فهرست
یادداشت/ MSN، خوب بودند، بهتر هم شدند!
یادداشت/ MSN، خوب بودند، بهتر هم شدند!

یادداشت/ MSN، خوب بودند، بهتر هم شدند!

بن هیوارد
مهاجمان سه گانه بارسلونا گلزنی شان را متوقف نمی کنند. مسی، سوارس و نیمار، تا اینجای کار در فصل 16-2015 صد گل زده اند و آمار نشان می دهد که به راحتی رکورد 122 گل زده فصل گذشته خودشان را می شکنند. این یعنی خوب در حال بهتر شدن است.
در دیدار بارسلونا و ایبار نیمار محروم بود و نتوانست بازی کند. در نتیجه به کشورش بازگشته بود تا در جشن تولد خواهرش شرکت کند. اما در غیابش مونیر الحدادی اولین گل را برای آبی و اناری ها زد. بعد از آن هم دو گل از مسی و یک گل از سوارس کار را تمام کرد و رکورد 36 بازی پشت سر هم بدون باخت به نام بارسلونا ثبت شد.
فصل گذشته در این زمان مهاجمان سه گانه بارسلونا 75 گل زده بودند و در نهایت این تعداد را به 122 رساندند و کاتالان ها موفق به کسب سه گانه شدند.
حالا 3 مهاجم اهل امریکای جنوبی شرایطی دارند که می توانند بارسلونا را به کسب دومین سه گانه پشت سر هم برسانند. همچنین شانس شکستن رکورد خودشان هم به راحتی در دسترس است.
در دیدار با ایبار مسی کمی عقب تر بازی کرد تا بتواند در تمام فضاهای زمین پاسکاری کند. اما موفق شد دو گل فوق العاده هم بزند. گل اول او را می توان لحظه جادوگری نامید، زمانی که او چند بازیکن حریف را جا گذاشت و دروازه را باز کرد و بازیکنان تیم باسکی همین طور مانده بودند و او را تماشا می کردند. بعد هم گل دومش با ضربه پنالتی زده شد.
سوارس هم در این بازی ترکیبی از قدرت، فیزیک مناسب، تکنیک و تاکتیک بود. او هم موفق شد گلی زیبا به ثمر برساند که چهل و دومین گل فصلش بود. مسی که برای مدتی طولانی نیمکت نشین بود در این فصل 35 گل و نیمار 23 گل زده است.
سوارس هم دو ماه اول فصل گذشته را بیرون بود و دلیلش محرومیتش به خاطر گلز گرفتن کیلینی در جام جهانی بود. اما در 43 بازی فصل را با 25 گل زده به پایان برد. این فصل او تا اینجا دو بازی کمتر از فصل گذشته انجام داده و 17 گل بیشتر زده است.
مسی که 5 توپ طلا دارد هم این فصل فوق العاده بوده است. او همان رویه ای را پیش گرفته که در سال 2012 پیش گرفته بود و 91 گل زد. فصل گذشته در این روز او 24 گل زده بود.
در آن روزها البته بارسلونا بیشتر به گلزنی مسی متکی بود. اما حالا دیگر این طور نیست. در فصل 15-2014 مسی در کل 57 بازی 58 گل زد. اگر آماده باشد می تواند این تعداد گل را در این فصل افزایش دهد. نیمار هم اگر زودتر آماده شود و بازگردد این شانس را دارد تا 39 گل زده فصل گذشته اش را بهبود بخشد.
در مجموع 10 بازی در لیگ برای بارسلونا باقی مانده است، فینال جام حذفی مانده و در خوش بینانه ترین حالت 6 بازی هم در لیگ قهرمانان. پس به این دلیل است که می گویم با رویه ای که مهاجمان سه گانه بارسا پیش گرفته اند، مطمئنا رکورد گلزنی جدیدی در راه است.
البته درست است که در حال حاضر تمام بازیکنان بارسلونا فوق العاده هستند. اما مسی، سوارس و نیمار خاص هستند. بیش از 100 گل و شاید خیلی بیشتر هم در راه باشد. این یعنی این بازیکنان خوب بوده اند، بهتر هم شده اند. اما خبر بد برای رقیبان و حریفان بارسلونا این است که آمار این بازیکنان نشان می دهد آن ها حتی بهتر از این هم می توانند باشند.
کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-03-07 18:45:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر