فهرست
پورعلی گنجی: بعد از نیمار و مسی، حالا نوبت من است
پورعلی گنجی: بعد از نیمار و مسی، حالا نوبت من است

پورعلی گنجی: بعد از نیمار و مسی، حالا نوبت من است

آی اسپورت - نکو و دژاگه رودر روی پورعلی‌گنجی. این بازی را السد برد. با پاس زیبای ژاوی و ضربه سر پورعلی گنجی که منجر به گل دوم السد شد. این بازی برای مدافع ایرانی السد حیاتی بود. هم نخستین گلش را در لیگ ستارگان به ثمر رساند و هم با نکونام و دژاگه ملاقات کرد. طی یکی دو هفته اخیر چند بار رسانه‌ها از ناکامی تو تیتر زده‌اند و یکی دو بار هم نوشته‌اند که تو در لیست ۱۸ نفره نیستی اما بودی! مشکلی وجود دارد؟ مشکل که نه. من جز یک بازی که فردای قراردادم برگزار شد و به خواست خودم در لیست ۱۸ نفره قرار نگرفتم، در بقیه بازی‌ها جزو ۱۱ بازیکن اصلی بودم و به اعتقاد کارشناس‌ها هم موثر بازی کردم. اینها مهم نیست و من هم ناراحت نیستم. مهم این است که مربیان السد به من اعتقاد دارند و در این تیم روز به روز پیشرفت می‌کنم. خودم از عملکردم راضی‌ام و خوشحالم که خدا هم مرا می‌بیند.
در آخرین بازی تان در لیگ قطر حریف‌تان العربی بود. یک تیم قدرتمند با دو بازیکن ایرانی که برایش بازی می‌کردند. توانستید آنها را ببرید. از بازی بگو... بازی خیلی سختی بود و به نوعی دربی قطر محسوب می‌شد. برای تماشای این بازی هواداران بسیاری به ورزشگاه آمدند. العربی باشگاه بزرگی است. درست مثل السد. این بازی برای ما شش امتیازی بود چون هر تیمی می‌برد در رده چهارم جدول قرار می‌گرفت. ما با برنامه جلو رفتیم و دستورات سرمربی را در زمین اجرا کردیم. البته موقعیت‌های بسیاری را هم از دست دادیم و می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم. مهم بود که ببریم و در نهایت به هدفمان رسیدیم. خوشحالم که هم از العربی سبقت گرفتیم و هم بازی را بردیم.
گل هم زدی. آن هم با پاس زیبای ژاوی. به نظر می‌رسد این گل برای خودت هم خیلی ارزشمند بود؟ دقیقا چون پاس را ژاوی داد خیلی به من چسبید و برایم ارزش داشت. از طرفی نخستین گلم هم در لیگ ستارگان محسوب می‌شد. گلی که ایرانی- اسپانیایی بود.
ژاوی انگار خط کش گذاشت و توپ را روی سر تو فرستاد. پاس ژاوی فوق‌العاده بود. خب او در فوتبال جهان با پاس‌های دقیقش معروف است. کل دنیا می‌دانند که او یکی از بهترین پاسورها است و توپ را دقیق برای هم تیمی‌هایش می‌فرستد. در بارسلونا بارها مسی و نیمار را در موقعیت گلزنی قرار داده بود. حالا هم نوبت من بود که با پاس زیبای او گل بزنم. خوشبختانه نهایت استفاده را از نبوغ ژاوی بردم و توپ را به گل تبدیل کردم. البته بعد از بازی از او تشکر کردم. گفتم مرسی و ممنون. او هم از من تعریف کرد و گفت very good . ژاوی تاکید کرد که بیشتر از اینها می‌توانی به السد کمک کنی. او در تمرینات نیز مدام مرا راهنمایی می‌کند و خوشحالم که فوتبالم را قبول دارد.
بازی جلوی نکونام و دژاگه چطور بود؟ ابتدا خوشحال بودم که نکونام و دژاگه را پس از مدتها از نزدیک می‌دیدم. آنها بازیکنان بزرگی هستند که همیشه برایشان احترام قایلم. جدا از فوتبال دوستان خوبی برای یکدیگر هستیم اما در زمین مقابل هم قرار گرفتیم و برای برد تیممان تلاش کردیم. بعد از بازی هم با نکونام و دژاگه خوش و بش کردیم و از هم جدا شدیم.
گویا نکونام دوباره اوج گرفته و در ۳۵ سالگی یکی از بازیکنان موثر العربی است. همینطور است. نکونام مقابل السد هم درخشید و بازی فوق‌العاده‌ای به نمایش گذاشت. به نظرم او هنوز می‌تواند برای تیم ملی بازی کند. با آمادگی بالایی که از نکونام دیدم به جرات می‌گویم که حیف او از تیم ملی خداحافظی کرده و دیگر در اختیارش نداریم.
راستی زبان عربی حرف «گ» را ندارد. گزارشگرها و هواداران السد تو را چطور صدا می‌زنند؟ اینجا به من پورعلی‌گنجی نمی‌گویند. همه مرا مرتضی محمد جان صدا می‌زنند. ابتدا اسم خودم و سپس نام پدرم.

منبع: ایران ورزشی
     
آی اسپورت
2016-03-01 12:36:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر