فهرست
پیش‌بازی: بوروسیا دورتموند – بایرن مونیخ؛ در کلاسیکر برایِ قهرمانیِ بوندسلیگا
پیش‌بازی: بوروسیا دورتموند – بایرن مونیخ؛ در کلاسیکر برایِ قهرمانیِ بوندسلیگا

پیش‌بازی: بوروسیا دورتموند – بایرن مونیخ؛ در کلاسیکر برایِ قهرمانیِ بوندسلیگا

آی‌اسپورت – همین چهارشنبه بود که به نظر می‌رسید "در کلاسیکرِ" امشب تاثیرِ چندانی در سرنوشتِ قهرمانیِ بوندسلیگا ندارد. اما شکستِ غیرمنتظره‌یِ بایرن در آلیانتز آرنا مقابلِ ماینتز و پیروزیِ دورتموند در زمینِ دارمشتاد به ناگاه معادلات را به هم زد. شاگردانِ توماس توخل امشب تنها برایِ انتقامِ شکستِ سنگینِ بازیِ رفت مقابلِ تیمِ پپ گواردیولا قرار نمی‌گیرند، بلکه برایِ رسیدن به تنها دو امتیازیِ صدرِ جدول می‌جنگند. اختلافِ 5 امتیازی که در آستانه‌یِ در کلاسیکر بینِ بایرن و دورتموند ایجاد شد باعثِ جذابیتِ دو برابر این بازی می‌شود و آن را بدل به حساس‌ترین بازیِ فصلِ بوندسلیگا می‌کند. پیروزیِ بایرن می‌تواند یک بارِ دیگر امیدهایِ دورتموند برایِ پس گرفتنِ مقامِ قهرمانی بعد از 3 سال را نابود کند. اما پیروزیِ احتمالیِ دورتموند هفته‌هایِ باقی مانده‌یِ بوندسلیگا را بسیار جذاب‌تر از گذشته خواهد کرد.
توماس توخل که در بازیِ قبل به بازیکنانِ زیادی از جمله رویس، میخیتاریان، کاگاوا، اشملزر و پیشچک استراحت داده بود، تنها مصدومِ قطعی‌اش امشب سوکراتیس است. البته رومن بورکی هم ممکن است به دلیلِ بیماری این بازی را هم از دست بدهد و یک بارِ دیگر شاهدِ حضورِ رومن وایدنفلر درون دروازه باشیم. در سویِ مقابل بایرن همچنان با مشکلِ مصدومیتِ مدافعین‌اش دست به گریبان است و نمی‌تواند از مارتینز و بواتنگ و بداشتوبر استفاده کند. با توجه به اینکه زوجِ بن‌عطیه و آلابا در بازیِ قبل باعثِ شکستِ تیمِ پپ شد، احتمالا امشب جاشوا کیمیش یک بارِ دیگر به ترکیبِ اصلی برمی‌گردد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-دورتموند در 7 جدالِ اخیرش مقابلِ بایرن در بوندسلیگا تنها یک بار برده است (2 مساوی، 4 باخت).
2-بهترین پیروزیِ بایرن در تاریخِ بوندسلیگا مقابلِ دورتموند بوده است، در نوامبرِ 1971 و با نتیجه‌یِ 11-1.
3-ماریو گوتزه، ستاره‌یِ سابقِ دورتموند، از بازیِ رفتِ دو تیم که در آن یک گل زد و یک پاسِ گل داد، تا حالا برایِ بایرن در بوندسلیگا بازی نکرده است.
4-هنریک میخیتاریان و داگلاس کاستا پیش از پیوستن به دورتموند و بایرن در شاختار دونتسک هم‌بازی بودند و موفق شدند 3 بار دوگانه‌یِ داخلیِ اوکراین (لیگ و جامِ حذفی) را در سال‌هایِ 2011، 2012 و 2013 فتح کنند.
5-توماس توخل در 5 بازیِ اخیرش مقابلِ بایرن مونیخ شکست خورده است. آخرین باری که توخل از بایرن امتیاز گرفت به آوریلِ 2012 برمی‌گردد، وقتی مربیِ ماینتز بود.
6-بایرن مقابلِ ماینتز بعد از بیش از 10 سال تنها یک بازیکنِ آلمانی در ترکیبِ اصلی‌اش داشت (مانوئل نویر). آخرین باری که چنین اتفاقی افتاد 17 دسامبرِ 2005 بود و بایرن با اولیور کان درونِ دروازه دورتموند را 2-1 شکست داد.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-05 10:30:13
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۱۷
باسلام.سیستم پایه ی دورتموند1-3-2-4است.4مدافع اشملزر-هوملز-بندر-پیشچک2هافبک دفاعی وایگل وگوندوگان3هافبک هجومی شامل وینگرچپ وراست میخیتاریان ورویس وهافبک پشت مهاجم هدف کاگاوا-وتک مهاجم یافوروارد هدف اوبامیانگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر