فهرست
گزارشي از تقلب استقلالی‌ها/ می‌خواستند رحمتی را برنده کنند، نشد!
گزارشي از تقلب استقلالی‌ها/ می‌خواستند رحمتی را برنده کنند، نشد!

گزارشي از تقلب استقلالی‌ها/ می‌خواستند رحمتی را برنده کنند، نشد!

آی اسپورت- با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، رسانه‌های مختلف اقدام به نظرسنجی در مورد برترین چهره‌های ورزشی کشور می‌کنند. در همین راستا خبرگزاری ایسنا هم از چند روز پیش یک نظرسنجی در مورد محبوب‌ترین ورزشکار ایران در سال94 طراحی کرده و از مخاطبانش خواسته به گزینه مورد نظرشان رأی بدهند.
در این نظرسنجی غیر از نفراتی مثل سعید معروف، فرشته کریمی و بهداد سلیمی، اسم دو فوتبالیست هم گنجانده شده؛ مهدی طارمی و مهدی رحمتی از پرسپولیس و استقلال که مطابق انتظار رقابت اصلی بین آنها شکل گرفت. خیلی زود و بعد از گذشت چند ساعت از آغاز نظرسنجی، تقریبا ترکیب آرا مشخص شد. به این ترتیب مهدی طارمی با 29 تا 31درصد آرا در صدر قرار گرفت و مهدی رحمتی با میانگین رأی 10درصد کمتر از طارمی روی پله دوم ایستاد. 50درصد بقیه آرا هم بین سایر گزینه‌ها توزیع شد.
این روند برای چند روز ادامه داشت و هر روز تقریبا 500 تا هزار نفر به آمار شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی افزوده می‌شد. تا ظهر دیروز بیش از 5هزار نفر در این رقابت شرکت کرده بودند و باز طارمی با فاصله‌ای حدودا 10درصدی نسبت به رحمتی مقام اول را در اختیار داشت. با این وجود از حوالی ساعت14، ناگهان روند رأی‌گیری به شکل عجیبی به سود رحمتی تغییر کرد.

اسم رحمتی حذف شد
در حالی که تعداد شرکت‌کنندگان به شکل نامتعارفی در حال افزایش بود، مدام آرای رحمتی بالا و بالاتر می‌رفت؛ به طوری که هر چند دقیقه یک‌بار، یک‌درصد از آرای دیگران کاسته و به آرای او اضافه می‌شد. ما از ساعت15 و 42دقیقه متوجه غیرعادی‌بودن شرایط این نظرسنجی شدیم و از آن زمان به بعد، هر چند دقیقه یک‌بار از نتایج ثبت‌شده پرینت‌اسکرین گرفتیم. در اولین عکس مشخص است که رحمتی 27درصد آرا را به دست آورده و ضمن جبران عقب‌افتادگی‌اش از طارمی، مقام اول را از آن خودش کرده است. آرای رحمتی درست 20دقیقه بعد به شکل حیرت‌انگیزی به 33درصد افزایش پیدا می‌کند و 40دقیقه بعد، از 40درصد هم بالاتر می‌رود! یعنی مدام از رأی بقیه نامزدها کاسته شده و رأی کاپیتان استقلال افزایش پیدا کرده است.
چنین روندی فقط یک احتمال را به ذهن متبادر می‌کند؛ اینکه برخی از هواداران رحمتی با استقاده از روبات، سیستم نظرسنجی را هک کرده و رأی رحمتی را افزایش داده‌اند. گویا برای این گروه از حامیان سنگربان استقلال، عقب‌افتادگی از طارمی به‌هیچ‌وجه قابل هضم نبوده و آنها تصمیم گرفته‌اند با این شیوه، ظرف تنها چندساعت رأی مهدی رحمتی را چندبرابر و پیروزی مقتدرانه او را قطعی کنند!
در نهایت هم خود خبرگزاری ایسنا با پی بردن به تقلب صورت گرفته، حوالی ساعت18 ناچار به حذف اسم مهدی رحمتی از این نظرسنجی شد. به این ترتیب طارمی با کسب 37درصد آرا دوباره به صدر برگشت که این مساله را در تصویر آخر می‌بینید.
تقلب در صفحه روحانی
البته در روزهای اخیر، این اولین‌باری نیست که بحث تقلب در فضای مجازی مطرح می‌شود. پیش‌تر تسنیم خبر داده بود مراجعه به صفحه اینستاگرام روحانی و درخواست از او برای حفظ کی‌روش هم کار یک روبات بوده است؛ ادعایی که باورش کمی دشوار به نظر می‌رسد.
 


منبع: همشهری ورزشی

9411
  ۲۰  
آی اسپورت
2016-03-02 16:09:29
نظر دهید

۲۰ نظر
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۰۴
به به
حماسه جدیدی از تیم دسته سومی
برزو
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۵۰
وای! خدای من! فقط همین یه افتخار رو کم داشتیم! شناخته شدن رحمتی به عنوان بهترین ورزشکار سال 94 در خبرگزاری ایسنا! حذف رحمتی از نظرسنجی این خبرگزاری یه ضربه ی مهلک به کاپیتان استقلال بود! قطعا طارمی خیلی خیلی از رحمتی بهتره! تو همه ی بازیها فقط و فقط ده تا تک به تک ساده رو خراب میکنه از نظر فنی که قابل قیاس با رحمتی نیست، از نظر اخلاقی هم معلومه خیلی سرتر از رحمتیه! رحمتی بی عرضه است هیچوقت تمرین تعطیل نمیکنه رو به دوربین بگه من بزرگتر تیمم هستم! قطعا حق طارمیه! ما بهترین هکرهای دنیا رو استخدام کرده بودیم تا نظرسنجی ایسنا رو هک کنند تا رای رحمتی بیشتر بشه اما رسوای دو عالم شدیم! دعوت نشدن رحمتی به تیم ملی، نرفتن رحمتی به جام ملتها و جام جهانی و... رو میتونیم فراموش کنیم اما حذف شدن اسم رحمتی از نظرسنجی ایسنا هیچوقت فراموش شدنی نیست. ما خیلی برنامه ریزی کرده بودیم رحمتی تو این نظرسنجی اول بشه اما متاسفانه این فاجعه رخ داد!
قاسم
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۵۶
در اعتراض به حذف شدن اسم رحمتی از نظرسنجی این خبرگزاری قراره فردا ساعت 9 صبح روبه روی ساختمان این خبرگزاری دست به تجمع بزنیم. از تمام دوستان استقلالی خواهش میکنم فردا ساعت 9 اونجا باشند.
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۱۵
از اف سی کیسه و هواداراش هیچی بعید نیست.
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۳۵
باز هم مکتب کیسه و جعل
اسمان
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۵۴
اقای رحمتی محبوبیت بایدواقعی باشد با تقلب نمیشود محبوب شد. محبوب مثل علی کریمی.
long burger
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۱۵
لنگی اسپورت چرت ننویس قبل ازینکه ایسنا نظر سنجیشو پاک کنه و بگه از بعد از ظهر شروع شده تقلب صبحش مهدی رحمتی اول بود،اون طارمیه که میخواست تقلب کنه بیاد بالا... از ساندویچ های لنگ هم بنویس
برزو
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۴۱
نظر سنجی اهمیتی نداره، به نظر شما الان اگه خبرگزاری ایسنا (یا برنامه نود یا حتی یه سایت خارجی مث goal.com) سوالش این باشه( کدام یک از بازیکنان بهتر هستند؟ 1)لیونل مسی 2)کریستیانو رونالدو 3)علی کریمی //// ) امار اینجوری میشه: مسی نیم درصد، رونالدو نیم درصد، کریمی 99 درصد! /// اینا فقط موجبات خنده است! شما لنگیها به همین نظرسنجیها استناد کنید و دلخوش باشید! اگه این نظرسنجیها نباشه چی دارید که بهش افتخار کنید خوش باشید با همین نظرسنجیها! هک کردن نظرسنجی خبرگزاری ایسنا(که خود من تا حالا یه بار هم نرفتم و نمیدونم چه شکلی هست!) چه اهمیتی داره که کسی بخواد هک کنه؟ الان تو همه ی نظرسنجیهای نود لنگیها اول شدند چه اتفاقی افتاده؟ استقلال از صدر جدول اومده پایین؟ دوتا قهرمانی استقلال تو اسیا رو ازش گرفتند؟ اون چیزی که داره اتفاق میفته و واقعیت داره مهمه نه تعصبات احمقانه ی سنتی! (پست پزشکی امروز برای جوانان ورزشکار: روشهای جدید دوپینگ به شدت خطرناک هستند و باعث سکته و ایست قلبی میشوند)
علی عبدالمالکی
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۵۱
این نظرسنجیها اعتبار نداره، به قول یکی از دوستان میگفت سوال بعدی برنامه ی نود: الان روزه یا شب؟ 1-روز 2- شب 3-لنگ (جوابها: لنگ 100%!) حالا کاری به استقلالیها ندارم ولی انصافا چند هفته پیش علیرضا جهانبخش بهترین بازیکن جوان لیگ هلند به عنوان بهترین تو نظرسنجی نود انتخاب نشد و یه لنگی انتخاب شد! کلا لنگیها تموم کمبودهای خودشونو دارن تو این نظرسنجیها جبران میکنن که خب اشکالی هم نداره و مهم هم نیست. همون طور که همیشه قشر روشنفکر و نخبه تو یه جامعه اقلیت رو تشکیل میدن و قشر عام اکثریت؛ بیشتر بودن طذفداران لنگی اتفاقا بهترم هست! مثلا اون روز که فرهاد بعد از اخراج 4 تا انگشت خوشگلشو نشون داد اگه 20 هزار نفر فقط تو ورزشگاه بودند اینقدر نمیچسبید که 120 هزارتا لنگی یهو سوختند پودر شدند!!
آقا ولکنین نظر سنجی رو. یکشنبه ساندویچ دو نون می دن ؟
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۱۱
آقا ولکنین نظر سنجی رو. یکشنبه ساندویچ دو نون می دن ؟
جواد
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۳۱
از شما چه پنهون همین نظرسنجی سایت شما رو هم هک کردیم (چه تیمی برای قهرمانی لیگ برتر لیاقت بیشتری دارد?) واسه همینه 57% از رای دهندگان شانس قهرمانی استقلال رو بیشتر دونستند.(دوستان استقلالی به نظرسنجی رای بدید، تکرار میکنم به نظرسنجی که حاشیه ی سایت تو صفحه ی اصلی هست رای بدید، تاکید میکنم به نظرسنجی رای بدید!)خخخ
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۵۵
برزوگوزو بازم حرف زدی؟
یوسف
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۱:۱۸
کار خیلی چرتی کرده خبرگزاری ایسنا! خبرگزاری ای که نتونه از آرا حفاظت کنه غلط میکنه نظرسنجی برگزار کنه! ضمنا تراختوری هستم و نه استقلالی ام نه پرسپولیسی
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۱۸
حالا چه اهمیتی داره این نظر سنجی؟؟!! مهم اینه که لنگیا ... سید رو هم نمیتونن بخورن!
علی
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۳:۴۳
جالبه رسانه چی های لنگی مثل هواداران معمولی لنگ پر از عقده هستن.اینکه مطلبی به این بی اهمیتی تبدیل به خبر میشه فقط حقارت نگارنده مطلب رو میرسونه.پارسال هم بانک ورزش هم همین کار رو کرد و فقط از لنگی ها این کار بر میاد.استقلالی ها احتیاج به این کارها ندارن کافیه شما به پیج های اصلی فیس بوک برید تا ببینید پیج بزرگ استقلال 500 هزار لایک داره در حالیکه مال لنگ فقط 370 هزار لایک بیشتر نداره.
-
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ۰۸:۳۴
خوبه این نظر سنجیا اهمیت نداره و شما کیسه کشای مغز نخودی می خواین با تقلب و جعل اول بشین
-
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ۰۹:۱۲
آقای "چهارشنبه 12 اسفند ساعت 22:18": اگه ... رحمتی خوردنی بود که شما کیسه کش ها چیزی ازش باقی نذاشته بودین تا حالا...
آبی سوبله چوبله
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۰۷
رحمتی محبوب قلبهای آبی هست و نیازی به این نظر سنجی های قلابی و تقلبی و اسم درآور کن نداره.رحمتی شایستگی هاشو توی دروازه استقلال نشون میده و بس! جایزه و افتخار کسب کردن تو نظرسنجی کجا و قهرمانی تو لیگ و آسیا کجا؟؟!!! خدایا این خوشی رو ازشون نگیر..خخخخخخخخ
برزو
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۲۷
فردا جمعه است بازدیدتونم زیاد میشه فقط میخوام بشمارم ببینی چقدر تیتر "ضد استقلالی" تو همین حاشیه ی کنار صفحه هست تو این لحظه که دارم این کامنت رو مینویسم :(تقلب استقلالی‌ها/ می‌خواستند رحمتی را برنده)( اظهارنظر روز: صالح و مظلومی مثل زن لیسانسه)(چرا کی‌روش بازی‌های استقلال را از نزدیک)(مصاحبه جنجالی کمال: 4را زیر پا له می کنم)(تمدید با رحمتی؛ راه برای آمدن فرهاد هموار)//// تیتر اخر از این نظر حاشیه ایه که هنوز مظلومی سرمربی استقلاله:::: شد 5 تا تیتر! بعد میگیم اسم سایتو بذار "لنگ اسپورت" بدت میاد.
خشاایاار4444
شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۴۸
تووووف تو سایتتون که چشم دیدن تاجیا رو ندارید.زیرش باشید فعلا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر