با باشگاه و سران آن هم بهتر شود. باید خیلی نکات شفاف سازی شود. این مساله تاثیر زیادی روی آشتی کردن هواداران با تیم دارد.
قیمت بلیت ها
اورتون جرو تیم هایی از لیگ برتر است که قیمت بلیت بالایی دارند. با روی کار آمدن سرمایه گذار جدید انتظار می رود حداقل باشگاه روی درآمد حاصل از فروش بلیت کمتر حساب باز کرده و به درآمد از حق پخش تلویزیونی بسنده کند. مخصوصا که این روزها در لیگ برتر انگلیس مشکل قیمت بلیت برای تمام باشگاه ها وجود دارد و سرمایه گذار جدید می تواند با رو به راه کردن این موضوع به طور جهشی در رابطه برقرار کردن با هواداران قدم بردارد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-02-28 16:44:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر