فهرست
یادداشت/ پیام اتلتیکو برای رئال: سخت کوشی نتیجه دارد!
یادداشت/ پیام اتلتیکو برای رئال: سخت کوشی نتیجه دارد!

یادداشت/ پیام اتلتیکو برای رئال: سخت کوشی نتیجه دارد!

سید لو
آنتونیو گریزمان نشان داد که رئال مادرید ضعف های زیادی دارد. کمی بیش از یک دهه است که آنتونیو جوان، یک پسر امیدوار و آینده دار در سوسیداد از زیدان بعد از یک بازی در آنوئتا خواست که شرت ورزشی اش را به او بدهد. آن ها در کنار هم از تونل ورزشگاه خارج شدند و زیدان توانست شرت ورشی اش را به او بدهد. 10 سال بعد بهترین گلزن اتلتیکو و کسی که در یک سوم گل های این تیم در این فصل نقش داشته، دروازه تیم زیدان را باز کرد و باعث شد زیدان اولین شکست در رئال را تجربه کند.
گل او نشان دهنده استعداد و هوشش بود، چیزی که رئال مادرید آن را نداشت. اتلتیکو بازی را برد، رئال مادرید بزرگ ماند و شکستش در دربی و در پایان صدای هواداران بود که شنیده می شد و با فریاد اعتراض می کردند و جدایی پرس را می خواستند. گریزمان هم این صدا ها را می شنید و از تونل ورزشگاه خارج می شد.
اتلتیکو دربی را برد و رئال دوباره قهرمانی لیگ را از دست داد. تازه ماه فوریه است و امیدهای رئال برای قهرمانای تمام شده است. برای گران قیمت ترین تیم تاریخ فوتبال یک قهرمانی در 8 فصل اخیر واقعا ناامید کننده است. هر روز نوستالژی های آن ها بیشتر می شود. حالا اگر یک تیم باشد که بتواند با بارسلونا برای قهرمانی رقابت کند آن اتلتیکو مادرید است. این تیم 8 امتیاز با صدر فاصله دارد و رئال 12 امتیاز. جنگ این دو باری رتبه دوم جدول است. البته ویارئال با 2 امتیاز اختلاف پشت سر آن هاست و این یعنی شاید یکی از آن ها حتی چهارم شود. یعنی لیگ قهرمانان هم ریسکی می شود.
اما رئال هنوز شانس قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را دارد. 7 دوره آخری که آن ها قهرمان لیگ قهرمانان شدند، در آن فصل قهرمان لیگ نشده اند. اما توجه به بازی با اتلتیکو نشان می دهد نبید به این فکر کنیم که چرا رئال دربی را نبرد، باید به این فکر کنیم که معنی شکستش چه بود. زیدان اظهاراتی داشت و گفت باید برای فصل بعد چیزهایی را تغییر دهیم. چند متر آن طرف تر رونالدو طعنه ای به هم تیمی هایش زد. او گفت آمار دروغ نمی گویند و همی تیمی هایش در سطحش نیستند، پیش فصل خوبی نداشتند، از نظر فیزیکی آماده نبوده اند و .... این اتفاقات افتاد تا موندو، روزنامه هواداری رقیب از تیتر رئال مادرید در آتش استفاده کند. اما آمار نشان می دهد خود او هم رونالدو قبل نیست. رافا بنیتس هم همین را گفته بود و با عصبانیت ستاره پرتغالی مواجه شده بود.
خیلی از زمانی نگذشته که رئالی ها از بردن اتلتیکومادرید خسته شده بودند و در بنرهایی که به استادیوم می آوردند انواع و اقسام طعنه ها را به رقیب دیرینه شان می زدند. اما حالا تاثیر سیمئونه روی این تیم کاملا مشخص است. حالا اتلتیکویی ها منتظر دربی هستند تا تیره روزی های گذشته را فراموش کنند.
بعد از 14 سال و 25 بازی بدون برد در دربی، راه راه پوشان در فینال کوپا دل ری رئال را در برنابئو شکست دادند. شاید این بهترین و تاریخی ترین بردشان مقابل رئال بود. قهرمان لیگ شدند. بدون شک مهم ترین قهرمانی آن ها در لیگ. در فینال لیگ قهرمانان اما شکست خوردند. اما در دقایق پایانی. ولی فراموش نکنید این فقط دومین بار بود که این تیم به فینال لیگ قهرمانان رسیده بود. بعد هم قهرمان سوپرکاپ اسپانیا شدند. دومین برد تاریخی آن ها مقابل رئال در برنابئو. برای اولین بار بعد از 64 سال آن ها مقابل رئال دبل کردند. حالا دوباره در برنابئو برنده شدند. برد در برنابئو برای آن ها همیشه طعمی خاص دارد.
کار سخت جواب می دهد. این جمله ای بود که سیمئونه به کار برد. در این جمله پیامی هم برای رئال وجود داشت. این بار رئال بود که سبک و الگویی نداشت و و این بار اتلتیکو سبک داشت. سیمئونه از آینده صحبت کرد و درباره تیم جوانی که در حال رشد است. درباره رشد وپیشرفت، درباره راهی که آن ها در آن قرار دارند. حالا او به ساختار تیمش افتخار می کند و از احساسش می گوید و هواداران رئالی تنها افرادی هستند که می توانند منکر تاثیر سیمئونه در تیم رقیب شوند و برای باختشان بهانه بیاورند، بهانه غیبت بازیکنانشان را. سیمئونه اما با غرور از روی صندلی هدایت اتلتیکو در برنابئو بلند شد، قدم های محکمی برداشت تا از ورزشگاه خارج شود. همه چیز خوب بود، فقط یک جمله کم بود که سیمئونه آن را هم با خنده گفت: خوشحالیم که اتلتیکو هستیم. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-01 17:07:35
نظر دهید

۱ نظر
برزو
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۲۷
عالی بود، یادمه این سید لو رو برنامه ی "فوتبال 120" قبل از فینال 2015 ucl باهاش از طریق اسکایپ مصاحبه کرد. اگه امکانش هست ازین یادداشتها بیشتر ترجمه کنید و بذارید. ورزش3 یه حالت خبرگزاری شده و یادداشت نمیذاره بقیه ی سایتهای ایرانی(اعم از کاپ و شفقنا و...) هم بیشتر به فوتبال داخلی اهمیت میدن اما شما اگه ازین یادداشتها بیشتر ترجمه کنید وبذارید مطمئنم isport دوباره یه برندمیشه و تو رنکینگ الکسا میاد زیر 100
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر