فهرست
نامه کفاشیان به رئیس صدا و سیما: فوتبال را دچار بحران کرده‌اید
نامه کفاشیان به رئیس صدا و سیما: فوتبال را دچار بحران کرده‌اید

نامه کفاشیان به رئیس صدا و سیما: فوتبال را دچار بحران کرده‌اید

آی‌اسپورت- علی کفاشیان در رابطه با مشکلات حق پخش و اختلافات موجود بین فدراسیون فوتبال و صدا و سیما برای رئیس سازمان صدا و سیما نامه‌ای نوشت. متن نامه علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال به دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما به شرح زیر است:


در رابطه با موضوع حق پخش تلویزیونی مسابقات و راه‌اندازی پروژه IPTV موارد زیر را به استحضار می‌رساند:

1-رسانه ملی در جهت ترویج فرهنگ سلامت و توصیه به ورزش نقش فعالی را ایفا می‌کند و با استفاده از پخش مسابقات ورزشی به ویژه فوتبال، عملا جذاب‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه‌ها را فراهم می‌کند. فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاه‌ها از اینکه محصول تولیدی خود یعنی رویدادهای ورزشی به این درجه اشتیاق و توجه اجتماعی رسیده به خود می‌بالند.

2-رویدادهای ورزشی به عنوان محصول خانواده فوتبال وفق ضوابط و مقررات الزامی بین‌المللی مشمول دریافت حق پخش است و تعهد به رفتار حرفه‌ای از جانب صدا و سیما امری ضروری است و خانواده فوتبال در دو سال اخیر با رعایت اصل همدلی و همکاری سازنده، علیرغم عدم انجام تعهدات آن سازمان، بستر بهره‌برداری آن سازمان محترم را از رویدادهای ورزشی فراهم آورده است.

3- سازمان محترم صدا و سیما برای پخش مسابقات مختلف خارجی یا خرید اجازه پخش مسابقات هزینه بالایی پرداخت می‌کند اما پرداخت هزینه بابت فوتبال ملی و باشگاهی را با تردید و مخالفت سپری کرده و اجرای الزامات بین المللی برای خرید مجوز پخش مسابقات خارجی را مغایر قوانین و اسناد بالادستی نظام نمی‌داند اما در پرداخت حقوق پدید آورندگان رویداد ورزشی با کم لطفی اقدام لازم را طی دو سال اخیر ننموده است.

4- پخش هر برنامه‌ای حتی با پائین‌ترین استقبال از صدا و سیما با پرداخت هزینه‌های تولید و یا خرید مجوز پخش از پدید آورنده مربوطه صورت می‌گیرد اما جذاب‌ترین، پربیننده‌ترین و ناب‌ترین برنامه یعنی مسابقات ورزشی فوتبال بدون پرداخت حقوق صاحبان این رویداد پخش می‌گردد و بالاترین تعرفه تبلیغاتی صدا و سیما نیز در حین همین مسابقات از صاحبان کالا و خدمات دریافت می‌شود.

5-پیرو جلسه مورخ 7/8/93 بین وزیر محترم کشور، وزیر محترم ورزش و جوانان  و رئیس محترم وقت سازمان صدا و سیما مقرر شده بود با افزایش20 درصد به مبلغ پرداختی فصل 92-93، برای فصل 94-93 مبلغ 22.5 میلیارد تومان پرداخت شود که آن سازمان استنکاف ورزیده و فوتبال ملی و باشگاهی را با بحران جدی رو به رو ساخته است که انتظار می‌رود نسبت به تسویه بدهی سال 93/94 اقدام عاجل به عمل آید.

6- پیرو تفاهم نامه منعقده در مورخ 5/5/94 در رابطه با راه اندازی پروژه IPTV ظرف دو ماه، متاسفانه علیرغم گذشت حدود هشت ماه و پایان نیم فصل مسابقات لیگ 95-94 و گذشت بیش از بیست و دوم هفته مسابقات لیگ برتر خلیج فارس و لیگ آزادگان، این پروژه به علت مشکلات زیر ساختی در آن سازمان و روشن نبودن ابعاد موضوع تاکنون بلا اقدام مانده است. این موضوع علیرغم قول و تاکیدات آن سازمان محترم مبنی بر تامین بخشی از مسائل مالی و حقوقی باشگاه‌ها، لیگ و فدراسیون فوتبال و حتی پیش پرداخت از طریق این پروژه، عملا با از دست رفتن فرصت طلایی هشت ماهه، موجبات ضرر و زیان کلان به فوتبال باشگاهی و لیگ کشور و فدراسیون فوتبال گردیده است و بدینوسیله مراتب شکواییه از بابت عدم تحقق قول قرارهای کتبی و شفاهی آن سازمان محترم اعلام می‌گردد. مستدعی است جهت تعیین و تکلیف و روشن شدن موضوع، دستور فرمائید ظرف یک هفته نسبت به پاسخگویی و ارسال پاسخ، اقدام لازم به عمل آورند.


کدخبر:9412
  ۴  
آی اسپورت
2016-03-02 15:11:54
نظر دهید

۴ نظر
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۲۰
از صدا و سیما که چیزی در نمیاد باید برن سراغ دولت که بودجه بذاره براش
میلاد
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۴۳
باید چند تا بازی هارو پخش نکنن،اونوقت خیلی از مردم به صداوسیما اعتراض میکنن و هم کلی ضرر مالی برای تلویزیون داره،درنهایت مجبور میشن تعامل کنن.
فقط باید تحریم بشن
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۵۰
برن سراغ دولت؟؟صدا سیما بچاپه و پولشو مردم بدن؟؟!
اسمان
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۴۱
اقای کفاشیان درست صداسیما حق فوتبالونمیده ولی شما هم میبینی نزدیک انتخابات است ومشکل داری میخوای حاشیه درست کنی از شما این چیزها کهنه شده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر