فهرست
پیش‌بازی: لیورپول – منچستر سیتی؛ خاطره‌یِ تلخِ ومبلی در آنفیلد
پیش‌بازی: لیورپول – منچستر سیتی؛ خاطره‌یِ تلخِ ومبلی در آنفیلد

پیش‌بازی: لیورپول – منچستر سیتی؛ خاطره‌یِ تلخِ ومبلی در آنفیلد

آی‌اسپورت – ویلی کابایرو قهرمانِ سیتی در فینالِ جامِ اتحادیه که با مهارِ سه پنالتی رویایِ لیورپولی‌ها برایِ اولین قهرمانی با یورگن کلوپ را بر باد داد، امشب جایِ خودش را به جو هارت می‌دهد. سیتی در دو بازیِ قبلیِ لیگ، دو شکستِ خانگی مقابلِ لستر و تاتنهام را متحمل شده و به رده‌یِ چهارم جدول سقوط کرده است. یک شکست دیگر برایِ مردانِ پیگرینی، با در نظرِ گرفتنِ پیروزیِ احتمالیِ یونایتد امشب مقابلِ واتفورد، امتیاز دو تیمِ منچستر را برابر خواهد کرد (البته سیتی یک بازی کمتر از یونایتد دارد) و وضعیتِ تیمِ آینده‌یِ پپ گواردیولا را به شدت به خطر خواهد انداخت.
غایبِ بزرگِ لیورپول در این بازی لوکاس لیوا است که در همان فینالِ جامِ اتحادیه مصدوم شد. ساکو هم در همان نیمه‌یِ همه فینال تعویض شد احتمالا بازی را از دست خواهد داد و بنابراین زوجِ خطِ دفاعی را لورن و کولو توره تشکیل خواهند داد. در ضمن یورگن کلوپ که درباره‌یِ این بازی گفته پیروزی در آن به هیچ وجه خاطره‌یِ تلخِ شکستِ ومبلی را جبران نمی‌کند، احتمالا استوریج را که 120 دقیقه یکشنبه بازی کرد را رویِ نیمکت می‌گذارد تا ریسکِ مصدومیتش پایین بیاید. برایِ سیتی هم به جز غایبینِ بلندمت‌شان، نصری و دبروینه و دلف، یایا توره ممکن است بازی را به دلیلِ مصدومیت از دست بدهد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-لیورپول 3 بازی از 4 بازیِ اخیر مقابلِ سیتی در لیگ را برده است (1 باخت). پیش از این 4 بازی لیورپول در 10 بازی تنها یک بار موفق به شکست دادنِ سیتی شده بود.
2-سیتی در 12 بازیِ اخیرِ لیگ در آنفیلد بدونِ برد بوده است (4 مساوی، 8 باخت).
3-سرخیو آگوئرو در 4 بازیِ لیگش در اتحاد مقابلِ لیورپول گل زده، اما تا حالا در 3 بازیِ در آنفیلد موفق به گل زدن نشده است.
4-در 9 بازیِ اخیر بینِ دو تیم 34 گل زده شده است (3.8 گل در هر بازی) و هیچ تیمی موفق به حفظِ حتی یک کلین شیت نشده است.
5-سیتی تنها 2 بازی از 9 بازیِ اخیرِ خارج از خانه‌اش در لیگ را برده (4 مساوی، 3 باخت) و در این بازی‌ها تنها 7 گل زده است.
6-سیتی از نوامبرِ 2008 بدین سو هرگز 3 بازیِ پیاپی در لیگ را نباخته است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-02 11:15:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر