فهرست
فولاد 1 ـ بنیادکار صفر؛ اهواز صبر ایوب داشت ! / صدرنشینی قرمزهای تماشایی
فولاد 1 ـ بنیادکار صفر؛ اهواز صبر ایوب داشت ! / صدرنشینی قرمزهای تماشایی

فولاد 1 ـ بنیادکار صفر؛ اهواز صبر ایوب داشت ! / صدرنشینی قرمزهای تماشایی

آروین آل مذکور - اهواز 
آی اسپورت- 
ساعت: 17:25، ورزشگاه غدیر اهواز
تماشاچی 30هزار نفر
فولاد:سوشا مکانی، بختیار رحمانی، اسماعیل شریفات (64 لوسیانوپریرا) ، مهدی بدرلو، پادوانی، ایوب والی، مهرداد جماعتی، امید خالدی، ساسان انصاری (90 چاوز) ، غلامرضا رضایی (ایوب کلانتری) و سروش رفیعی

سرمربی: حسین فرکی

شرح بازی : 

فولاد موفق شد  در ورزشگاه غدیر اهواز مقابل بنیادکار ازبکستان به برتری یک بر صفر برسد.فولاد با این پیروزی در گروه B رقابتها و با توجه به یک بازی بیشتر نسبت به الجیش قطر با هشت امتیاز  در صدر جدول قرار گرفت و تقریبا صعود خود را به دور بعدی این رقابتها مسجل کند.

در نیمه نخست، نماینده ایران که عبدالله کرمی، شهاب کرمی و آرش افشین را در اختیار نداشت برای رسیدن به دروازه حریف به حرکات سرعتی اسماعیل شریفات، غلامرضا رضایی و ساسان انصاری دل بسته بود و از سوی دیگر بنیادکار نیز از ارسال توپ های بلند و شوت از راه دور برای رسیدن به گل بهره گرفت.

نیمه نخست این دیدار صحنه خاصی  نداشت  اما فولاد در نیمه دوم تیم برتر میدان بود و بارها بر روی دروازه تیم میهمان خطرساز ظاهر شد. حضور تصادقی لوسیانو پریرا داخل زمین به تیم فولاد چهره تهاجمی تری بخشید.اسماعیل شریفات در دقیقه 54 مصدوم شد که پس از حضور پزشکان تیم دوباره به زمین بازگشت ولی در نهایت نتوانست به بازی ادامه دهد و به جای او لوسیانو پریرا به زمین آمد.

در دقیقه 76 بازی ایوب والی، مدافع پیش تاخته بازی، کرنر بختیار رحمانی را با ضربه سر به گل تبدیل کرد و فولاد با همین گل سه امیتاز کامل این مسابقه را تصاحب کرد . والی مدافعی که جانشین کرمی شده بود با یک ضربه سر قوی توانست دروازه دروازبان جوان ازبکستانی را باز کند . نکته ای که در نیمه دوم مشهود بود پاسهای پر تعداد بازیکنان فولاد در یک سوم میانی و همچنین یک سوم دفاعی بنیاد کار بود.

در پایان این دیدار، فولاد با هشت امتیاز از چهار بازی در رده نخست قرار گرفت. الجیش با پنج امتیاز و با یک بازی کمتر در جایگاه دوم قرار دارد و تیم های بنیادکار و الفتح عربستان با دو امتیاز در رده های سوم و چهارم هستند.

دقایق حساس :

 دقیقه 10 این دیدار یک ضربه پشت دروازه بنیادکار برای فولاد بدست آمد که در نهایت ضربه بختیار رحمانی با اختلاف کمی از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه 17 ضربه بازیکنان بنیادکار با اختلاف بسیار زادی از بالای دروازه فولاد بیرون رفت.

دقیقه 21 میز بازیکنان فولاد حمله‌ای دیگر را به سمت دروازه بنیادکار ترتیب دادند که ضربه آرام غلام‌رضا رضایی با اختلاف زیادی از کنار به خارج از چارچوب زده شد.

دقیقه 48 ساسان انصاری ضربه‌ای را از راه دور به سمت دروازه بنیادکار روانه کرد که توسط دروازبان این تیم رفع شد.

دقیقه 53 سروش رفیعی ضربه‌ای را با پای چپ به دوازه بنیادکار زد که با واکنش خوب دروازبان بنیادکار مواجه شد.

دقیقه 61 هم یک موقعیت عالی برای پریرا بدست آمد و او هم به راحتی این موقعیت تک به تک را از دست داد.

دقیقه 90 - آخرین بخت بازی را هم لوسیانو پریرا از دست داد . 

شرح گل : 
1-0 ( فولاد) : در دقیقه 76 ایوب والی با یک پرش بلند کرنر بختبار رحماتی را به تک گل بازی تبدیل کرد . 

بهترین بازیکن: ایوبی والی با گل 3 امتیازی عالی خود در این مسابقه موثرترین بازیکن میدان لقب بگیرد. این مدافع صبور و خوش اخلاق با گلی که در این بازی به ثمر رساند قلب هواداران فولاد را تصاحب کرد.در کنار والی  نمیتوان از بازی پرتلاش و تاثیر گذار ساسان انصاری گذشت.آقای گل سابق لیگ امید کشور با 21 سال سن آینده بسیار روشنی پیش رو دارد
اتفاق ویژه: استقبال فوق العاده مردم اهواز از این دیدار برای فولاد پیش برنده و تاثیرگذار بود. آنها توانستند با حمایت کامل فولاد تیمشان را 8 امتیازی کنند. این پیروزی مبارک خوزستانی خونگرم.

فولاد که پیش از بازی با بنیادکار به دلیل تفاضل گل و با 5 امتیاز در رده دوم قرار داشت حالا با این برد 8 امتیازی شد و تا پیش از دیدار الجیش و الفتح موقتا در صدرجدول قرار گرفت تا در صورتی که الفتح بتواند در قطر از سد الجیش بگذرد صدرنشین جدید گروه B لقب بگیرد.

در دیگر دیدار این گروه از ساعت 21:30 به وقت تهران تیم 5 امتیازی الجیش قطر در دوحه از الفاتح عربستان که فقط 2 امتیاز اندوخته است پذیرایی می کند.

     
آی اسپورت
2014-04-01 21:39:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر