فهرست
گزارش ویژه: بهترین بازیکن زیر 23 سال لیگ؟
گزارش ویژه: بهترین بازیکن زیر 23 سال لیگ؟

گزارش ویژه: بهترین بازیکن زیر 23 سال لیگ؟

آی اسپورت- در این فصل به لطف قوانینی که سازمان لیگ تصویب کرد، فرصت بیشتری به بازیکنان جوان می‌رسد. در این جا پنج بازیکن برتر لیگ پانزدهم را از نظر آماری معرفی می‌کنیم.


 
علی علیپور: 4 گل، 2 پاس‌گل


مهاجم 22 ساله پرسپولیس اولین گل این فصل تیمش را به ثمر رساند. دقایقی بعد هم پاس گل را به هادی نوروزی داد. آغاز خوب علیپور، ادامه‌ای طوفانی هم داشت. علی از بیست‌ویک دیدار این فصل فقط در دیدار مقابل گسترش‌فولاد و راه‌آهن اصلا به میدان نرفت. در سایر بازی‌ها هر چند کم ولی در زمین حاضر شد. او در 909 دقیقه‌ای که به بازی گرفته شد، چهار گل زد و دو پاس گل داد. دو بار هم با کارت داور جریمه شد.


 
 
محسن کریمی: 5 گل، بدون پاس گلمحسن با پنج گلی که در لیگ این فصل به ثمر رسانده، گوی سبقت را از همه رقیبان هم‌سن و سالش ربوده. کریمی در لیگ پانزدهم 902 دقیقه فرصت خودنمایی پیدا کرد که پنج گل زده و دریافت دو کارت زرد حاصل کارش بود. کریمی برای ادامه فصل باید تلاش کند که تعداد صفرهای مقابل پاسِ‌گلش را از بین ببرد.


 
محمد دانشگر:  2 گل، یک پنالتی1118 دقیقه به میدان رفت که در این مدت دو گل هم برای نفت به ثمر رساند. دانشگر در بازی با پرسپولیس هم آن پنالتی معروف را داد. همچنین پنج کارت زرد هم دریافت کرد که دو دیدار را به همین خاطر از دست داد. دانشگر در چهارده دیدار این فصل به میدان رفت که به غیر از دیدار رفت و برگشت مقابل استقلال که مجموعا 38 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد، در سایر مسابقات حضوری کامل داشت. نفت در حضور دانشگر در هفت مسابقه کلین‌شیت کرده است.
 
 
 
مهدی ترابی: 3 پاس‌گل، 2 کارت زرد بازیکنی که مجید جلالی مدعی شده بود که به دستور او در رقابت‌های مقدماتی المپیک به استراحت پرداخت، 1397 دقیقه به میدان رفت. ترابی در چهار دیدار اخیر مقابل تیم‌های قدرت استقلال خوزستان، پدیده، سپاهان و پرسپولیس حتی تعویض هم نشده. شماره شش تیم ملی در این فصل سه پاس گل داد و دو بار با کارت زرد داور جریمه شد. مهدی ترابی هنوز نتوانسته طلسم گل نزدن‌هایش در این فصل را در سایپا بشکند.


 
 
احسان پهلوان: 3 گل، 1 پاس‌گلوینگر ذوب‌آهن نسبت به سایر هم‌تیمی‌هایش در تیم ملی بیشتر به بازی گرفته شد. پهلوان 1743 دقیقه از لیگ این فصل را تجربه کرد. او در این مدت سه گل زد و یک پاس گل داد. پهلوان دو بار هم با کارت زرد داور جریمه شد.کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-03-02 15:43:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر