فهرست
کارشناسی: آرسن ونگر در آستانه‌یِ اخراج
کارشناسی: آرسن ونگر در آستانه‌یِ اخراج

کارشناسی: آرسن ونگر در آستانه‌یِ اخراج

پل مرسون (ستاره‌یِ سابقِ آرسنال)
 
اگر لستر سیتی یا تاتنهام قهرمانِ لیگِ برتر بشوند، آرسنال باید آرسن ونگر را اخراج کند. ونگر در ابتدایِ فصل گفت تیمش نیاز به بازیکنِ جدیدی ندارد و فقط پتر چکِ دروازه‌بان را خرید. اگر این ادعا را داشته باشی و بعد تیمت در کورسِ قهرمانی از پسِ لستر و تاتنهام برنیاید، هیچ توجیهی قابلِ قبول نیست. اگر من سیتی قهرمان شود ونگر می‌تواند به تماشاگران آرسنال بگوید سیتی با این همه پولی که داشته هر بازیکنی که خواسته را خریده و پس خرید بازیکن از طرفِ من فرقِ خاصی نمی‌کرده. اما اگر لستر یا تاتنهام قهرمان شوند نمی‌دانم واقعا ونگر چه بهانه‌ای می‌تواند بیاورد.
آرسنال قبل از بازی مقابل یونایتد باید جوری به لحاظِ ذهنی آماده می‌شد که انگار 12 بازیِ آخرش، 12 فینال است. اما آرسنالی‌ها یکشنبه جوری مقابلِ یونایتد بازی کردند که انگار با خودشان گفتند: «یونایتده دیگه با این همه مصدوم و جوون. مثلِ آب خوردن می‌بریمشون.» این روحیه و رویکرد واقعا اذیت و عصبانی‌ام می‌کند. بعد از بازی مردم از بازیکنانِ انتقاد کردند، اما این مربی است که باید بازیکنانش را برایِ چنین بازی و چنین مقطعی از فصل آماده کند. درسته یونایتد در رده‌یِ پنجم است و فصلِ خوبی سپری نکرده، اما به هرحال این منچستر یونایتد در اولدترافورد مقابلِ 75 هزار تماشاگر است.
آرسن ونگر 19 سال است آرسنال را از رده‌یِ چهارم پایین‌تر نیاورده است و مردم گاهی می‌گویند او بهترین گزینه است و بهتر از او مربیِ دیگری نمی‌تواند چنین نتایجی با آرسنال بگیرد. به نظرِ من هزارتا مربی در جهان هستند که می‌توانند همین کارِ ونگر را انجام دهند. اینکه اول فصل بگویند حتی یک پنی هم برایِ خریدِ بازیکنِ جدید نمی‌خواهند، با این شرط که تیم را بینِ چهارتایِ اولِ جدول حفظ کنند و بابتش آخرِ فصل 10 میلیون پوند بگیرند. هر مربی‌ای در جهان این قرارداد را قبول می‌کند چون آرسنال به هر حال چهارم می‌شود. برایِ همین واقعا نمی‌توانم درک کنم اگر آرسنال امسال لیگ را نبرد، ونگر چطور می‌تواند پستش را حفظ کند.
 
     
آی اسپورت
2016-03-01 10:24:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر