فهرست
سوارز و احتمال از دست دادن آقای گلی لالیگا
سوارز و احتمال از دست دادن آقای گلی لالیگا

سوارز و احتمال از دست دادن آقای گلی لالیگا

آی اسپورت - لوییس سوارز بهترین گلزن لالیگا با شرایطی که دارد ممکن است آقای گلی لالیگا را از دست بدهد.  به‌ گزارش آس، سوارز سه بازی است که گلی به ثمر نرسانده است. برابر آرسنال و سویا دو ضربه‌اش به تیر دروازه برخورد کرد.  این مهاجم اروگوئه‌ای پنجشنبه هفته‌ گذشته برابر رایو وایکانو دومین پنا‌لتی‌ فصلش را از دست داد. سوارز هنوز با 25 گل برترین گلزن لالیگا است اما می داند پاس غیر مستقیم لیونل مسی در ضربه پنا‌لتی‌ و دو پنا‌لتی‌ که تبدیل به گل نکرد، یک هدیه بوده است. در حالی که شرایط او با ساموئل اتوئو، مهاجم پیشین بارسلونا ممکن است یکی نباشد اما شاید سوارز به سرنوشت اتوئو در فصل‌های 09 – 2008 و 05 – 2004 دچار شود.
در هر دو فصل بارسلونا در شرایط آرمانی خود به سر می‌برد. در سال 2005 آبی‌ اناری‌ها توانستند پس از 6 سال، قهرمان لالیگا شوند و مهاجم کامرونی برترین گلزن این لیگ بود اما در آخرین هفته‌، دیگو فورلان، بازیکن ویارئال هت تریک کرد و جای اتوئو 24 گله را با 25 گل گرفت. چهار سال بعد این داستان تکرار شد و بارسلونا نزدیک به فتح سه جام بود و دوباره فورلان، این بار با پیراهن اتلتیکومادرید در پایان فصل از بازیکن کامرونی پیشی گرفت. اتوئو با اختلاف دو گل (30 به 28) پیچیچی را از دست داد.
اکنون اما نباید آمار فوق‌العاده‌ سوارز را در لیگ فراموش کرد. 100 ضربه در چارچوب دروازه را در لالیگا به ثبت رسانده که 25 شوت تبدیل به گل شده است. این بدان معناست که 25 درصد ضربات سوارز گل شده است. او در 39 بازی که در این فصل برای بارسلونا به میدان رفته است 41 گل به ثمر رسانده و 16 پاس گل داده است.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-03-05 13:31:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر