فهرست
نفس گرم کفاشیان: فسخ قرارداد احسان و مسعود!
نفس گرم کفاشیان: فسخ قرارداد احسان و مسعود!

نفس گرم کفاشیان: فسخ قرارداد احسان و مسعود!

آی‌اسپورت- تازه‌ترین اظهارنظر درباره ماجرای حضور شجاعی و حاج‌صفی برابر نماینده اسرائیل از پشت میز نایب رییس فدراسیون فوتبال آمده است. علی کفاشیان که بعد از نایب رییسی در پستوی فدراسیون پنهان شده و کمتر از قبل دیده می‌شود درباره این اتفاق گفته: اگر حتی قراردادشان هم فسخ می‌شد نباید مقابل نماینده رژیم صهیونیستی بازی می‌کردند.

گویا نفس جناب رییس سابق از جای گرم بلند می‌شود و بعد از این همه سال واژه تعهد نتوانسته برایش معنا پیدا کند؛ و البته فوتبال حرفه‌ای. حقیقتا چرا باید برای این بازیکنان به این راحتی نسخه پیچید و تا این اندازه با فراغ بال درباره تصمیم‌شان حرف زد و نکوهش کرد و حکم صادر کرد؟ اگر بخواهیم از زاویه‌ای دیگر به ماجرا نگاه کنیم این فدراسیون فوتبال ایران است که مقصر ماجرای پیش آمده است. اگر تا این اندازه موضوع حضور یا غیبت بازیکنی در اروپا برابر باشگاهی از اسرائیل مهم است چرا فدراسیون فوتبال به عنوان بخشنامه یا خواهش یا قانون یا هرچیز دیگری این هشدار را به بازیکنان لژیونر ایرانی نداده بود که بازی در برابر باشگاه‌های اسرائیلی تبعات دارد؟ اگر قانونی وجود دارد (که ندارد و بازیکنان باید پیش‌فرض قوانین نانوشته را از حفظ باشند!) که نباید در برابر تیم‌های اسرائیلی به میدان رفت پس چرا فدراسیون فوتبال آقای کفاشیان و دوستان آن را به فوتبالیست‌هایی که زیرنظر این ارگان هستند ابلاغ نکرده و نسبت به عواقب رفتار غیرقانونی‌شان هشدار نداده است؟ اگر هم که "غیرقانونی" نیست و شجاعی و حاج‌صفی فقط برخلاف "عرف جامعه" عمل کرده‌اند، پس چرا تا این اندازه باید قاطعانه حکم داد؟ چرا نباید توضیحات‌شان را شنید و به تابوها فکر کرد؟ البته که راحت‌ترین و بی‌خطرترین راه برای مدیرانی مثل کفاشیان و تداوم حضورشان در چرخه معیوب مدیریت کشور، فکر نکردن و تصمیم گرفتن؛ و  حرف زدن و عمل کردن براساس تصمیمات بدون تفکر است.

۴۴ ۱۶  
آی اسپورت
2017-08-08 22:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
P71
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۴۲
اینو باش :))) خداشاهده ای نبابا ی گندی زد ب فوتبال ایران ک صد سال دیه بوش بالا میاد، برو عمو جون اونجا اروپاس، ایران و فوتبالفارسی نیس ک با بابات بری باشگاه رضایت نامه بگیری!
No One
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۵۲
بَدا به حال فوتبال مملکت که آدم تباه و بی خاصیتی مثل کفاشیان باید سالها توش مدیریت و تصمیم گیری کنه

امید از تفت
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۰۵
کفاشیان حرفش کاملاً درسته. اینکه باید بازی می کردند یا نباید بازی می کردند بحثی جداگانه هست. ولی وقتی یک مسئله برای یک کشور و حکومت فراتر از قانون که به عنوان خط قرمز و آرمان است نباید به سادگی زیر پا گذاشته بشه. وقتی ورزشکاران ما در مهم ترین رویداد ورزشی جهان یعنی المپیک از رویارویی با اسرائیلی ها خودداری می کنند لزومی نداره دو تا بازیکن فوتبال در پلی آف لیگ اروپا براحتی تسلیم بشوند. اینکه می گویند مجبور بودند فقط یک توجیه مسخره است. باید به مدیران باشگاه اعلام می کردند ما تحت هیچ شرایطی بازی نمی کنیم. نهایتش جریمه می شدند. یا بدترین اتفاق ممکن این بود که از باشگاهشون اخراج می شدند ولی برای برای ایران تبدیل به قهرمان ملی می شدند. شما نگاه کنید شمرانی بخاطر ممنوعیت سفر عربستانی ها به ایران، به همراه العین به ایران نیومد. مگه میشه توی آمریکا، ترامپ یک فرمانی صادر کنه و شهروندان آمریکایی زیر پا بگذارند!!؟ اینجا یک تخلفی کردند و عده ای هم دنبال توجیه و ماست مالی کردن هستند. شما مطمئن باشید که شجاعی و حاج صفی دیگر در تیم ملی نخواهند بود چون اونها بین ایران و منافع خودشون، منافع خودشون را انتخاب کردند و می توانند در همان باشگاه تا پایان بازنشستگی بازی کنند.
۶ ۶
پرسپولیس کبیر
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۱۷
ما ملت به قهرمان نیاز نداریم دنبال کسایی هستیم که به ملت و خواست ملت احترام بزارن . خط قرمز مردم هم این چیزای مسخره نیست این خط قرمز شما و دوستان حکومتی شماس . خود قلسطینیا و لبنانیا نه تنها باهاشون بازی میکنن بلکه بیشتر از ما ایرانیا قبولشون دارن موندم این وسط ما سر پیازیم یا ته پیاز
یا اخراج یا جریمه همین دیگه شما و امثال شما نه میدونین قرار چیه نه قرارداد و نه اجترام به قرارداد و انتظار دارین تمام ملت بخاطر غرور شما از آیندشون بگذرن کما اینکه آقای علیپوری که نگران تتوی روی دست و پای بازیکنا بوده و هست و نظرش مثل شماس گفتن که 800 تومن پول و خونه میدادیم . باید گفت شما بیجا میکنی اینکارو بکنی مگه ارث باباته که میبخشی
و در حرفت در مورد ترامپ هم بگم عزیزم اونجا ترامپ فرمان !!!نمیده قانون کشورش فرمان میده
سرتو از تو زندگی مردم بکش بیرون و بروز شو شاید دیگه حرف اینجوری نزدی
nima bagheri
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۱۵
وقتی یک بسیجی از تفت از باید ها و نباید ها حرف می زند
ویلی
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۶:۲۱
امیدخان موضوع اینه که این خط قرمز اصلن واسه مردم مهم نیست چون من درآوردی و بی دلیله وقتی خودمون هزارتا بدبختی داریم و دل خوشی از نظام نداریم اتفاقن الان این دوتا بازیکن واسمون قهرمان ملی شدن!! چشماتو باز کن خودتو بذار جای مردم عربستان اگه کشوری به سفارتمون حمله کرده بود هرروز مقاماتش بهمون فحاشی میکردن و آرزوی مرگ داشتن فوتبالیستمون از ترس خشم عمومی جرءت نداشت پاشو بذاره اینجا پس مغلطه نفرما....نفرت پراکنی تخصص فرقه شماست!! درضمن قهرمان ملی آرش میراسماعیلی منظورته که بقدری پاداش گرفت و با رسیدن به پست و مقام ریاست فدراسیون و شوزای شهرو...تا هفت پشت خودشو بست؟!!
۸
arash
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
همین مونده جوجه بسیجی از تفت بخواد حرفهایی که فرماندش قبل از خواب بهش میزنه اینجا بگه
۷
درجواب امیدازتفت
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۴۷
اصن میدونی چیه دلشون خواسته بازی کردن،چرا باید همه ی مردم رمانشون وخط قرمزشون بشه همون آرمان ها وخط قرمزهایی که دیگران تعریف کردن؟خودمن اگه جای اینا بودم بازی نمی کردم حتی اگه جریمه م می کردن واخراج می شدم چون اعتقاد دارم اسراییلی ها آدمکشن ونباید به رسمیت شناخته شن،ولی قرارنیست ونباید چون عقیده ی من اینه عقیده ی دیگران هم این باشه،این به رسمیت نشناختن باید ازته دل هرکس صورت بگیره نه به خاطر زور واجبار وترس از عواقب به رسمیت شناختن،که دراین صورت به خدا پشیزی ارزش نداره
۹
استقلالیم با افتخااااااااااار
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۵۱
بازی با آینده ی دوجوون به خاطر تحت قرارداد ومتعهد بودنشون درست نیست که ظالمانه س،مگه دوره ی جاهلیت وبرده داریه که هرچی دیکته شد همه بگن چشم؟عزیزمن اجازه بدید هرکس خودش دراین مورد تصمیم بگیره مگه راهپیمایی روز قدس زوریه که این بازی نکردن با نماینده های اسراییلی هم زورکی باشه،جوون خودمونو ول کنیم یه ملت دیگه رو بچسبیم؟
۸
ایرانی
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۰۸
بعضی ها به قیافشون این حرفا نمیخوره اما نونشون تواین نوع حرف زدنه
گروه خونت به این حرفانمیخوره
رسول اس اسی
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۳۳
وااای این حرفا چیه دیگه... توی فوتبال حرفه ای وقتی مربیت گفت بازی کن.. باید بازی کنی... تمام....
vb
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۰۹
چرا نمیمیره این موجود چندش
علی تورک اوغلی
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۵۰
گمشو بابا
۳
ویلی
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۶:۲۴
امثال این کفاشیان نمونه و مثال کامل مدیران و سیاستمدارای نظام مقدسن ، مغلطه گر لفاظ، بی برنامه، تنها هدف: حفظ میز به هر قیمت....تخصص و کاربلدی هم که صفر کلوین!!
۵
محسن
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۰۷
در مورد قسمت اخر مطب در وصف برادر ارزشی و ورزشی،جناب کفاشیان خندان،باید نقل قولی بکنیم از یک سیاسیونی که احمدینژاد را وصف کرده بود:مردی که اول اقدام میکرد و دوم فکر میکرد!!!! کفاشیان یه چند متری از او جلوتر است!!!!فرافکن و سوال را با سوال در کند و اظهارات چندپهلو!
۲ ۱
عابد
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۳۴
اينا رو بايد اصلا تو ايرانم راه ندي،ادمايه بي غيرت مثل شجاعي و حاج صفي جايي تو ايران ندارند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر