فهرست
حمله تند منصوریان به باشگاه نفت:دروغ‌گو و کلاهبردار هستند!
حمله تند منصوریان به باشگاه نفت:دروغ‌گو و کلاهبردار هستند!

حمله تند منصوریان به باشگاه نفت:دروغ‌گو و کلاهبردار هستند!

آی‌اسپورت- سرانجام بغض علیرضا منصوریان ترکید. همانطور که در رختکن، وقتی عکس دارستانی را دید، ترکید. شاهدان می‌گویند منصوریان در رختکن نفت نتوانست بغض خود را مثل این چندماه فرو بخورد. مصداق بازر بارانی که بالای شهر ایستاده بود و عاقبت بارید. منصوریان عاقبت بارید و نتوانست سکوت کند. او بعد از ظهر دیروز در گفت‌وگوی ویژه با خبرورزشی بعد از مرگ دستیارش، چیزهایی را گفت که در این ماه‌ها در گلویش گیر کرده بود. حرف‌هایی زد که مملو از گلایه بود. مردی که امسال در نفت ماند تا این تیم را قهرمان کند، حالا مستاصل از اتفاقات تلخی می‌گوید که در این باشگاه برایش رخ داده است.


آقای منصوریان به خاطر مرگ آقای دارستانی تسلیت می‌گویم. مرگ او شوک بزرگی برای نفت و فوتبال ایران بود. چه اتفاقی روز دوشنبه افتاد؟
اول از همه مرگ اکبر آقا را به خانواده‌اش تسلیت می‌گویم و برای آنها طلب صبر دارم. رفتن او برای ما درد بسیار بزرگی بود، چه برسد به خانواده‌اش. خدا فقط صبر بدهد. مرگ اکبر آقا را به خانواده فوتبال و دوومیدانی تسلیت می‌گویم. نمی‌دانم از کجا شروع کنم. حال روحی خوبی ندارم. اکبر آقا شب قبل از فوتش به من زنگ زد و گفت حال روحی‌ام به هم ریخته است. مشکلات زیادی دارم. وضعیت مالی‌ام خوب نیست. گفت خسته شده‌ایم از این همه مشکل در تیم. شب عیدی است و بچه‌ها همه ناراحتند. گفتم اکبر آقا حتما به تمرین بیا، بعد از آن شب با هم حرف می‌زنیم و یک راهکاری پیدا می‌کنیم تا این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم. به او برنامه تمرینی را دادم. دوشنبه حول و حوش 30 دقیقه از تمرین گذشته بود که اکبر آقا گفت کمرم سوخت... همانجا سکته کرده بود. وقتی آمبولانس رسید با قرص خواستند وضعیت اکبر آقا را بهتر کنند ولی در آمبولانس یک بار دیگه سکته زد. سکته آخر را هم روی تخت بیمارستان زد و برای همیشه از جمع ما رفت. نمی‌دانم چه بگویم. دردی است که انگار درمانی ندارد. خیلی راحت اکبر آقا را از دست دادیم. او به خاطر مشکلات مالی سکته کرد.


با هر کدام از بازیکنان نفت هم که حرف می‌زنیم، می‌گویند آقای دارستانی به خاطر مشکلات مالی اوضاع خوبی نداشت و حتی نمی‌توانست همسرش را از استرالیا بیاورد. چرا شرایط نفت امسال این گونه شده؟
من در 30 سال فوتبال، چیزهایی که امسال در نفت دیدم، ندیده بودم. امیدوارم تا عمر دارم، دیگر این چیزها را نبینم. یکی از این اتفاقات را همین دیروز در نفت تهران افتاد. برای من وحشتناک بود. صبح زودتر رفتیم و پارچه‌های سیاه و بنرها را در محل تمرین زدیم ولی یک نفر از باشگاه نیامده بود، جز آقای شیبانی و ایرانیان که در این مدت همیشه کنار ما بودند. یک نفر از باشگاه نیامد که تسلیت بگوید. یک نفر از شرکت ملی نفت نبود. یکی نبود که به داد ما برسد. تسلی خاطر بدهد. یک نفر از هیات مدیره نیامد. این درد است به خدا. من این چیزها را در عمرم ندیدم. اصلا انگار اکبر آقا جزو این باشگاه نبود. انگار آنها همه شرایط را برای او و تیم مهیا کرده بودند. شما نمی‌دانید حال ما چطور بود.


بچه‌های نفت تهران هم گویا در رختکن به شدت گریه کرده‌اند و حتی صدای اعتراض‌شان درآمده است.
بچه‌هایم و من دیروز چیزهایی در این فوتبال دیدیم که.... دیگر حالم دارم از این وضعیت بهم می‌خورد. در این چند وقت در نفت تهران چیزهایی دیدم که اگر از جنس فوتبال نبودم و آن را نمی‌شناختم، از فوتبال متنفر می‌شدم و برای همیشه می‌رفتم. در این سال در نفت چیزهایی دیدم و تجربه کردم که در تاریخ فوتبالم ندیدم. می‌خواهم بگویم کلمه بی‌معرفت برازنده نفتی‌هاست. در اوج بی‌معرفتی با من و تیمم برخورد می‌کنند. فقط ما در تهرانسر هستیم و هر روز تمرین می‌کنیم. انگار فقط از تیم نفت ما وجود داریم و هیچکس نیست. این قدر سخت بود یک نفر برای تسلی خاطر به تمرین بیاید؟ این قدر سخت بود؟


این اتفاقات شما را شدیدا ناراحت کرده است. امسال که نفت مشکلات زیادی داشته، هیچگاه شما را این قدر دلخور ندیده بودیم.
حالا که دارم حرف می‌زنم بگذارید بگویم. من دیروز خیلی متاسف شدم. به امسالی که در نفت گذراندم فکر کردم. فقط می‌توانم کارشان را با کلمه بی‌معرفت توصیف کنم. بی‌معرفتی کردند و باعث شدند این اتفاق‌ها برای نفت تهران بیفتد. این کلمه برازنده‌شان است. ناجوانمردانه‌ترین روش‌ها را به کار بردند. ما یک مشت بازیکن جوان داریم. چرا با آنها این کار را می‌کنند. مثل اکبر لارستانی که در تیم ما تحت فشار باشند، 20، 30 نفر داریم. اگر در این مدت دلگرمی‌های کادر فنی و میرشیبانی و ایرانیان که سنگ صبور بازیکنان شده‌اند نبود، خدا می‌داند چه اتفاقاتی می‌افتاد. دیروز بازیکن ما بی‌خود و بی‌جهت وسط رختکن داد می‌زد. همه می‌گفتند علی آقا شما نباید از گرفتن حق اکبر آقا عقب نشینی کنی. به خدا می‌ترسم اکبر آقا آخرین نفری نباشد که در تیم ما به این وضعیت دچار شد. شرایط یک سری بچه‌ها را که می‌بینم می‌ترسم. مربی ما به خاطر وضعیت خراب چند بازیکن تیم به رختکن آمد و گریه کرد. دیگر چقدر بی‌معرفتی؟ کلمه بی‌معرفت برازنده دوستان در نفت تهران است.شما یک بار گفته بودید که در اول فصل قول دادند بودجه مشخصی در اختیار تیم قرار دهند. پس چه اتفاقی افتاد؟
چیزهایی که به من اول فصل گفتند، همه‌اش دروغ بود، همه‌اش. به نظر من این یک کلاهبرداری فوتبالی است. کاری که با من کردند کلاهبرداری بود. برای من خنده‌دار و جالب است. کلاه‌برداری در روز روشن بود. به من گفتند این قدر بودجه داریم. بیا و کارت را ادامه بده. من وارد کار شدم ولی دیدم همه منبع‌ها را به روی تیم ما بسته‌اند. حالا ما مانده‌ایم و این قدر مشکل. نهایت بی‌احترامی به ما شده است.


به خود شما پولی دادند؟
دوست ندارم درباره پول خودم حرف بزنم. برای من بچه‌هایم مهم هستند. ولی در سال 94 من یک هزار تومانی از پول قراردادم نگرفته‌ام. مایه شرمساری است. آن وقت می‌گویند توقع ما این بود نفت جزو مدعیان باشد. چه امکاناتی در اختیار تیم گذاشته‌اید که دنبال مدعی بودن هستید؟ مایه شرمسازی است. نمی‌دانم این خجالت را چه کسی حاضر است از مجموعه نفت تحمل کند. کسانی را که عامل و مسببش هستند واگذار می‌کنم به خدا. انشاءالله خدا در زندگی‌تان تنبیه‌تان کند. چرا اول فصل به من دروغ گفتید که نفت این طوری است؟ سرم کلاه گذاشتند که من در نفت بمانم. سر من و سر بازیکنانم کلاه گذاشتند. سر تدارکات، ماساژور و دیگر اعضای تیم. شما که شجاعت نداشتید چرا تیم‌داری کردید؟ اول فصل به ما می‌گفتند پول نداریم. آن موقع می‌گذاشتید تصمیم بگیریم.


گویا بازیکنان هم اعتراض‌هایی داشتند ولی به نتیجه نرسیده است.
متاسفانه سیستم دیکتاتوری در تیم پیاده کرده‌اند. بازیکن این قدر مشکل دارد که در رختکن داد می‌زند. اگر اینها بازیکنان استقلال و پرسپولیس بودند، هواداران به فریادخواهی‌شان بلند می‌شدند. هواداران فریادرسشان می‌شدند ولی ما چون هوادار نداریم، سیستم دیکتاتوری پیاده می‌کنند. تا یکی از بچه‌ها از مشکلات می‌گوید، به او جواب می‌دهند اگر از جایت تکان بخوری 30 درصد جریمه می‌شوی. من در سال 94 فقط در نفت تهران تهدید دیدم. این ادبیات مایه خجالت است. بازیکنان من مظلوم هستند. اگر استقلالی و پرسپولیس بودند کسی جرات می‌کرد این کارها را با آنها کند؟ کسی می‌توانست به بچه‌هایم بی‌احترامی کند؟ به شخصیت بچه‌هایم توهین کند؟ کاش ما هم مثل این دو تیم هوادار داشتیم. چرا باید بازیکن جوان من تا اعتراض می‌کند، تهدید به جریمه شود و به او بگویید همینی که هست؟ شما نفتی‌ها آخر بی‌معرفت‌ها هستید.


کدخبر:9412
  ۵  
آی اسپورت
2016-03-02 18:29:54
نظر دهید

۵ نظر
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۳۲
برای تیم نفت متاسفم کوچکترین وظیفه انسانی رو هم انجام نمیدن بعدم همه چیز رو ب قسمت ربط میدن
-
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۵۹
البته خدا یارو رو رحمت کنه، ولی پول فرستادن زنش به استرالیا رو داشت، پول برگشتشو نداشت؟ ما که نمی تونیم زنمونو تا شابدوالعظیم بفرستیم
پرززز
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۳۷
متاسفانه اینجا هر کس نجابت ب خرج بده و نخواد سرو صدا کنه اشتبته برداشت میکنن و میخوان سرشو ببرن.جلو این افراد باید ایستاد میبینم ک بعد از این مصاخبه قتبرزاده و ال اسحاق ک در طول فصل از هیچ توهین و تهدیدی نسبت ب منصوریان و بازیکنا کم نداشتن با فارس و تسنیم مصاحبه کردن و تقریبا عدر خواهی کردن .حتی رو سایت باشگاهشون گداشتن البته همیشه وقتی دستا رو میشه کی بود کی بود من نبود پیش میاد ولی همین ک کاری کرد ک قنبر ک تا ظهر مصاحبه کرده بود و طلبکار بو د ترسیده خوشحالم هرچند ک اون عزیز زنده نمیشه.اقای دارستانی غم کادر و باریکنا رو بیشتر از خودش داشت استرالیا ی مثال بود.روحش شاد
-
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ۰۸:۵۰
وقتی شان سرمربی تیم نفتو در حد بوقچی تیم سابقت میاری پایین باید منتظر این برخوردا هم باشی.شما فعلا جواب بده چرا با نیمکت نشینی بیرانوند جام حذفیو تقدیم تیم سابقت کردی.جواب بده چرا وقتی می شد از فروش بیرانوند و امیری به پرسپولیس درآمدزایی کرد و پولشو خرج تیم کرد به خاطر تعصبات سخیف رنگی سنگ اندازی کردی!!
برزو
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۱۲
من استقلالی ام اما با بخشی از کامنت دوستی که (پنجشنبه 13 اسفند 8:50) کامنت گذاشته موافقم. اگه واقعا اینقدر وضع نفت خراب بود باید با درامدزایی از طریق فروش بیرانوند به پرسپولیس مشکلشونو حداقل به طور موقت حل میکردند. ضمن اینکه تو یکی از یادداشتهای دیگه تو سایت ای اسپورت خوندم قرارداد این بدنساز ماهانه 25 میلیون تومان میشده اگه پرداخت نشدن این پولها باعث سکته میشه پس این همه کارگر که با حقوق اداره کاری 700-800 هزارتومنی دارن کار میکنن که البته اونم با تاخیر چند ماهه پرداخت میشه اکثر مردم ایران تا الان باید سکته کرده باشند ومرده باشند! به نظر میاد با این مصاحبه، منصوریان میخواد از مردن بدنساز تیم بهره برداری خودشو بکنه و طلب خودشو و بازیکناشو زنده کنه وگرنه قراردادهای فوتبالی مو لای درزش نمیره و در صورت تعویق پرداختها میشه به فیفا شکایت کرد و قرارداد رو یک طرفه فسخ کرد و تمام و کمال پولتو بگیری!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر