فهرست
10 نکته از لیگ یک:از سقوط آزاد در شیراز تا بازگشت امید به آبادان
10 نکته از لیگ یک:از سقوط آزاد در شیراز تا بازگشت امید به آبادان

10 نکته از لیگ یک:از سقوط آزاد در شیراز تا بازگشت امید به آبادان

آی‌اسپورت- هفته بیست و هشتم لیگ یک با شکست پیکان و فجر و پیروزی خونه به خونه به پایان رسید.
 

1-  افت یا غرور
پیکان در چند هفته گذشته نتایج خوبی کسب نکرد. آنها در شرایطی که می‌توانستند اختلاف خود را در صدر جدول افزایش دهند با چند نتیجه ضعیف حالا خونه به خونه را در سه امتیازی خود می‌بینند. مشخص نیست تیم مرزبان دچار افت شده یا به قدری از صعود خود مطمئن هستند که تیم‌ها را دست کم می‌گیرند.


2- فرار پارسه در روز استعفا
پارسه در هفته‌های اخیر با فراز فاطمی و سید عباسی نتایج خوبی کسب کرد و توانست خود را از منطقه خطر جدا کند اما درست پس از برد مهم در برابر شهرداری اردبیل کادر فنی این تیم استعفا دادند. حالا تیم تهرانی با این تغییرات بیشترین جابجایی را روی نیمکت خود بین تیم‌های لیگ یک تجربه می‌کند.


3- بازگشت نفت به جمع مدعیان
دو برد پیاپی آبادانی‌ها را به صعود امیدوار کرد. پیروزی در مقابل آلومینیوم و خیبر باعث شد نفت در فاصله 6 امتیازی با تیم سوم قرار بگیرد و در فاصله 10 هفته با پایان مسابقات شاگردان دست‌نشان با امیدواری بیشتری لیگ را ادامه می‌دهند.


4- سقوط آزاد در شیراز
مشخص نیست چه اتفاقاتی در شیراز رخ می‌دهد. فجر که در تمام نیم فصل اول تنها یک باخت را تجربه کرد حالا در چهار هفته اخیر با چهار شکست هر روز بیشتر از جمع مدعیان فاصله می‌گیرد. بی‌پولی بدون شک بخشی از مشکلات فجر است اما باخت‌های پی در پی تنها به مشکلات مالی مربوط نیست.


5- یک برد جنجالی دیگر
خونه به خونه در هفته‌ای که هیچ کدام از مدعیان به پیروزی نرسیدند سه امتیاز مهم را از بندرعباس کسب کرد. اما صحبت‌های سرخاب و مشکوک خواندن داوری بازی دو تیم جنجال‌های فراوانی را ایجاد کرد.


6- یک اتفاق تکراری
هفته بیست و هشتم با 18 گل زده یکی از کم گل‌ترین هفته‌های لیگ بود. اتفاقی که در اکثر هفته‌های لیگ رخ می‌دهد.


7- مهمانان خوشبخت
از ده تیم مهمان این هفته تنها تیم‌های نفت آبادان و خونه به خونه توانستند با سه امتیاز به شهرهای خود برگردند.


8- میزبان‌ها از رو دست هم نوشتند
چهار تیم میزبانی که این هفته توانستند سه امتیاز را به دست آورند، همگی با نتیجه مشابه به پیروزی رسیدند. گل گهر، مس رفسنجان، پارسه و نفت مسجدسلیمان تیم‌هایی بودند که با نتیجه یک بر صفر مهمان خود را شکست دادند.


9- زمین‌گیر شدن نساجی در استخر مصنوعی
نساجی پس از سه پیروزی متوالی خود را آماده می‌کرد که با شکست داماش به جمع مدعیان صعود برگردد. اما باران شدید در قائمشهر که چمن مصنوعی ورزشگاه وطنی را به یک استخر بزرگ تبدیل کرد باعث شد دو تیم شانس‌های خود را روی اتفاقات جستجو کنند. موضوعی که باعث شد دو امتیاز حساس را نساجی از دست بدهد.


10-  بازگشت پاس به روند طبیعی
همدانی‌ها پس از شکست تیم مدعی ماشین‌سازی در هفته گذشته این هفته دوباره به روند قبلی خود برگشتند. شکست در مقابل مس رفسنجان پاس را یک قدم دیگر به سقوط نزدیک کرد. آنها اگر می‌خواهند در لیگ ماندگار شوند باید در هفته‌های باقی‌مانده مانند یک تیم مدعی امتیاز کسب کنند.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-03-04 14:25:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر