فهرست
آنالیز: منچستر یونایتد تا کجایِ جدول می‌تواند بالا بیاید؟
آنالیز: منچستر یونایتد تا کجایِ جدول می‌تواند بالا بیاید؟

آنالیز: منچستر یونایتد تا کجایِ جدول می‌تواند بالا بیاید؟

آی‌اسپورت – یونایتد از 29 بازیِ اولش در این فصل تنها 47 امتیاز گرفته است. اگر فرض کنیم یونایتد 9 بازیِ آخرش با ببرد، امتیازِ این تیم به 74می‌رسد. اما اگر با همین میانگینی که تا حالا امتیاز گرفته‌اند پیش بروند، در پایانِ فصل 62 امتیاز خواهند داشت، یعنی 9 امتیاز کمتر از فصلِ پیش، جایی که این امتیاز برایِ رده‌یِ ششم جدول کافی بود. اما وضعیتِ این فصل با توجه به ضعفِ تمامِ تیم‌هایِ بزرگ و غیرِ قابلِ پیش‌بینی‌تر شدنِ بازی‌ها متفاوت است. با این وجود بازی‌هایِ باقی مانده‌یِ یونایتد نسبت به 4 تیمِ حالِ حاضرِ بالایِ جدول سخت‌تر است. یونایتد باید در زمینِ سیتی، تاتنهام و وستهام بازی کند و در اولدترافورد هم باید مقابلِ لستر و اورتون قرار بگیرد. به بیانِ دیگر میانگینِ رده‌یِ تیم‌هایی که یونایتد در 9 بازیِ آخر باید مقابلشان قرار بگیرد 10.1 است. این میانگینِ رده برایِ لستر 11.9، برایِ تاتنهام 10.7، برایِ آرسنال 11.7 و برایِ سیتی 12.3 است. پس کارِ یونایتد نسبت به دیگر تیم‌هایِ بالایِ جدول سخت‌تر است.
نکته‌یِ مثبتِ این بازی‌ها برایِ یونایتد جدالِ مستقیم با سه‌تا از چهارِ تیمِ بالایِ جدول است که می‌تواند بهترین فرصت برایِ استفاده از این بازی‌هایِ 6 امتیازه باشد. نکته‌یِ منفی اما نگاهی به نتایجی است که یونایتد در دورِ رفت مقابلِ این 9 تیم گرفته است. شاگردانِ لویی ون گال از 27 امتیاز ممکنِ این بازی‌ها تنها 13 امتیاز گرفتند. اگر این نتایج تکرار شود، یونایتد فصل را با 60 امتیاز به پایان خواهد رساند. مسئله‌یِ دیگر برایِ یونایتد، امکانِ بازی‌هایِ زیادِ خارج از لیگ است. یونایتد پنجشنبه در بازیِ رفت یوروپا لیگ مقابلِ لیورپول به زمین می‌رود و دو هفته‌یِ بعد هم میزبانِ وستهام در مرحله‌یِ یک چهارمِ نهاییِ اف.ای. کاپ است. اگر تیمِ ون گال تا فینالِ هر دو تورنمنت پیش برود، با توجه به امکانِ بازیِ تکراری در جامِ حذفی، یونایتد ممکن است مجبور شود تا پایانِ فصل 20 بازی انجام دهد. این عدد برایِ لستر فقط 9 است و برایِ تاتنهام و سیتی 16. آرسنال هم رویِ کاغذ پتانسیلِ 20 بازیِ دیگر تا پایانِ فصل را دارد، اما شکستِ 2-0 در امیریتس مقابلِ بارسلونا شانسِ این تیم برایِ صعود به دورِ بعدیِ چمپیونز لیگ را خیلی کم کرده است.
همه‌یِ این موانع را بگذارید کنارِ لیستِ بلندِ مصدومان یونایتد تا ماموریتِ بسیار سختِ ون گال و شاگردانش برایِ رسیدن به چمپیونز لیگِ فصلِ آینده را ببینید. دو کارتِ زردِ "ابلهانه‎‌یِ" ماتا در بازیِ دیروز هم این ماموریت را سخت‌تر از قبل کرد. اما در لیگی که بیش از هر دوره‌یِ دیگری از شروعِ لیگِ برتر نزدیک و غیرِ قابلِ پیش‌بینی شده است، ون گال هنوز امیدوار است با جوانانش بازگشتی یونایتدی به جمعِ "بیگ فور" داشته باشد. تنها راهِ این بازگشت به اعترافِ خودِ ون گال بردنِ تمامِ بازی‌هایِ باقی مانده است.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-03-07 11:14:28
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۰۴
#Lvg_Out
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر