فهرست
استتوس: برای علی دایی/ بهترین با اختلاف فاحش
استتوس: برای علی دایی/ بهترین با اختلاف فاحش

استتوس: برای علی دایی/ بهترین با اختلاف فاحش

علی دایی از آن دست آدم هایی است که نمی شود نامش را شنید و یاد چیزی نیفتاد. حالا مثبت یا منفی؛ چه فرقی می کند یاد کشمکش های بی پایان و جنجالی اش با علی کریمی بیفتیم یا بازی تاریخی 6- 2 مقابل کره جنوبی یا آن روز عجیب در ملبورن با پاس طلایی شهریار و "غزال تیزپا"شدن خداداد عزیزی. چه تفاوتی می کند صحنه خودنمایی غرورانگیز اش زمانی که به میلان یا چلسی گل زد در ذهن مان نقش ببندد یا ماجرا و مجادله سریالی آتشین با محمد مایلی کهن که آخرالامر پافشاری روی موضع باعث شد حاجی مایلی دستبند به دست راهی اوین شود!
او وقتی نیست هم هست. زمانی را به یاد بیاورید که از فوتبال دور شد. اما هیچگاه محو نشد. خبرهایی که به این چهره شاخص تاریخ فوتبال ایران منتهی می شد، از افرادی که در آن مقطع تیم داشتند و در لیگ برتر مربیگری می کردند اگر بیشتر نبود، قطعا کمتر هم نبود. همان زمانی که سپاهانی ها با مدیرعاملی ساکت هم حسابی به دنبال جلب رضایت او بودند اما شهریار هیچ گاه برای رفتن به نصف جهان چراغ سبز نشان نداد. علی دایی خیلی از مواقع حساس به داد تیم ملی رسید. اصلا مگر می‌شود آقای گل جهان بود و فراموش شد؟! این "ماندن" ها آن هم در ذهن فراموشکار آدمی، یعنی اینکه او چقدر "رنگ" دارد، یعنی اینکه چقدر"پررنگ" است. دلیل دارد. اصلا نشانه است... برای همین است که در میان آن همه چهره شاخص و نامدار و خاطره ساز مثل فرشاد پیوس، می شود بهترین مهاجم نوک پس از انقلاب. احتمالا برای قبل از انقلاب هم انتخاب همین یکی است. می شود بهترین با اختلاف فاحش نسبت به نفر دوم منتخبین مردم... البته که حکایت محبوبیت چیز دیگری است..چیزی جز مقبولیت!

مهدی ملکی
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-02 14:03:08
نظر دهید

۱ نظر
سهیل
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۳۲
والا ما که علی دایی رو دوس داریم اطرافمونم زیاد دیدیم که دوسش دارن.حالا نمیدونم تعریف شما از محبوبیت چیه که این همه مطلب میزنید راجع به این داستان.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر