فهرست
پیش‌بازی: رئال مادرید – آ اس رم؛ آخرین بازیِ اروپاییِ توتی؟
پیش‌بازی: رئال مادرید – آ اس رم؛ آخرین بازیِ اروپاییِ توتی؟

پیش‌بازی: رئال مادرید – آ اس رم؛ آخرین بازیِ اروپاییِ توتی؟

آی‌اسپورت – خبرِ خوب برایِ رئال بازگشتِ گرت بیل از مصدومیت است. بیل که از 17 ژانویه برایِ رئال بازی نکرده بود، در پیروزیِ 7-1 تیمش مقابلِ سلتا ویگو 25 دقیقه در زمین حضور داشت و بازگشتش را با یک اعلام کرد. ستاره‌یِ ولزیِ رئال در این بازی با توجه به غیبتِ کریم بنزما کنارِ کریستیانو رونالدو و خسه رودریگز در خطِ حمله قرار خواهد گرفت، دو بازیکنی که در بازیِ رفت در استادیو المپیکو گل زدند تا رئال را در یک قدمیِ ششمین یک چهارمِ نهایی متوالی در چمپیونز لیگ قرار بدهند. غیر از بنزما، تونی کروس به دلیلِ بیماریِ ویروسی و لوکا مودریچ به دلیلِ مصدومیت ممکن است این بازی را از دست بدهند.
اما در سویِ مقابل رم که با بازگشتِ لوچانو اسپالتی احیا شده و حالا با هفت پیروزیِ متوالی در سریِ آ خودش را به رده‌یِ سوم رسانده، کارِ بسیار دشواری برایِ جبرانِ بازیِ رفت دارد. رم در این بازی بدونِ آنتونیو رودیگر است، اما آلساندرو فلورنتزینی می‌تواند دوباره در ترکیبِ اصلیِ جالوروسی قرار بگیرد و مثلِ بازیِ  رفت مامورِ مستقیمِ مهارِ رونالدو بشود. نکته‌یِ مهمِ این بازی برایِ رم تصمیمِ اسپالتی مبنی بر بازی دادن یا ندادن به فرانچسکو توتی است. کاپیتانِ افسانه‌ایِ رم بعد از رفتنِ رودی گارسیا و آمدنِ اسپالتی با مربیِ سابقِ خودش به مشکل خورده و نیمکت‌نشین شده است. با توجه به اینکه شاید این آخرین فرصتِ توتی برایِ بازی در اروپا باشد، باید ببینیم اسپالتی شانسِ یک حضورِ دیگر در چمپیونز لیگ را به او می‌دهد یا نه.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-رئال برایِ نوزدهمین بارِ متوالی به دورِ حذفیِ چپیونز لیگ رسیده (بالاترین رکورد در تاریخِ تورنمنت) و در 5 فصلِ اخیر هم همیشه تا مرحله‌یِ نیمه نهایی بالا آمده است.
2-رم برایِ اولین بار از فصلِ 2010-2011 بدین سو به دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ رسیده است.
3-در آخرین جدال دو تیم در دورِ حذفیِ چمپییونز لیگ، رم در فصلِ 2007-2008 در مرحله‌یِ یک هشتم در مجموعِ دو بازی با نتیجه‌یِ 4-2 رئال را شکست داد.
4-رئال و بارسلونا تنها تیم‌هایِ بدونِ شکستِ این فصلِ چمپیونز لیگ هستند.
5-رئال 28 بازی از 33 بازیِ خانگیِ اخیرش در چمپیونز لیگ را برده است (3 مساوی، 2 باخت). آخرین باری که رئال در اروپا، در سانتیاگو برنابئو با اختلافِ دو گل باخت، به شکست 2-0 مقابلِ بارسلونا در سالِ 2011 برمی‌گردد.
6-رئال و بایرن این فصل بیشترین گل را در چمپیونز لیگ زده‌اند (21).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-03-08 10:08:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر