فهرست
از دی‌کاپریو تا احمد/ هم‌هواییِ مردم!
از دی‌کاپریو تا احمد/ هم‌هواییِ مردم!

از دی‌کاپریو تا احمد/ هم‌هواییِ مردم!

آی اسپورت- هر چه به انتخابات هفتم اسفندماه نزدیک می‌شدیم، سلبریتی‌های سینمایی و اجتماعی بیشتر و بیشتر در کنار مردم می‌ایستادند و واهمه‌ای از بیان نظرات‌شان درباره انتخابات نداشتند. آن‌ها از محبوبیت‌شان به نفع عقیده‌ای که تصور می‌کردند درست است، بهره می‌بردند و صدایِ گروهی از کاندیداهایی می‌شدند که پروپاگاندای رسانه‌ای‌شان به شورای نگهبان و تلویزیون ملی نمی‌رسید. در جبهه فوتبال اما خبری از مهماتِ واژه‌ها نبود. تا چشم کار می‌کرد، انفعال دیده می‌شد و سکوت. ترس دیده می‌شد و عافیت طلبی. این روند اما بالاخره از بین رفت. از یک جایی به بعد، فوتبالی‌ها وارد گود شدند و از بازی انتخابات وحشت نکردند. حالا دیگر آن‌ها، ستاره‌های واقعی مردم بودند. ستاره‌های آگاه به حقوق شهروندی‌شان. هم‌نفس‌ها و هم‌هوایی‌های مردمِ جامعه.
 
در آستانه انتخابات؛ شمایلِ چهره‌های شناخته‌شده فوتبالی در اطرافِ انتخاب‌های امیدوارانه دیده شد. امیرقلعه نویی تایید کرد که از لیست امید حمایت خواهد کرد و سیدمهدی رحمتی که در همه موارد دیگر با سرمربی سابق استقلال اختلاف‌نظر داشت، این بار از رای دادن به گروهی حرف زد که قصد دارند امید را در بین مردم افزایش بدهند. وحید طالب‌لو نیز با همین نظر پای صندوق‌های رای رفت و نشان داد که دغدغه‌های اجتماعی خاص خودش را دارد. از پرسپولیسی‌ها نیز مهدی طارمی، احمد نوراللهی، محسن بنگر و کمال کامیابی‌نیا در کنار صندوق‌ها حاضر شدند و انگشت‌های‌شان را برای نماینده‌های جدید مردم جوهری کردند. در همه این سال‌ها، شاید اولین بار بود که همین تعداد کم از ستاره‌های فوتبال نیز تصمیم گرفتند دست از انفعال بردارند و تصمیمی مشابه عموم مردم بگیرند و هراسی از به اشتراک گذاشتن این لحظه نداشته باشند. احساس مسئولیت نسبت به اجتماع. این همان چیزی است که یک ستاره را خلق می‌کند. اگر با سخنرانی دلچسبِ لئو دی‌کاپریو در مراسم اسکار بامداد امروز و ابراز نگرانی‌های او درباره گرمای کره زمین و تاثیرش روی زندگی مردم حظ کرده‌ایم، باید با از تصمیم همین چند چهره فوتبالی نیز لذت ببریم. آن‌ها که با آرای‌شان با ما حرف زده‌اند و با امیدواری، نسبت پیدا کرده‌اند. 


کدخبر:9405
  ۶  
آی اسپورت
2016-02-29 17:58:50
نظر دهید

۶ نظر
برزو
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۵۶
شاید "لیست امید" هیچ کاری واسه من انجام نده (شاید!) اما مطمئن بودم لیست اصولگرایان بیشتر خراب میکنه تا بخواد اباد کنه کشور رو! یه جورایی از رای ام پشیمون نمیشم هر اتفاقی هم بخواد بیفته، چون مطمئنم لیست اصولگراها دغدغه اش مردم نبوده ونیست! دغدغه اش موضوع مهم "دست دادن ظریف و اوباماست"!!
-
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۱۴
حمایت بنگر و طالب لو خودش تخریبه
عباس
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۰۰
برزو تو رای هم میتونی بدی؟ والا نوع کامنتات که ما رو یاد بچه های زیر ده سال میندازه
عباس
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۰۰
برزو تو رای هم میتونی بدی؟ والا نوع کامنتات که ما رو یاد بچه های زیر ده سال میندازه
-
جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۲۴
عباس بیا اینو بخور
برزو
جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۰۳
راست میگه عباس یا یکشنبه برو ورزشگاه ساندویچ بخور یا همینو که این دوستمون میخواد بهت بده بخور.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر