فهرست
نگاهی به نیمکت لرزان لیگ برتر: 6 باشگاه و ده تغییر!
نگاهی به نیمکت لرزان لیگ برتر: 6 باشگاه و ده تغییر!

نگاهی به نیمکت لرزان لیگ برتر: 6 باشگاه و ده تغییر!

آی‌اسپورت- تا پیش از شروع هفته بیست‌ودوم لیگ برتر، ده تغییر روی نیمکت تیم‌ها اتفاق افتاد. شش تیم سرمربی‌شان را نسبت به ابتدای فصل تغییر دادند. ملوان، سیاه‌جامگان، راه‌آهن و استقلال اهواز با دو تغییر بیشتر از همه تیم‌های لیگ پانزدهم دست رد به اعتماد اول فصل‌شان زدند. در این بین فقط تراکتورسازی رتبه‌اش یک رقمی است و پنج تیم دیگر در پایین جدول رده‌بندی حضور دارند.


رسول خطیبی اولین مربی برکنار شده این فصل بود. مدیران سیاه‌جامگان بیش از چهار هفته به رسول اعتماد نکردند و خطیبی خیلی زود جایش را به سعید رمضانی داد. البته این پایان کار نبود و خیلی زود فرهاد کاظمی از راه‌آهن جدا شد تا به تیم تازه لیگ برتری شده مشهدی بیاید. راه‌آهن هم مهدی تارتار را سرمربی تیم اعلام کرد. تارتار خیلی زود اعتماد مربیان باشگاه را جلب کرد تا قراردادی پنج ساله با این تیم ببندد. ولی هفته قبل این مربی هم از کار برکنار شد تا توپالیدیس بالای سر تیم قرار بگیرد. البته اولین تیمی که دست به تغییر سرمربی زد، ملوان بود. اما قلعه‌نویی پس از شکست هفته دوم مقابل استقلال، به دلیل عدم وجود بودجه مناسب، از انزلی رفت تا حمید استیلی به این شهر برود. حالا استیلی هم ملوانی‌ها را تنها گذاشته تا این تیم سراغ مربی جدیدی برود. از سمت دیگر امیر قلعه‌نویی پس از جدایی از ملوان چند ماهی استراحت کرد تا این که با کنار رفتن تونی اولیویرا، دوباره به تبریز برود. حیا کن، رها کن‌ها هم در اصفهان آنقدر ادامه پیدا کرد تا حسین فرکی جایش را به استیماچ بدهد. در این میان نباید از تیم قعرجدولی استقلال اهواز هم غافل شویم. جایی که عجیب‌ترین اتفاق فصل رخ داد. سیاوش بختیاری‌زاده پس از کنار رفتن از این باشگاه، صندلی هدایت را به علی حنطه واگذار کرد. ولی بختیاری‌زاده خیلی زود صندلی‌اش را پس گرفت و در یک فصل مجددا سرمربی این تیم بحران‌زاده را به عهده گرفت.ردیف


باشگاه


سرمربی
1


سیاه جامگان


رسول خطیبی سعید رمضانی فرهاد کاظمی
2


راه آهن


فرهاد کاظمی مهدی تارتار
توپالیدیس
3


ملوان


امیر قلعه نویی
حمید استیلی
؟؟؟
4


تراکتورسازی


تونی اولیویرا
امیر قلعه نویی
5


سپاهان


حسین فرکی
ایگور استیماچ
6


استقلال اهواز


سیاوش بختیاری‌زاده علی حنطه
سیاوش بختیاری زاده

 

البته در لیگ فصل قبل هم از این دست تغییرات کم نبود. حسین فرکی جایگزین زلاتکو کرانچار شده بود. حمید درخشان پس از جانشینی علی دایی، جایش را به برانکو ایوانکوییچ داد. در گسترش‌فولاد هم فراز کمالوند به جای مهدی تارتار در راس کادرفنی قرار گرفت. استیون مسلوویچ به جای نصرت ایراندوست آمد و فیروز کریمی به جای او. ابراهیم‌زاده از پیکان رفت تا جا را برای مرفاوی باز کند. تارتار هم جای صمد را در صبای قم گرفته بود. راه‌آهن حکم اخراج استیلی را امضا کرد و فرهاد کاظمی را آورد. تونی اولیویرا هم بار دیگر به تبریز رفت و تیم را این بار از رسول خطیبی پس گرفت.در این فصل تا به حال شاهد ده جا‌به‌جایی بودیم. این در حالی است که فصل قبل تا این مقطع از فصل هم ده نیمکت دچار تغییر شده بودند. در لیگ سیزدهم تا پایان فصل تغییرات کمتری شاهد بودیم ولی لیگ دوازدهم و یازدهم به ترتیب سیزده و پانزده تغییر رخ داد. لیگ دهم هم مشابه با لیگ دوازدهم بود و سیزده مرتبه نیمکت‌ تیم‌ها دچار تغییرات شد.


کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-03-01 15:59:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر