فهرست
تمدید با رحمتی؛ راه برای آمدن فرهاد هموار می‌شود
تمدید با رحمتی؛ راه برای آمدن فرهاد هموار می‌شود

تمدید با رحمتی؛ راه برای آمدن فرهاد هموار می‌شود

آی اسپورت - در استقلال خبرهایی است. برای این فصل و ادامه راه تا پایان لیگ پانزدهم نه. برای لیگ بعد و برنامه بلند مدت،ساختن استقلال جدید.تیمی که پس از سال ها سراغ یک گزینه جوان برای هدایتش می رود و می خواهد با پوست اندازی واقعی، سرانجام مسئله عدم استقبال از بازی های تهران را حل کند. از آنجایی که تیم فعلی مظلومی، شانس قهرمانی در دو جام را دارد مدیران استقلال بسیار با احتیاط حرکت می کنند. آنها برنامه هایی را برای تغییر مد نظر دارند اما اگر پرویز مظلومی موفق شود استقلال را قهرمان لیگ برتر کند آن وقت مسیر سناریو تغییر می کند. اما چه تحولاتی در راه است؟
دوستان نزدیک و وفادار به فرهاد مجیدی در صدد هستند تا با فرمول سرمربی کردن فرهاد، بیشترین بهره برداری را از محبوبیت او کنند. از آنجایی که مجیدی سال ها با بهترین مربیان داخلی و خارجی کار کرده است امید بسیار به آن دارند تا با استفاده از این تجربه گرانقدر ، مسیر او برای تبدیل شدن به یک سرمربی بزرگ را با میانبر طی کنند.
حضور معنادار مجیدی در بازی با گسترش فولاد در صورتی رخ داد که این بازیکن در ابتدای فصل صراحتا عنوان کرده بود که هیچ رابطه ای با این استقلال و مظلومی ندارد و نمی خواهد نقشی در معادلات آنها داشته باشد. اما حضور برادرش در کادر فنی و سپس حوزه سرپرستی، او را مجاب کرد دست کم برای موقعیت فرزاد، موضع منفی در مورد مظلومی نگیرد. دست آخر او با نمایش حضور در ورزشگاه آزادی، گام دوم را برداشت.
اینک برای مجیدی حجت تمام شده که فضا برای پذیرش او ولو به عنوان سرمربی مهیاست. دوستان نزدیکش عنوان کردند که او در طول این چند سال بیشتر به دنبال کارهای اقتصادی بوده و هیچ کلاس معتبر مربی گری را در هیچ کجا سپری نکرده است. با این وجود مجیدی مدام این مسئله را گوشزد می کند که برای گذراندن فلان دوره باید به بارسلون برود و صحبت هایی از این دست که این کد خاص را به مخاطب القا می کند مجیدی در حال پیمودن کلاس های مربی گری است.
البته اگر یک بازیکن به صورت مادرزاد جنم مربی گری داشته باشد بدون هیچ مدرک خاصی قادر است سال ها مربی گری کند و حتی قهرمان هم شود. درست مثل علی پروین و خیلی های دیگر در فوتبال خودمان.  اما مجیدی همه تلاشش را می کند دست کم یک مدرک برای خالی نبودن عریضه و ندادن بهانه به دست منتقدانش بگیرد و احتمالا تا تابستان 95 این اتفاق به هر ترتیبی رخ می دهد.
مدیران بالادستی و پشت پرده استقلال از نمایش این فصل مظلومی راضی نیستند و احساس می کنند در انتهای فصل با این مربی قادر به قهرمانی نیستند. اما این احتمال هم وجود دارد مظلومی هر دو جام پیش رو را بگیرد یا دست کم یکی از آنها را (مخصوصا حذفی) را از آن خود کند. اگر این اتفاق افتاد که به صورت خودکار، ماندن مظلومی یکسال دیگر تمدید می شود اما اگر دست او از گرفتن جام کوتاه بماند آن وقت عوض پیش کشیدن بحث مربی خارجی و هدر دادن وقت، یک راست سراغ گزینه خود می روند.
در همین راستا بود که مهدی رحمتی حاضر شد قرارداد سه ساله امضا کند و قطعا طی ماه های آتی با بازیکنان دیگر هم بحث تمدید قرارداد رسانه ای می شود. مهره هایی که مجیدی به صورت خاص روی آنان نظر دارد.
 محبوبیت بازیکن سابق استقلال و شوکی که او به سکوها وارد می کند همان پروژه ای است که مدیران استقلال آن را در سایه دنبال می کنند. اما از آنجایی که عقلانی نیست در این مقطع حساس، پشت مظلومی خالی شود همه کارهای به صورت مخفیانه در حال انجام است. مظلومی هم متوجه شده که خواه ناخواه فصل بعد هم مجیدی را به عنوان رقیب جدی پیش رو دارد و هم  احتمال آمدن علیرضا منصوریان به صورت داغ وجود دارد.  از این رو این مربی، بیش از آنکه فکر فوتبال جذاب و این دست از مسائل کیفی باشد تنها و تنها به فکر کسب امتیاز است. او چند فصل قبل تا آستانه قهرمانی در لیگ برتر پیش رفت اما دست آخر تنها موفق به صید یک جام حذفی شد و بعد از آن بدترین تجارب ممکن در مس کرمان و آلومینیوم هرمزگان را پشت سر گذاشت. آن انتخاب های اشتباه کار را تا جایی پیش برد که اگر امسال افشارزاده از بین او و استیماچ کروات، سراغش نمی آمد چه بسا همانند حمید درخشان خانه نشین بود و منتظر یک پیشنهاد ولو از لیگ یک می نشست.
 اما اگر او استقلال را دست کم فاتح یک جام کند آن وقت هم بیرون کردنش سخت می شود و هم اینکه اگر بنا به هر دلیلی برود آن وقت از تیم های مدعی پیشنهادهای بهتری دارد.منتظر اتفاقات آتی باشید و به یاد بسپارید در چه تاریخی و در چه برهه ای ما به پروژه بازگشت فرهاد مجیدی و اتفاقات پشت پرده اشاره کردیم. 

منبع: شفقنا ورزشی
  ۶  
آی اسپورت
2016-02-29 13:35:42
نظر دهید

۶ نظر
حسین
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۱۴
واقعا ما کجا داریم میریم؟ یک نفر که اصلاً معلوم نیست کیه و هدفش چیه برداشته هر جی تو ذهن آشفته و ناپاکش بوده رو نوشته و سایت شما هم که مثل همیشه آماده کپی پیست...
-
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۱۴
خدا کنه فرهاد مجیدی بیاد سوژه خنده مون جور بشه!
برزو
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۱۵
فرهاد میشه گواردیولای استقلال::: اون روزی که با مربیگری فرهاد تو ورزشگاه ازادی لنگ رو 4-0 شکست میدیم. من هم اون روز رو پیش بینی میکنم.
-
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۲۵
فکر کن مربی اف سی کیسه بشه اون وقت وسط فصل تیمو ول کنه بره بخوابه زیر شیخ های عرب! خخخخخخ
اسمان
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۵۶
فرهاد بیاد سرمربی استقلال بشه سه ماه دوام نمیاره.حالا ببین کی گفتم
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۳۸
َشفقنا ورزشی کجا بود دیگه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر