فهرست
گزارش ویژه: شش دروازه‌بان برتر هفته بیست و یکم
گزارش ویژه: شش دروازه‌بان برتر هفته بیست و یکم

گزارش ویژه: شش دروازه‌بان برتر هفته بیست و یکم

آی اسپورت- 6 گلر لیگ برتری با درخشش در رقابت‌های این هفته تیم‌های خود را به کسب نتیجه نائل کردند. مهدی رحمتی، سوشا مکانی، محمدرضا اخباری، علی سلیمی، حامد لک، مجتبی روشنگر دروازه‌بان‌هایی بودند که در مسابقات این هفته لیگ برتر واکنش‌های نجات بخشی برای تیمشان داشتند.
1. مجتبی روشنگر: دروازه بان تیم پدیده در بازی این هفته تیمش مقابل ملوان دو بار با واکنش‌های خوب دروازه پدیده را از گزند حمله‌وران حریف حفظ کرد. بهترین واکنش روشنگر در نیمه دوم روی ضربه عزت پورقاز اتفاق افتاد.


2. محمدرضا اخباری: گلر برتر این هفته لیگ برتر در بازی پرسپولیس 3 بار دروازه تیمش را نجات داد. اوج کار او در دقیقه 59 بازی بود که با 2 واکنش متوالی ضربه سر علی علیپور و شوت امید عالیشاه را دفع کرد. او در نیمه اول هم یکبار بعد از گل پرسپولیس واکنش سرنوشت‌سازی داشت.

3. مهدی رحمتی: دروازه‌بان استقلالی‌ها 2 سیو خوب در بازی مقابل راه آهن داشت؛ اولی دفع ضربه سیدعلی فاطمی مهاجم راه آهن در دقیقه 24 از زیر طاق دروازه و دومی رد کردن توپ بهادر عبدی با کف دست به کرنر در نیمه دوم.


4. حامد لک: اگرچه حامد لک 2بار مقابل سپاهانی‌ها تسلیم شد اما او یک سوپر واکنش از خود بجای گذاشت و ضربه سر لوسیانو پریرا به شکلی که می‌بینید و با واکنشی عجیب و غریب و پاهای باز مهار کرد تا گل سوم سپاهان رقم نخورد. این واکنش صبا را در بازی نگه داشت و آنها توانستند بازی را در اصفهان به تساوی بکشانند.

5. علی سلیمی: دروازه‌بان فولاد در دقیقه 39 بازی مقابل سایپا ضربه مهدی ترابی را به زیبایی مهار کرد تا مانع از فروپاشی دروازه فولاد بشود. فولاد که با یک گل حریف را از پیش رو برداشت این سه امتیاز را مدیون سلیمی هم هست.

6. سوشا مکانی: سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس که بعد از مدت ها دوباره جانشین لوبانوف شده است، در بازی مقابل تراکتور نمایش خوبی داشت. اوج کار او در دقایق پایانی بازی و در دفع ضربه چیپ بختیار رحمانی رقم خورد. سوشا به احتمال زیاد در بازی بعدی پرسپولیس هم فیکس بازی خواهد کرد.


منبع: ورزش سه

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-03-07 16:34:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر