فهرست
انصاری‌فرد: سایه برانکو را از سر پرسپولیس بردارید
انصاری‌فرد: سایه برانکو را از سر پرسپولیس بردارید

انصاری‌فرد: سایه برانکو را از سر پرسپولیس بردارید

آی اسپورت – مدیرعامل باشگاه پرسپولیس این روزها برنامه‌های فشرده‌ای داشته و اصطلاحا وقت سر خاراندن ندارد؛ مذاکرات پیاپی با اسپانسرها و پیگیری مسائل و مشکلات تیم از یک‌طرف و پیگیری احیای دوباره دانشگاه پرسپولیس و مذاکره با برانکو جهت پرداخت طلب این مربی و دستیارانش از سویی دیگر. با وجود این، توانستیم دقایقی کوتاه با او همکلام شویم و درمورد برخی مسائل که این روزها نسبت به آن حساسیت‌هایی به‌وجودآمده، با مدیر باشگاه پرسپولیس صحبت کنیم.

گفته شده هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس به شما اختیار داده با توجه به سابقه ورزشی‌تان در امور فنی پرسپولیس ورود کنید. چنین مساله‌ای صحت دارد؟

اصلا این بحث درست نیست. من با کالدرون جلسات همفکری برگزار می‌کنم برای اینکه از وضعیت تیم و بازیکنان باخبر شوم و بدانم نیازهای اعضای تیم چه هست و از مشکلات آنها باخبر شوم. تصمیم‌گیرنده نهایی در تیم خود کالدرون خواهد بود و این جلسات هم برای بررسی مسائل تیم و رفع مشکلات و نیازهای اجرایی تیم برگزار می‌شود.

یعنی در حد مشورت هم نکاتی را مطرح نمی‌کنید؟

تیم سرمربی دارد و او باید درمورد مسائل فنی تصمیم‌گیری کند. اصلا مباحث این‌چنینی مطرح نیست.

شایعه جایگزینی برانکو به جای کالدرون خیلی به گوش می‌رسد. در این مورد تصمیمی گرفته شده است؟

اصلا چنین چیزی نیست. من از هواداران تیم می‌خواهم از کالدرون با تمام توان حمایت کنند. مذاکرات ما با برانکو فقط در محدوده حل اختلافات مالی بوده و به هیچ عنوان از او نخواسته‌ایم به پرسپولیس برگردد. من تا آخرین لحظه از کالدرون حمایت می‌کنم و می‌خواهم هواداران تیم هم حامی او باشند. متاسفانه مطرح شدن این بحث‌ها فقط برای تیم حاشیه درست می‌کند و این مساله اصلا مورد تایید من و باشگاه نیست. ما حتی جلسه با وکیل برانکو را مخفیانه یا در کشور دیگری برگزار نکردیم تا شائبه‌ای ایجاد نشود. خیلی شفاف در تهران و در باشگاه با وکیل ایشان جلسه داشتیم و پیشنهاد خود را دادیم و خبر آن و حضور ایشان در تهران و باشگاه را هم رسانه‌ای کردیم.

خط حمله پرسپولیس دچار مشکلاتی است و مهاجم برزیلی نتوانسته انتظارات را برآورده کند و علیپور هم مثل گذشته عمل نکرده است. آیا برنامه‌ای برای حل این مشکل ندارید؟

فعلا هیچ کاری در حوزه نقل‌وانتقالات نمی‌توانیم انجام دهیم، چون لیست بازیکنان بزرگسال پر است. باید تا نیم‌فصل صبر کنیم و ببینیم کالدرون در این مورد چه تصمیمی می‌گیرد. الان نمی‌خواهیم تمرکز بازیکنان‌مان را بر هم بزنیم و از همین تیم با همه داشته‌هایش حمایت خواهیم کرد. فقط اگر در رده زیر 23 سال مهاجمی یافت شود که آزاد و کیفی باشد، جذب می‌کنیم و خودمان هم می‌دانیم بازیکنی که باکیفیت باشد بدون تیم نمی‌ماند. با وجود این چون تنها راه‌حل ما جذب بازیکن آزاد در این رده سنی است، تلاش خود را می‌کنیم.

نیاز نیست با مهاجم برزیلی یا علیپور صحبت کنید؟

اگر کالدرون بخواهد صحبت می‌کنم. تا زمانی که او نخواهد من هم به این کار ورود نمی‌کنم. علیپور در بازی با ماشین‌سازی و دقایقی که به میدان رفت، کاملا متفاوت با بازی‌های قبلی ظاهر شد؛ مقابل شهرخودرو هم همین‌طور. او بازی به بازی بهتر می‌شود، پایش به گل باز شود قطعا روزهای خیلی خوبی خواهد داشت. این فشار روی علیپور هم باید کمتر شود؛ او سرمایه تیم است، آقای گل شده. چه مهاجمی بهتر از علیپور. منتظر روزهای درخشان او باشید. علیپور با حمایت هواداران به اوج باز می‌گردد.

مذاکرات با اسپانسرها به کجا رسید؟

فقط می‌گویم خبرهای خوبی در راه است که به‌زودی آنها را به اطلاع هواداران می‌رسانم. برخی مذاکرات دارد نتیجه می‌دهد و قراردادشان درحال نهایی شدن است. ما جلسات زیادی با اسپانسرهای زیادی داشتیم. وقت زیادی را صرف کردیم. حالا دارد برخی از این مذاکرات منجر به قرارداد می‌شود. شرایط مالی امسال باشگاه با سال‌های گذشته تفاوت دارد، چون برخی درآمدهای امسال برای مطالبات سال قبل هزینه شده بود. برخی بدهی‌ها هم مثل طلب برانکو و همکاران ایشان یا دریافتی هفت میلیاردی از ریحان‌فیلم وجود دارد. در مجموع لازم است تلاش کنیم درآمدها افزایش یابد تا دچار مشکل نشویم.

با این اسپـــانسرها مشکلات مـــالی پرسپولیس حل می‌شـــود؟

مشکلات مالی پرسپولیس که به این راحتی‌ها حل نمی‌شود ولی این قراردادها می‌تواند شرایط مالی پرسپولیس را بهبود ببخشد و خیال تیم، باشگاه و درنهایت هواداران را برای ادامه بهتر فصل تا حدی راحت کند. ما تلاش می‌کنیم این توافقات نهایی و اجرایی شود.

اختلافات کالدرون و سیدجلال رفع شد؟

این دو نفر با هم صحبت کردند و با اطمینان به شما و هواداران تیم می‌گویم هیچ اختلافی بین این دو نفر وجود ندارد و بهتر است در این مورد واقعا دیگر صحبت نکنیم. اختلافی هم نبوده. هواداران تیم بدانند این حاشیه‌ها می‌تواند به تیم لطمات جبران‌ناپذیری بزند. از آنها می‌خواهم از این حواشی دوری کنند و به تیم‌شان برای رسیدن به قهرمانی کمک کنند.

با توجه به حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و دیدن بازی تیم ملی از نزدیک، چقدر احتمال دارد بانوان پرسپولیسی شانس دیدن بازی‌های تیم محبوب‌شان را در آزادی داشته باشند؟

این موضوع دست ما نیست و مراجع ذی‌ربط باید در این مورد تصمیم‌گیری کنند. البته از اینکه بانوان علاقه‌مند به فوتبال توانستند به ورزشگاه آزادی بروند بسیار خوشحال هستیم. آنها در شرایطی بسیار خوب توانستند تیم ملی کشورشان را حمایت کنند و نشان دادند که می‌توانند حامیان خوبی برای فوتبال کشور و تیم‌های باشگاهی باشند. بانوان پرسپولیسی با حضور در فینال آسیا تاریخ‌ساز شدند و برای اولین‌بار در ورزشگاه‌ها حضور یافتند. بازی با کامبوج هم اتفاق مهم دیگری بود که رخ داد.

صحبتی در پایان ندارید؟

فقط این مورد را یادآور می‌شوم که هواداران خوب پرسپولیس باید سایه برانکو را از سر این تیم بردارند و برای قرار گرفتن پرسپولیس در کورس قهرمانی از کالدرون و تیمش با همه وجود حمایت کنند. مطمئنم با حمایت از این تیم و مجموعه فنی باز هم شاهد موفقیت‌های پرسپولیس خواهیم بود. رقبای ما آرام ننشستند و می‌بینید که چه حواشی‌ای را برای پرسپولیس درست می‌کنند. ما باید با همدلی و همراهی یکدیگر این حواشی را خنثی کنیم. هواداران پرسپولیس بدانند حمایت کردن از کالدرون و شاگردانش می‌تواند بار دیگر تیم را به سمت موفقیت سوق دهد. برانکو هم زحمات زیادی برای پرسپولیس متقبل شده‌، اما درحال حاضر سرمربی تیم کالدرون است. تیم پرسپولیس با قرعه بسیار سختی که 6 هفته نخست داشته با چهار مدعی قهرمانی بازی کرده و الان اختلاف زیادی با صدر ندارد. باید واقع‌بین باشیم و از کالدرون حمایت کنیم. همان‌طور که می‌بینید تیم بازی به بازی بهتر می‌شود و اگر از فرصت‌ها استفاده می‌شد و برخی اشتباهات داوری و محرومیت‌ها هم به تیم لطمه نمی‌زد، قطعا الان شرایط خیلی بهتر بود. شما دیدید که پرسپولیس مقابل شهرخودرو حداقل می‌توانست بازنده نباشد. ان‌شاءالله در بازی‌های آتی با حمایت هواداران حداکثر امتیازات کسب می‌شود و روزبه‌روز شرایط بهتر خواهد شد.

 

فرهیختگان 

۲    
آی اسپورت
2019-10-13 12:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر