فهرست
مک منمن: بایرن شگفت انگیز، بهترین تیم جهان است
مک منمن: بایرن شگفت انگیز، بهترین تیم جهان است

مک منمن: بایرن شگفت انگیز، بهترین تیم جهان است

آی اسپورت- استیو مک منمن ستاره اسبق فوتبال انگلستان مدت 9 سال برای لیورپول توپ زد و پس از آن در سال 2000 راهی رئال شد او نخستین انگلیسی است که با یک تیم غیر انگلیسی قهرمانی چمپیونزلیگ را بدست آورده است.
او فوتبالش را در سال 2005 با پیراهن منچستر سیتی به پایان برد و اکنون به عنوان کارشناس تلویزون مشغول قعالیت است گفتگوی او پیش از دیدار منچستر با بایرن شنیدنی است:
آقای مک منمن، در شب نخست مرحله رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان منچستر میزبان بایرن خواهد بود یونایتدی ها فینال 99 را با گل های دقایق پاینی از بایرن بردند آیا تاریخ می تواند بازهم تکرار شود؟

در سال 99، بازیکنان به خوبی در تیم فرگوسن حل شده بودند البته اکنون تقابل بایرن و منچستر بازی های تاریخی زیادی را یادآوری می کند. اما اکنون بایرن مونیخ قوی ترین تیم اروپا است و کار برای منچستر بسیار بسیار سخت خواهد بود من فکر می کنم بایرن پیروز بازی با منچستر خواهد شد.
پس شما شانس بسیار زیاد را به بایرن می دهید؟

بلی، منجستر در این فصل مشکلات زیادی داشته در حالیکه بایرن قهرمانی را در بوندس لیگا بدست آورده است و 53 بازی را بدون شکست در لیگ آلمان پشت سر می گذارد.
بایرن بهترین تیم جهان است؟

بلی آن ها در حال حاضر بهترین تیم جهان در رده ی باشگاهی هستند
و این بدلیل وجود گواردیولا در راس کادر هدایت مونیخی هاست؟

بلی، اما یوپ هاینکس نیز در فصل گذشته نقش مهمی در ساخته شدن این تیم داشت هر کسی نقش خود را ایفا می کند این باشگاه به خوبی اداره می شود و گواردیولا تیم خوبی را تحویل گرفته و احتمالا کمی آن ها را بهبود داده است. بهرحال آن ها بهترین تیم دنیا هستند و هیچ تیمی نمی تواند آن ها را شکست دهد در 18 ماه گذشته بایرن تمامی جام ها را گرفت و در بوندس لیگا شکست نخورده این کار را برای منچستر دشوار می کند.


http://up-is.ir/up93/p1/139635381791.jpg


سال گذشته بوروسیا دورتموند به فینال راه یافت، اما آن ها اکنون باید به مصاف رئال بروند شانس آن ها را چگونه ارزیابی می کنید؟

صادقانه بگویم فکر می کنم اینبار رئال برنده خواهد شد نسبت به سال گذشته که دورتموند مقابل رئال پیروز شد آن ها ضعیف تر شده اند در حالیکه رئال قدرت بیشتری یافته است.

http://e1.365dm.com/13/06/660x350/steve-mcmanaman-real-madrid-brits-abroad_2964291.jpg
آیا بایرن می تواند به عنوان نخستین تیم از عنوان خود در لیگ قهرمانان دفاع کند؟

بلی برای من و هر کسی در فوتبال انگلستان بایرن شانس اول قهرمانی است شما برای اینکار به کمی شانس هم نیاز دارید آن ها بسیار قدرت مند هستند که آن ها را برای اینکار مطمئن می کند.
شما بایرن را به عنوان بهترین تیم جهان نامیدید آیا گواردیولا هم بهترین مربی جهان است؟

خیر او به آلمان آمد و زبان یاد گرفت برخی بازیکنان به تیم قهرمان اضافه کرد که به نظر می رسد تیم نسبت به گذشته انعطاف پذیر تر و نرم تر بازی می کند اما من طرفدار بایرن نیستم این را باید کسانی پاسخ دهند که طرفدرا بایرن هستند تا به تفاوت های فصل گذشته و حال آگاهی داشتند باشند با این وجود باید اعتراف کرد که شما بسیار بسیار خوب بازی می کنید.
     
آی اسپورت
2014-04-01 16:34:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر