فهرست
نمایندگان AFC شاهد اتفاقات تاسف‌بار ورزشگاه آزادی
نمایندگان AFC شاهد اتفاقات تاسف‌بار ورزشگاه آزادی

نمایندگان AFC شاهد اتفاقات تاسف‌بار ورزشگاه آزادی

آی اسپورت - در حالی که هیئتی به نمایندگی از کمیته بین المللی امنیت ورزش در جریان دیدار تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی حضور داشت، در این دیدار حوادث بسیار زشتی رخ داد که ممکن است به ضرر فوتبال ایران باشد چرا که این هیئت قرار است به کنفدراسیون فوتبال آسیا در صدور رای نهایی مناقشه فوتبالی عربستان و ایران مشاوره نهایی را ارائه کند اما مشخص نیست که آیا مسوولان فدراسیون فوتبال از دلایل واقعی حضور نمایندگان این کمیته بین‌المللی با خبر بوده‌اند یا خیر.
اختلاف فوتبالی ایران با عربستان هنوز ادامه دارد و بازیهای نمایندگان دو کشور در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاده و این موضوع به چالشی بزرگ برای کنفدراسیون فوتبال آسیا تبدیل شده است.  سعودیها اصرار دارند که در لیگ قهرمانان آسیا در خاک ایران به میدان نخواهند رفت و درخواست خود را به صورت رسمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه داده‌اند، این درحالی است که فدراسیون فوتبال ایران هم اعلام کرده است که تنها در خاک خود پذیرایی سعودیها خواهد بود و حاضر نیست در کشور ثالث به مصاف نمایندگان این کشور رود.
کنفدراسیون فوتبال آسیا سه هفته پیش حکم مقدماتی خود را درباره این اختلاف صادر کرد که در این حکم آمده است تا 15 مارس(25 اسفند) به دو کشور فرصت داده می‌شود که اختلاف سیاسی و دیپلماتیک خود را حل کنند در غیر این صورت بازی در کشور ثالث برگزار خواهد شد.  کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از صدور حکم بدوی خود اعلام کرد که از کمیته بین‌المللی امنیت ورزشی خواسته به این مناقشه وارد شود و شرایط امنیت در ورزشگاه‌های این دو کشور را مورد بررسی قرار دهد.
بنا به اخبار دریافتی، تعدادی از اعضای این هیئت بین المللی روز چهارشنبه هفته قبل وارد عربستان شدند تا اوضاع این کشور را از نزدیک زیر نظر بگیرند. آنها بازی الهلال برابر پاختاکور ازبکستان که روز چهارشنبه هفته قبل در جریان رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد را از نزدیک نگاه کردند و بعد از آن هم به شهر مقدس مدینه سفر کردند و دیدار نجران برابر التعاون را در لیگ عربستان زیر نظر گرفتند.
این هیئت بین المللی دیروز (یکشنبه) وارد تهران شد و بازی پرسپولیس برابر تراکتورسازی را از نزدیک نگاه کرد که متاسفانه در این دیدار حوادثی رخ داد که بدون شک به ضرر فوتبال ایران خواهد بود چرا که این هیئت قرار است بعد از سفر خود به ایران و عربستان گزارشش را تقدیم کنفدراسیون فوتبال آسیا کند و بدون شک با شرایطی که در ورزشگاه آزادی رخ داد به احتمال زیاد کنفدراسیون فوتبال آسیا به سود سعودی‌ها و به ضرر فوتبال ایران رای خواهد داد.
نکته جالبی که وجود دارد این است که فدراسیون فوتبال ایران پیش از این دیدار هیچ هشداری درباره حضور این هیئت در ورزشگاه نداده بود تا تماشاگردان حداقل در مدت حضور این افراد خویشتن‌داری کنند و با این وضعیت به نظر می‌رسد که مسوولان فدراسیون دلیل سفر این هیئت بین المللی را به تهران نمی‌دانسته یا اینکه دلیل را چیزی دیگری می‌دانسته‌اند.

منبع: ایسنا
  ۵  
آی اسپورت
2016-03-07 11:22:31
نظر دهید

۵ نظر
بهزاد
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۴۰
پرسپولیس وحشی شده
برزو
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۵۹
اینایی که تو ورزشگاه نارنجک پرتاب کردند جزو همون افرادی هستند که از دیوار سفارت بالا میرن و ...! یا دونسته این کارها رو انجام میدن که میخوان ابروی ایران رو ببرن یا ندونسته این کارا رو میکنن که حماقتشون خیلی خطرناکه. باید تو تیمارستان بستری بشن!
RED
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۳۹
قطعا کار طرفدارای پرسپولیس نبود یه کار سازماندهی شده مثل بالا رفتن از دیوار سفارت بود من سالهاست استادیوم میرم تاحالا ندیده بودم نارنجک به نیمکت بزنن
امیرطوفان
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۱۲
الان میبینم که عربهای باشرف چرا از ورزشگاههای ما میترسن.چرتپولیسیها واقعا آبروی کشور رو پیش مهمانان اروپایی خدشه دار کردن.پارسال هم مقابل نماینده محترم عربستان از این قبیل بی اخلاقی ها انجام دادن.کاش کلا چرتپولیس رو از حضور تماشاگر تا دو سه سال محروم کنن تاعبرت بگیرن وبشینن خونه بازیها رو تماشا کنن وفرهنگ فوتبال تماشا کردن رو بیاموزن
سعید
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۳۱
در تبریز بیشتر از ظرفیت آزادی پر شده اما هیچ انفجاری رخ نداده به این میگن شعور فرهنگ هواداری !!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر