فهرست
نتایج استقلال در بازی‌های دوستانه/ دوستی را دوست ندارند
نتایج استقلال در بازی‌های دوستانه/ دوستی را دوست ندارند

نتایج استقلال در بازی‌های دوستانه/ دوستی را دوست ندارند

آی اسپورت- چهار روز قبل استقلال در سیزدهمین بازی دوستانه‌اش تحت هدایت پرویز مظلومی مقابل تیم دسته دومی اکسین‌البرز تن به تساوی بدون گل داد تا بار دیگر بحث ناکامی‌های تیم سوبله‌چوبله در دیدار‌های تدارکاتی به سوژه‌ای داغ برای رسانه‌ها تبدیل شود.
استقلالی که در پایان هفته بیست‌و‌یکم با کسب 62‌درصد امتیازات ممکن، صدرنشین لیگ پانزدهم بوده، در دیدار‌های دوستانه‌اش تنها 51‌درصد امتیازات ممکن را کسب کرده و کارنامه قابل‌قبولی در این دست از بازی‌ها نداشته است. حاصل 13‌بازی دوستانه استقلال با مظلومی، 5‌پیروزی، 5‌تساوی و 3 باخت بوده و این نکته‌ای نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد.
مهم‌تر اینکه استقلال سوبله‌چوبله، 3بار از 5بردش در بازی‌های دوستانه را مقابل بهمن‌تهران، توحید و امید‌های استقلال جشن گرفته؛ تیم‌هایی که حتی لیگ‌یکی هم نیستند و در دسته‌های پایین بازی می‌کنند. راه‌آهن و ملوان هم تنها تیم‌هایی از سطح اول فوتبال ایران بوده‌اند که در بازی‌های دوستانه به استقلال باخته‌اند.
البته این تمام ماجرا نیست. تیم‌های لیگ‌یکی نیروی زمینی و پیکان هم کابوس‌های استقلال در بازی‌های دوستانه به‌حساب می‌آیند. بد نیست بدانید استقلال تا به امروز دو بازی تدارکاتی با نیروی زمینی داشته که هر دو بازی با تساوی بدون‌گل به پایان رسیده است. استقلال یک‌بازی تدارکاتی هم با پیکان لیگ‌یکی داشته که حاصل آن باخت با نتیجه یک بر صفر بوده است. همین آمار نشان می‌دهد تیم مظلومی در بازی دوستانه از گل زدن به تیم‌های دسته اولی عاجز مانده است!
با مروری بر نتایج استقلال در بازی دوستانه بار دیگر این ادعا ثابت خواهد شد که نتایج دیدارهای تدارکاتی تضمین‌کننده موفقیت یا ناکامی یک ‌تیم در مسابقات رسمی نیست؛ البته نباید فراموش کرد که اگر استقلال با درصد امتیازی 51‌به لیگ‌برتر می‌آمد، در حال‌ حاضر به جای اینکه مدعی قهرمانی باشد، تیم هفتم جدول بود و جایگاه تراکتورسازی را در اختیار داشت.
تا اینجا فقط نگاهی به نتایج استقلال در بازی‌های دوستانه داشتیم اما در اینجا بد نیست نگاهی هم به فهرست گلزنان تیم مظلومی در این بازی‌ها داشته باشیم. براساس اطلاعات ثبت‌شده، سجاد شهباززاده با 6‌گل زده بهترین گلزن استقلال در بازی‌های دوستانه این فصل بود. جالب ‌اینکه شهباززاده با همین تعداد گل در لیگ هم بهترین گلزن استقلال لقب گرفته است.
البته استقلالی‌ها در بازی‌های تدارکاتی یک‌ گلزن اسمی دیگر هم به نام پروپئیچ داشته‌اند؛ بازیکنی که با 5‌گل زده در تعقیب سجاد به‌سر می‌برد. این در حالی است که پروپئیچ در لیگ و جام‌حذفی روی هم رفته 4‌گل زده است! امید ابراهیمی با 2‌گل، مجید حسینی، میثم مجیدی و جاسم کرار هم با یک‌گل، دیگر گلزنان استقلال در بازی‌های دوستانه بوده‌اند.
در پایان نگاهی هم به نتایج بازی‌های دوستانه استقلال قبل از ورود به لیگ و سرنوشت این تیم در مسابقات رسمی داشتیم. استقلال اولین‌بار پس از تساوی با استقلال‌خوزستان به لیگ برگشت و موفق شد سیاه‌جامگان را در هفته اول شکست دهد. این تیم اولین تعطیلی لیگ را با تساوی مقابل نیروی‌زمینی به پایان رساند اما در بازگشت به لیگ موفق به شکست گسترش در تبریز شد.
سومین بازگشت استقلال به لیگ در شرایطی رخ می‌داد که این تیم راه‌آهن را در بازی دوستانه شکست داده بود اما این‌بار در لیگ موفق به شکست پدیده نشد و مقابل این تیم به تساوی رضایت داد. استقلال مظلومی با پیروزی مقابل ملوان در بازی دوستانه از چهارمین تعطیلات لیگ برگشت و موفق شد فولاد را در مسابقات رسمی شکست دهد. پنجمین بازگشت استقلال به لیگ با تساوی مقابل پدیده همراه بود؛ اتفاقی که با تساوی مقابل ذوب برای تیم مظلومی در مسابقات رسمی همراه شد. حالا استقلال این‌بار با تساوی مقابل اکسین به مسابقات برمی‌گردد و باید دید می‌تواند به روند شکست‌ناپذیری‌اش پس از بازی‌های دوستانه ادامه دهد یا خیر.


نتایج استقلال در بازی‌های دوستانه

22تیر94
استقلال 3- بهمن‌تهران صفر

25تیر94
استقلال صفر- نیروی‌زمینی صفر

29تیر94
استقلال صفر- پیکان یک

یک‌مرداد94
استقلال یک- استقلال‌خوزستان یک

9شهریور94
استقلال 3- توحید یک

13شهریور94
استقلال صفر- نیروی‌زمینی صفر

13مهر94
استقلال یک- امید‌های‌استقلال 2

17مهر94
استقلال یک- راه‌آهن صفر

21آبان94
استقلال یک- ملوان صفر

28دی94
استقلال 3- امید‌های استقلال صفر

یک‌بهمن94
استقلال یک- تیم‌ملی دانشجویان 3

6بهمن94
استقلال 2- پدیده 2

6اسفند94
استقلال صفر- اکسین‌البرز صفر
9411
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-29 14:05:14
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۰۶
خیلی هم خوب نتیجه گرفته استقلال توی بازی های دوستانه، اگه توی بازیهای رسمی حمایت فدراسیون و رسوایی های داوری نبود اف سی کیسه الآن در بهترین حالت دهم جدول بود...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر