فهرست

برنامه برانکو برای فصل آینده: خداحافظی با کاپیتان های پرسپولیس

آی اسپورت - هنوز سرنوشت برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس روشن نیست و هیچ کس نمی‌تواند با قاطعیت بگوید این مربی در رأس کادر فنی سرخ‌ها باقی خواهد ماند یا به تیم دیگری از لیگ دیگر کوچ می‌کند اما چنانچه پروفسور رأس کار باقی بماند برنامه‌های جالبی برای تغییر در ترکیب تیمش دارد و دوست دارد تیم فصل آینده‌اش به آنچه مد نظر اوست بیشتر از امسال شبیه باشد.
 * جذب گلر کروات
برانکو نمی‌خواهد تغییرات زیادی در تیمش به وجود بیاورد اما برای خط دفاع و دروازه برنامه‌های ویژه‌ای دارد. پروفسور در خط دروازه به یک گلر کروات که در لهستان بازی می‌کند اعتقاد دارد و علاقه‌مند است تا این دروازه‌بان را برای فصل جدید جذب کند. برانکو یکی از دروازه‌بان‌های لیگ برتر خودمان را هم پسندیده اما این گلر قرارداد دارد و نمی‌تواند از تیمش جدا شود.
 * مدافعان مسن باید بروند
اما مهم‌ترین تغییرات ایوانکوویچ در خط دفاع خواهد بود. او کاپیتان‌های مسن تیمش به علاوه مایکل اومانیای سن و سال دار را نمی‌خواهد. برانکو معتقد است اگر این بازیکنان با قهرمانی پرسپولیس از فوتبال یا این تیم خداحافظی کنند همه چیز برایشان به شکل فوق‌العاده‌ای تمام می‌شود اما اگر بخواهند در پرسپولیس بمانند او با ماندن شان موافقت نخواهد کرد.در همین راستا و جهت اجرایی کردن این برنامه برانکو از دو سه هفته قبل پروژه کنار گذاشتن علیرضا نورمحمدی را شروع کرده و کم کم می‌خواهد او را از دایره بازیکنان اصلی تیمش خارج کند تا برای کنار گذاشتنش کار سختی نداشته باشد.محسن بنگر هم که احتمالا خودش در پایان فصل خداحافظی می‌کند و اومانیا هم با پایان قرارداد از پرسپولیس خواهد رفت.
* برانکو تمدید کند، شجاع می‌آید
اما برانکو برای پر کردن جای این بازیکنان در میانه خط دفاع برنامه‌های جالبی دارد. مهم‌ترین گزینه او در خط دفاع شجاع خلیل‌زاده مدافع مازندرانی سپاهان است که به خاطر خدمت سربازی فعلا در تراکتورسازی بازی می‌کند. زلاتکو کرانچار که سابقه سرمربیگری سپاهان را دارد به برانکو گفته شجاع بهترین مدافع میانی فوتبال ایران است و به همین خاطر ایوانکوویچ مدت‌ها روی این بازیکن خوش پرش زوم کرده است.
برانکو که علاقه زیادی به خلیل‌زاده دارد روز بازی با راه‌آهن در فصل جاری و قبل از جلسه فنی تیمش خلیل‌زاده را همراه با پزشک تیم تراکتورسازی دید و حدود بیست دقیقه با این بازیکن حرف زد.
 در آن ایام خلیل‌زاده به خاطر مصدومیت از ناحیه فک شرایط تمرین و مسابقه را نداشت که برانکو مدام از او درباره میزان مصدومیتش و زمان بازگشتش به میادین می‌پرسید تا جایی که پزشک تراکتورسازی متعجب شده و می‌گفت مسئولان تیم ما به اندازه برانکو نگران مصدومیت شجاع نیستند!
 اما خلیل‌زاده تحت تاثیر علاقه برانکو به فوتبالش به این مربی علاقه‌مند شده و گفته فصل بعد برانکو هر جا باشد او هم در آن تیم بازی می‌کند.
 خلیل‌زاده که همیشه دوست داشته برای پرسپولیس بازی کند بعد از چند بار صحبت با برانکو شیفته سرمربی پرسپولیس شده و گفته اگر برانکو به تیمی از لیگ دسته دوم هم برود حاضر است برای او بازی کند!
 با این حال خلیل‌زاده از یکی از تیم‌های قطری پیشنهادی جدی دارد و رابط مدیر برنامه‌هایش با یک باشگاه مطرح قطری مذاکره کرده که برانکو از این مساله هم خبر دارد. به عنوان حرف آخر اما شجاع به برانکو پیغام داده که اگر او قراردادش را تمدید کند حتما به پرسپولیس می‌آید و پیشنهاد قطری‌ها را نادیده می‌گیرد.
 * پرسپولیسی‌های سابق برمی‌گردند
برانکو برای دفاع راست حسین ماهینی را می‌خواهد که به نظر می‌رسد بازگشتش به جمع سرخ‌ها قریب‌الوقوع خواهد بود و بدون مشکل انجام می‌شود.
 ماهینی برای انجام خدمت سربازی‌اش به ملوان رفته و با پشت سر گذاشتن این دوره به تیم سابق خود باز خواهد گشت که در این صورت رامین رضاییان یک خط جلوتر می‌رود و در هافبک راست کارآیی بیشتری برای برانکو و پرسپولیس خواهد داشت.
 از طرفی محمدحسین کنعانی زادگان هم که از پرسپولیس به ملوان رفت بعد از پخته شدن در این باشگاه و طی دوران خدمت سربازی به عنوان یک مدافع ملی‌پوش به پرسپولیس باز خواهد گشت و به نظر نمی‌رسد مشکلی برای این انتقال وجود داشته باشد.
 برانکو البته برای رزرو ماهینی یک مدافع راست دیگر هم می‌خواهد چرا که بابک حاتمی هم از جمع سرخ‌ها جدا می‌شود. برای دفاع چپ هم احتمال نگه داشتن وحید حیدریه زیاد نیست و احتمالا برانکو برای رقیب یا رزرو محمد انصاری یک مدافع چپ دیگر هم می‌خواهد.


منبع: ایران ورزشی
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-29 08:38:46
نظر دهید

۲ نظر
استقلال = کمک داور
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۳۳
خاک بر سر هرچی استقلالیه. ...
10-10-10
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۰۷
ماهینی و کنعانی که در هر حال برمگردن به نظرم وکیا(بازیکن فولاد) که الان مصدومه هم گزینه خوبیه و از ماهینی بهتره.شجاع هم که واقعا بهترین دفاع ایرانه چون نسبت به سایر مدافعان ایرانی سرعت فوق العاده ای داره و پرشهاش هم عالیه.ای کاش لیست رو اعلام نمیکردن الانه که پرویزه تیکی تاکا به دنبال جذب لیست پرسپولیس بره غافل از اینکه سال بعد در استقلال نخواهد بود و ما از دیدن فوتبال مدرن و تیکی تاکای پرویز خان(ببخشید مجید صالح)محروم خواهیم بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر