فهرست
آمار: اولدترافورد در آستانه‌یِ هزار گله شدن
آمار: اولدترافورد در آستانه‌یِ هزار گله شدن

آمار: اولدترافورد در آستانه‌یِ هزار گله شدن

آی‌اسپورت – دو گلِ مارکوس رشفورد و یک گلِ آندر هررا یکشنبه مقابلِ آرسنال، تعدادِ گل‌هایِ خانگی یونایتد در تاریخِ لیگ برتر را به عدد 998 رساند. یونایتد حالا این فرصت را دارد لقب اولین تیمِ رد شده از مرزِ هزار گل در تاریخِ لیگ برتر را به خودش اختصاص بدهد. البته این مرزی بود که به نظر می‎رسید شیاطینِ سرخ خیلی زودتر از اینها در این فصل ازش رد شوند. اما خطِ حمله‌یِ یونایتد این فصل در اولدترافورد دورِ از انتظار بود. شاگردان ون گال در 13 بازیِ خانگی تنها 18 گل زدند و در 5 بازی اصلا موفق نشدند دروازه‌یِ مهمانانشان را باز کنند. میانگینِ گلِ خانگیِ یونایتد این فصل 1.38 گل در هر بازی بوده و در کلِ 1.33، عددی که خیلی پایین‌تر از میانگینِ لیگ، یعنی 1.98 است.
با این وجود، یونایتد در 3 بازیِ اخیرش در مسابقاتِ مختلفِ 11 گل زده و خطِ حمله‌اش جانِ تازه‌ای گرفته است. برایِ همین انتظار می‌رود تیمِ لویی ون گال امشب از مرزِ هزارِ گلِ خانگی رد شود. البته یونایتد باید این افتخار را بدونِ کاپیتان وین رونی جشن بگیرد، بازیکنی که 99 گلِ خانگی در لیگِ برتر دارد، بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در یونایتد. بعد از رونی رکوردِ بیشترین گلِ خانگی برایِ یونایتد را پل اسکولز با 59 گل و کریستیانو رونالدو با 57 گل دارند. بعد از یونایتد هم در تاریخِ لیگِ برتر بیشترین تعدادِ گلِ خانگی را آرسنال با 911 (البته مجموعِ گل‌هایِ هایبوری و امیریتس) و چلسی با 893 گل دارند.
آنتونی مارسیال برایِ بازیِ امشب آماده شده است و احتمالا جایِ پدیده‌یِ این روزهایِ یونایتد، یعنی مارکوس رشفورد را در ترکیبِ اصلی می‌گیرد و می‌تواند افتخارِ هزارمینِ گلِ اولترافورد را به نامِ خودش ثبت کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-02 12:36:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر