فهرست
اولین جام پرویز مظلومی: کاپ جوانگرایی
اولین جام پرویز مظلومی: کاپ جوانگرایی

اولین جام پرویز مظلومی: کاپ جوانگرایی

آی اسپورت - پرویز مظلومی جامی به دست نیاورده اما صاحب بزرگترین دستاورد در لیگ پانزدهم است. او را به واسطه تفکراتش در حساس‌ترین روزهای لیگ باید ستود. پرویز درست زمانی دست به جوانگرایی و تغییرات در ترکیب اصلی تیمش زد که بازی دادن به بی تجربه‌ها اقدامی ریسک‌آمیز محسوب می‌شد اما او دل را به دریا زد و در حالی که روی نیمکت بازیکنان با تجربه‌تری همچون برهانی، پروپژیچ و حتی مهدی مومنی را در اختیار داشت، جوان‌هایی را وارد ترکیب اصلی کرد که در همین ابتدای فصل پانزدهم هرگز کسی تصور نمی‌کرد روزی به شاکله اصلی استقلال در لیگ بدل شوند.
به این اسامی باز هم بنگرید: فرشید اسماعیلی، امید نورافکن، بهنام برزای، محمدرضا خرسندنیا - که البته فصل پیش و در زمان امیر قلعه‌نویی به استقلال آمد- و حتی روزبه چشمی که به رغم با تجربگی اما در سنین ناپختگی سیر می‌کند. ترکیب استقلال مقابل راه‌آهن از آن ترکیب‌هایی بود که حال هر بیننده‌ای را خوب می‌کرد. ترکیبی پرانرژی، با انگیزه و سرشار از میل به خواستن. بازیکنانی که نه تنها می‌توانند فردای استقلال را تامین کنند، بلکه آتیه فوتبال هم هستند و اگر در مسیر درستی از سازندگی قرار بگیرند قابلیت بدل شدن به تکه‌هایی از پازل فوتبال ایران را در سال‌های پیش‌رو خواهند داشت.
استقلال اما با همین جوان‌ها هم می‌تواند به زودی خالق بازی‌های جذاب‌تری هم باشد و اگر می‌بینیم که تیم مظلومی آن طراوت را مقابل راه‌آهن ندارد علت و سبب همین بی‌تجربه‌هایی هستند که در اوج جسارت وارد ترکیب اصلی می‌شوند. مظلومی را باید چندین و چند بار ستود حتی اگر با این مجموعه ره به قهرمانی لیگ نبرد. او تا همین نقطه از لیگ که هشت بازی به پایانش مانده هم پیروزترین مربی لیگ است، بی هیچ تملق و بی هیچ تعارف.


منبع: ایران ورزشی
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-06 08:13:40
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴، ۰۹:۰۱
از ای اسپورت پرسپولیسی بعیده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر