فهرست
گزارش روز: بحران گلز‌نیِ تیم گل‌محمدی
گزارش روز: بحران گلز‌نیِ تیم گل‌محمدی

گزارش روز: بحران گلز‌نیِ تیم گل‌محمدی

 آی اسپورت- تساوی بدون گل برابر لخویا با توجه به پیروزی یک بر صفر مسابقه هفته گذشته در قطر، نتیجه بدی برای پسران یحیی گل‌محمدی به شمار نمی‌رفت اما هواداران نه چندان پرشمار اصفهانی سفید و سبزها در فولادشهر، توقع داشتند این تیم در مسابقه دوم با لخویا نیز به خوبی بازی اول ظاهر شد و با شکست دادن این تیم، خیلی زود راه صعود به مرحله بعد را هموار کند. معضلِ بزرگ ذوب‌آهن در لیگ پانزدهم، شب گذشته در لیگ قهرمانان آسیا نیز رویت شد. تیم یحیی این روزها در راه خلق موقعیت‌های گلزنی با مشکل مواجه شده و به سختی می‌تواند دروازه تیم‌های رقیب را باز کند.
 

 
 
فرصت‌طلبی مهدی رجب‌زاده در اولین مسابقه مرحله گروهی لیگ قهرمانان، ذوب را به یک گل 3 امتیازی رساند اما در مسابقه دیشب دیگر مدافعان رقیب اشتباه نکردند و چنین فرصتی در اختیار مرد باتجربه ذوب آهن قرار ندادند. اگر بازی با پرسپولیس را کنار بگذاریم، ذوب‌آهن در 10 مسابقه اخیر لیگ و آسیا، هرگز موفق نشده بیشتر از یک گل به تیم حریف بزند. بعد از پیروزی 3 گله برابر پدیده در هفته سیزدهم، ذوب آهن به استقلال خوزستان و استقلال تهران گل نزده و به سایر تیم‌های حریف نیز نهایتا یک گل زده است. آن‌ها از ابتدای فصل به 5 تساوی بدون گل دست پیدا کرده‌اند.
 


 
بحران گل‌زنی هفته‌های اخیر ذوب در شرایطی شکل گرفته که هر دو مهاجم نوک این تیم، از بهترین‌های فوتبال ایران هستند. از بین  کاوه رضایی و مسعود حسن‌زاده اما هر بار فقط یک بازیکن در ترکیب قرار می‌گیرد و بازیکن دیگر معمولا اواخر نیمه دوم وارد زمین مسابقه می‌شود. سبک بازی تیم یحیی در طول فصل و به ویژه در این هفته، بیشتر از مبتنی بودن به پاس‌های رو به جلو، در پاسکاری‌های عرضی مداوم خلاصه شده که طبیعتا نمی‌توانند راهگشای مشکلات خط حمله تیم باشند. شاید تغییر دادن سیستم و استفاده توامان از کاوه و مسعود، مشکلات گلزنی ذوب را کمرنگ کند. تیم گل محمدی برای جبران اختلاف 5 امتیازی با صدر جدول، به نمایش‌های شجاعانه‌تر و بازی‌های هجومی‌تری نیاز خواهد داشت. 
کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-03-02 17:27:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر